Wiele kobiet, tuż przed manicure, staje przed wyborem, jakie paznokcie powinna sobie zrobić i w ogóle jakie kształty paznokci instieją. Często narzucane jest to przez obecną modę lub trendy na świecie. Jak się okazuje, wiele kobiet, nie zastanawiając się nawet nad tym, czy ów kształt odpowiada im dłoniom, wybierają taki, a nie inny manicure. To często zgubne i nie zawsze przynosi taki efekt, jaki chcielibyśmy.

Należy bowiem na początku zastanowić się, jaki kobieta ma w ogóle wybór i jakie istnieją kształty paznokci. Nie jest to przypadek, jakie paznokcie powinna posiadać dana dłoń, a kształty są już w większości znane od dawna, jednak w zależności od tego, jaka obecnie panuje moda, jedne są bardziej znane, a drugie mniej.

Horoskop chiński: 2019 rok czego? Co przyniesie?

Jakie kształty paznokci istnieją?

Od tych najbardziej naturalnych, do tych, które wykorzystuje się w odważnych i śmiałych odsłonach, paznokci jest wiele rodzajów. Najbardziej jednak popularne i najczęściej używane, to:

  • zaokrąglone, owalne
  • w kształcie migdału
  • kwadratowe
  • zaokrąglony kwadrat (to paznokcie, które swoim kształtem, są pomiędzy zaokrąglonymi a kwadratowymi)
  • ballerina (to paznokcie kwadratowe, które mają spiłowane brzegi)
  • spiczaste.

Od doboru często zależy własny tryb życia, praca lub zakres pełnionych obowiązków. Trudno byłoby bowiem pracować fizycznie przy obróbce jedzenia z długimi i spiczastymi paznokciami. Natomiast na niektórych dłoniach, krótkie, zaokrąglone paznokcie, nie wyglądają najlepiej, a zwłaszcza do wieczorowej kreacji.

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego kształtu, należy jasno i rozważnie zastanowić się nad praktycznością oraz odpowiednią estetyką paznokcia. Nie można bowiem postawić wszystkiego na jedną kartę i  ślepo podążać za nowym trendem, jeśli nie ma możliwości, by wpasował się on do życia codziennego,  właścicielki tych paznokci.

Paznokcie zaokrąglone

To najbardziej uniwersalne paznokcie, które sprawdzają się do większości rodzaju dłoni. Jest on zawsze najlepszą alternatywą dla kobiet, które pracują fizycznie, czy to w pracy, czy w domu, i nie mogą pozwolić sobie na wymagający manicure. Co więcej, jest to najlepszy kształt dla krótkich paznokci.

jakie kształty paznokci istnieją 10

Posiadanie owalnych paznokci jest zalecane dla kobiet, które nie mają lub nie chcą mieć długich paznokci, gdyż boją się o ich stan i kondycję. Taki kształt paznokcia wspomaga regenerację rozdwajającego się szkliwa paznokci lub innych jego objawów słabej kondycji.

jakie kształty paznokci istnieją

W celu uzyskania takiego efektu wystarczy delikatnie spiłować paznokcie zgodnie z opuszkiem palca. W ten sposób osiągnąć owal i lekko wygładzić jego krawędzie. Mówi się, że taki rodzaj paznokcia najlepiej prezentuje się na drobnych dłoniach, jednak prawda jest taka, że pozytywnie sprawdzi się na każdej kobiecej dłoni.

Modne paznokcie 2019 – trendy, wzory, kolorystyka

Paznokcie migdałowe

Mówi się o tym kształcie, że jest niepodważalnym hitem tego sezonu. Otóż na większości ozdobnych manicure, najlepiej się prezentuje oraz jest najczęściej wybierany. Jest chętnie robiony na praktycznie każdym rodzaju dłoni, jednak zaleca się go zwłaszcza dla osób o większych i bardziej pulchnych dłoni.

jakie kształty paznokci istnieją

Dzieje się tak, gdyż paznokcie w kształcie migdała lepiej się prezentują i mocno wydłużają optycznie palce, dzięki czemu dłoń wydaje się dłuższa i szczuplejsza. Paznokieć owalny najlepiej wygląda na długich paznokciach, dlatego ważne jest, by umieć korzystać z dłoni, z takimi paznokciami lub zwyczajnie się do tego przyzwyczaić.

jakie kształty paznokci istnieją

Efekt migdału na paznokciu można otrzymać zarówno na sztucznej, jak i na naturalnej płytce. Jego wykonanie nie jest jednak takie proste. Konieczne jest ustalić, gdzie jest środek paznokcia. Później z obu stron należy piłować paznokieć, tak by zostawić mały czubek, na wyznaczonym środku paznokcia. Kolejnym krokiem jest lekkie zaokrąglenie czubka.

jakie kształty paznokci istnieją

Wykonując te czynności, należy jednak uważać, by nie zaostrzyć lub nie zaokrąglić paznokcia za bardzo. Tworząc kształt, warto zasugerować się naturalnym kształtem migdału.

Ten paznokieć jest również bardzo trwały i odporny na uszkodzenia. Jego kształt wspiera odbudowę płytki paznokcia i zapobiega jej rozdwajaniu się. Niestety przy dłuższym paznokciu, nie jest on tak praktyczny, jak w przypadku paznokcia zaokrąglonego, dlatego przy fizycznej pracy, nie zawsze się sprawdza.

Moda na koralowe paznokcie 2019 - najmodniejszy kolor roku w manicure

Paznokcie kwadratowe

Ten rodzaj paznokci, choć są uwielbiane przez wiele kobiet, są już dużo bardziej wymagające niż dwa poprzednie. Po pierwsze, powinny unikać je unikać kobiety z dłońmi o krótkich palcach i grubszych dłoniach. To połączenie się nie sprawdza i jest szczerze odradzane.

jakie kształty paznokci istnieją

Kolejną przeszkodą do posiadania tych paznokci, to słaba i łamliwa płytka. Ten kształt naraża na liczne uszkodzenia, rozdwajanie płytki i otarcie podczas codziennego używania. Dlatego nie poleca się tych paznokci kobietom pracującym fizycznie, które potrzebują wykonywać sporą pracę dłońmi.

Jak stworzyć ładne konto na Instagramie? Nasz pomocny tutorial

Same paznokcie o kształcie kwadratu świetnie prezentują się na średnich, jak i długich paznokciach. Odradza się ich w przypadku krótkich. Samo nadanie kształtu jest proste, gdyż należy położyć dłoń na czymś i piłować pilnikiem ustawionym prostopadle do paznokcia.

jakie kształty paznokci istnieją

Taki kształt pozwala na wiele wariacji w samym wizerunku paznokcia. Można tworzyć na nim najróżniejsze wzory i dzięki maksymalnie zwiększonej powierzchni, nie trzeba martwić się o niewidoczność wzoru. Warto usztywnić taki paznokieć na przykład warstwą żelu lub akrylu.

Paznokcie kwadratowe zaokrąglone

Podobnie jak w przypadku paznokci zaokrąglonych, są one bardzo praktyczne i polecane praktycznie każdej kobiecie. To najlepsze rozwiązanie dla kobiet, które, choć wciąż chcą mieć praktyczne paznokcie, to zależy jej na większej długości.

jakie kształty paznokci istnieją

Na takich paznokciach można wykonać wiele wzorów i dekoracji, gdyż mimo zaokrąglać, wciąż zachowana jest duża płytka paznokcia. Ponadto to dobra alternatywa dla kobiet kochających paznokcie kwadratowe, jednak posiadające pulchne dłonie z krótkimi pacami. Dzięki tym małym zaokrągleniom dłoń prezentuje się o wiele lepiej.

jakie kształty paznokci istnieją

Co zaś tyczy się wykonania, to należy skupić się na iłowaniu opartej dłoni, dokładnie tak samo, jak w przypadku paznokci kwadratowych. Dopiero na końcu należy odpowiednio spiłować krawędzie, które tworzą kwadrat.

Jakie cięcia włosów w 2019 będą modne?

Paznokcie balleriny i spiczaste

Oba kształty paznokci są raczej ekstrawaganckie i mimo swoich wysoce estetycznych walorów, to  są mało praktyczne i nie sprawdzają się na co dzień. Oba rodzaje są również zalecane na długich paznokciach, które bardzo rzadko są naturalne.

jakie kształty paznokci istnieją

Paznokcie spiczaste wykonuje się podobnie jak migdałowe, lecz nie zostawia się zaokrąglonego czubka, tylko piłuje się pod kątek 45 stopni, aż obie krawędzie się spotkają. W przypadku balleriny to tu również paznokcie piłuje się jak w przypadku migdałków, tylko na końcu skraca się ich krawędzie, piłując je tak jak w przypadku paznokci kwadratowych.

W zależności od tego, jakie masz paznokcie, w jakiej kondycji oraz na jakich dłoniach, dobierasz swój własny ulubiony kształt paznokcia. Ważne jednak byś dopasowała je rozważnie do wielu zmiennych, lecz bardzo ważnych czynników.  Mamy nadzieje, że to nasz artykuł o tym, jakie kształty paznokcie istnieją był pomocny i będziesz mogła wybrać odpowiedni kształt do twoich dłoni i zrobić modny manicure.