Jak nakładać olej kokosowy na włosy

Naturalne oleje są wspaniałymi pomocnikami w drodze do idealnej fryzury. Szczególnie spośród kosmetyków organicznych ceniony jest olej kokosowy. Stosuje się go jako balsamu, dodatku do szamponu, przygotowują maski do naturalnej pielęgnacji ciała. Produkt zapewnia włosom piękny połysk, przyspiesza wzrost, regeneruje i uszczelnia uszkodzone końcówki. Chcesz osiągnąć efekt “prosto z salonu”? Olej kokosowy do włosów stanie się prawdziwym dobrodziejstwem. Trzeba tylko wiedzieć jak nakładać olej kokosowy na włosy.

olej kokosowy na włosy

Jak działa olej kokosowy na włosy?

Ogromne korzyści z oleju wynikają z jego unikatowego składu: składniki odżywcze zawarte w produkcie działają kompleksowo. Czego można oczekiwać od takiego produktu?

 • Rafinowany olej kokosowy wzmacnia, odżywia i stymuluje wzrost włosów.
 • To jeden z tych olejów, które są w stanie przeniknąć w sam trzon włosa, dzięki czemu utrzymuje się w nim wilgoć i keratyna. Więcej o tym co to jest keratyna na włosy możesz przeczytać w naszym artykule.

olej kokosowy na włosy

 • Olej kokosowy odbudowuje strukturę suchych i niedożywionych włosów, które były narażone na działanie wiatru, słońca, morza i różnych kosmetyków.To naprawdę sprawia, że włosy stają się piękne i miękkie, nawet w tak trudnych przypadkach, jak zniszczenia po trwałym chemicznym prostowaniu i farbowaniu włosów szczotką. Jesteś w ciąży? Zapoznaj się z zasadami farbowania włosów w ciąży.
 • Olej kokosowy jest doskonałym środkiem do utrwalania koloru i nadania włosom blasku po farbowaniu henną lub basmą.
 • Ze względu na jego antybakteryjne i przeciwgrzybicze właściwości, olej kokosowy pomaga pozbyć się łupieżu w naturalny i bardzo szybki sposób!

3 sposoby stosowania oleju kokosowego na włosy

W domowej pielęgnacji włosów oleista substancja, pozyskana z orzecha kokosowego jest używana w różny sposób. Jak nakładać olej kokosowy na włosy? Są trzy opcje.

Dodać do sklepowego szamponu. Ten kosmetyk naturalny można dodawać do szamponu z którego regularnie korzystasz. Rób to bezpośrednio podczas mycia włosów: po prostu wymieszaj w ręce oleistą substancje i zwykły szampon. Ta technika tworzy na włosach warstwę ochronną, zapobiega ewentualnym uszkodzeniom podczas czesania, suszenia ręcznikiem. Można nic nie mieszać, a użyć środek zamiast balsamu: nałożyć po umyciu i spłukać.

olej kokosowy na włosy

Używać bez dodatków. Zaleca się raz w tygodniu przeprowadzać olejowanie włosów olejem kokosowym. Procedura jest prosta: środek należy stosować na suche włosy, trzymając nie mniej niż godzinę, a następnie umyć. Jeśli włosy są mocno osłabione i wyglądają źle, substancje można pozostawić na noc. Trzeba znać niuanse procedury: w przypadku bardzo tłustych włosów środkiem pokrywają tylko końcówki.

Zrobić kosmetyczną mieszankę. Zastosowanie oleju kokosowego do włosów w składzie maski można porównać z podwójnym uderzeniem. Przydatne substancje oleju w interakcji z “korzyściami” innych składników maski, zapewniają bardzo efektywną pielęgnacje. Przygotowując maski do głównego składnika dodaje się olejki eteryczne, produkty mleczne, owoce, miód. Np. możesz zapoznać się z bardzo dobrym kosmetykiem do włosów, w postaci miodu i oleju kokosowego:

Miodowo-kokosowa odżywka

 • olej kokosowy — dwie łyżki (w postaci twardej);
 • miód — łyżeczka.

Wymieszać składniki.

Ustawić pojemnik z dodatkami na łaźni wodnej. Grzać do topienia głównego składnika.

Dodać pięć kropli ulubionego olejku eterycznego (można bez niego), wymieszać.

Nałożyć mieszankę na pół godziny po całej długości włosów.

Jaki olej kokosowy na włosy wybrać?

Olej kokosowy, jak i każde inne, istnieje w dwóch formach — rafinowany i nierafinowany. Oba rodzaje są używane w domowej pielęgnacji, jednak trzeba znać pewne niuanse. Maska do włosów z olejem kokosowym w warunkach domowych najczęściej przygotowuje się z rafinowanej substancji, choć uważa się, że największe korzyści można czerpać właśnie z nierafinowanego oleju.

olej kokosowy na włosy

Paradoks łatwo wyjaśnić: normalnie maska zakłada nałożenie na całą długość włosów, w tym na odrosty. Ale nierafinowaną substancje nanosić na odrosty nie można. Zapewni to doskonałą pielęgnacje, ale w przypadku dostania się na skórę skoncentrowany skład może wywołać wysypkę. Ale jeśli stosować nierafinowany olej tylko na rozdwojone końcówki, pozwoli to szybko wyeliminować problem rozdwajania.

4 skuteczne kroki do pięknych włosów

Opinie kobiet, które wybrały dla siebie kokosową pielęgnacje ujmują: dziewczyny mówią, że włosy wyglądają na zadbane i rosną znacznie szybciej. Aby nie rozczarować się w rezultacie, zapamiętaj cztery przydatne rady:

 1. Regularność = skuteczność. Domowe maski trzeba robić raz w tygodniu. Jeśli włosy łamią się, wyglądają na niezdrowe, to ilość zabiegów trzeba zwiększyć: rób maskę do włosów dwa razy w tygodniu. Zwróć uwagę na typ owłosienia. Olej kokosowy — uniwersalne narzędzie, za to będą wdzięczne wszystkie włosy. Jednak w skład maski wchodzi nie tylko ten składnik. Należy zwrócić uwagę, jakie składniki można zastosować do konkretnego rodzaju loków, a jakie nie.
  olej kokosowy na włosy
 2. Zrób test na alergie. Sprawdzić indywidualną tolerancje oleistej substancji łatwo: trzeba nałożyć kilka kropli oleju na nadgarstek. Pożądane jest, aby sprawdzić, czy nie ma alergii na wszystkie naturalne składniki kosmetycznych mieszanek, a w szczególności tych, które są znane jako alergeny, — miód, zioła lecznicze, niektóre owoce.
 3. Rób przerwy między kursami. Eksperci uważają, że włosy przyzwyczajają się do masek po 15 zabiegach. Trzeba dać im chwilę wytchnienia. Po 15 maskach, daj włosom “złapać oddech” miesiąc lub dwa.
 4. Maski można robić na czyste lub brudne włosy, można zmyć zwykłą wodą i szamponem, a można ziołowym wywarem — wszystko według własnego uznania. Należy pamiętać, że maska z olejem kokosowym do włosów w konsekwencji nie powinna być zbyt ciekła, albo ona po prostu spłynie w dół z włosów, i nie zdąży wyleczyć loki. Pamiętaj również o diecie na zdrowe włosy. To co ty jesz – wpływa na stan twoich włosów.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *