Rozjaśnianie włosów — radykalny i dość traumatyczny dla włosów zabieg. Rozjaśnianie pomaga szybko zmienić kolor włosów i zmienić wizerunek, ale po tak wykonanej reinkarnacji twoje włosy raczej nie powiedzą ci dziękuję. Dlatego jeśli rozjaśnianie nie powiodło się, to nasz artykuł pomoże ci wyleczyć zniszczone włosy po rozjaśnianiu.

zniszczone po rozjaśnianiu włosy

Po zbyt agresywnym rozjaśnianiu włosów twoje kosmyki, oczywiście, odzyskają odpowiedni odcień, ale mogą być zbyt suche i trudno poddawać się czesaniu. Wydaje się, że jedyne rozwiązanie to odciąć wszystko pod korzeń i zapomnieć o rozjaśnianiu. Ale mamy na to sposób!

Zniszczone włosy po rozjaśnianiu - najlepsze maski

Tak więc, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na niżej wymienione maski do włosów — one pomogą szybko odzyskać zdrowe włosy, wzbogacą je użytecznymi elementami, nawilżą i uratują zniszczone końcówki. Jeżeli szukasz sposobów na naturalne i lekkie rozjaśnianie włosów - opowiemy o tym w tym artykule.

https://prettylady.net.pl/korzysci-i-szkody-rumianku-dlaczego-warto-pic-herbate-rumiankowa-a-dlaczego-nie/

  • Jajeczna maska do włosow z miodem

Jajeczna maska z miodem pomaga wzmocnić zniszczone włosy po rozjaśnianiu w składniki odżywcze i w krótkim czasie powrócić je do życia.

Aby przygotować taką maskę będziesz potrzebowała jedno jajko i łyżkę miodu. Oddzielamy żółtka od białek, ubijamy żółtko wraz z miodem i aktywnie nakładamy na włosy. Przykryj włosy ręcznikiem, trzymaj 20 minut i zmyj ciepłą wodą. Powtarzaj 3 razy w tygodniu dla utrwalenia wyników.

zniszczone po rozjaśnianiu włosy

  • Mieszanka olejów

Maska z samych olejów w stanie szybko uratować nawet najbardziej martwe i suche włosy. Będziesz potrzebowała olej migdałowy, olej łopianu, olej rycynowy i nie zaszkodzi kokosowy. Połącz te składniki i podgrzej je w kąpieli wodnej. Nałóż maskę na włosy i przykryj ręcznikiem. Możesz trzymać mieszankę przez całą noc na włosach, a rano umyć włosy. Jeżeli nie ciekawi ci rozjaśnianie włosów, a chcesz wiedzieć więcej o farbowaniu włosów w domu - ten artykuł jest dla ciebie!

zniszczone po rozjaśnianiu włosy

Co jeszcze warto robić dla pielęgnacji zniszczonych włosów?

1.Oprócz masek, warto zwrócić uwagę na inne ostrzeżenia, przydatne działania i wskazówki.

2.Warto stosować balsamy do pielęgnacji suchych włosow — nałóż je podczas mycia włosów. Pomogą one utrzymać właściwy poziom nawilżenia włosów.

zniszczone włosy po rozjaśnianiu

3.Istnieje wiele kosmetycznych zabiegów dla leczenia włosów — laminowanie włosów, na przykład, nigdy nie będzie zbędnym.

4.Nie używaj lokówki, żelazka i suszarek do włosów. Takie gadżety tylko pogorszą i bez tego opłakany stan włosów.

https://prettylady.net.pl/naturalna-pielegnacja-ciala-przepisy/

5.Nie pozostawiaj bardzo na długo włosy w ręczniku po myciu - maksymalnie 10 minut.

6.Dla czesania włosów najlepiej używać miękkiej i wysokiej jakości grzebień. Można stosować drewniany. To ważne.

7.Kilka razy w tygodniu nałóż na włosy olej z oliwy lub olej kokosowy. Nie zaszkodzi jeszcze olej łopianu. O tym jak nakładać olej kokosowy na włosy czytaj tutaj.