Fryzury z grzywką zawsze wydają się bardzo odpowiedzialną i odważną decyzją. Przecież ona wymaga specjalnej pielęgnacji, a pozbyć się grzywki nie jest łatwo, proces może zająć wiele lat. Dlatego fryzjerzy polecają 1000 razy przemyśleć decyzję. Kobiety, raz sprawdzące jej noszenie na sobie, napewno nie powtórzą manipulacji z włosami ponownie.

Fryzury z grzywką

Jakie fryzury z grzywką w modzie w 2018?

Skośna grywka. Skośna grzywka znów zwróci swoją popularność w 2018 roku. Ona ma wiele zalet i miliony fanów na całym świecie. Ta grzywka bardzo praktyczna w noszeniu: w razie potrzeby można ją uczesać, schować lub skrócić. Do tego taka opcja oferuje wiele możliwości dla twojego stylu.

Fryzury z grzywką

Postrzępiona grzywka. Ona wygląda bardzo stylowo. Jak wszystkie modne elementy wizerunku, wymaga wiele uwagi. Choć stylizacja i nie ukradnie dużo czasu, takie cięcie wymaga regularności, czyli będziesz musiała układać ją codziennie. Jeśli jesteś gotowa, aby połączyć swoje życie z odpowiedzialnością za swoją stylową grzywkę, to zdobędziesz o wiele więcej.

Fryzury z grzywką

Ten rodzaj grzywki nie lubi faliste i kręcone włosy. W przeciwnym razie ryzykujesz, zamiast roztrzępionego efektu dostać  puszek.

Długa grzywka. Długie grzywki mają wiele odmian. Mogą być gładkie i gęste lub profilowana i ułożone na bok. Każdy model wymaga swoje podejście. To uniwersalna grzywka, która nadaje się praktycznie zawsze. Każda kobieta może znaleźć w tym modelu swój niepowtarzalny wyraz, w którym będzie mógł się realizować.

Fryzury z grzywką

Zalety fryzur z grzywką

Decydując się na cięcie włosów na krótkie lub fryzurę z grzywką, trzeba właściwie ocenić zalety i wady tego rodzaju manipulacji. Główne zalety grzywki polegają na tym, że ten ta część włosów, która może być różnej długości, jest w stanie:

 • ukryć niedoskonałości twarzy (wysokie czoło, zmniejszyć garbaty nos);
 • podkreślić wyrazistość oczu;
 • wizualnie sprawić, że kobieta wygląda młodziej;
 • wnoszą do wizerunku wyjątkową kobiecość.

Porady stylistów odnośnie robienia grzywki różnią się, ponieważ główną decyzję podejmuję klientka, a nie fryzjer. Więc pomyśl dokładnie, czy napewno grzywka jest dla ciebie.

Warto przeczytać również:

Jakie krótkie fryzury damskie są aktualne w 2018?

Fryzury na wesele. Zobacz najmodniejsze pomysły 2018 roku

Co wziąć pod uwagę przy wyborze grzywki?

Niezwykła grzywka, położona w niewielkiej odległości od twarzy, podkreśla wszystkie jego cechy. Fryzjerzy zalecają, aby przed tym, jak zrobić grzywkę, wziąć pod uwagę:

 • kształt twarzy;
 • cechy konturów twarzy;
 • wiek;
 • szczegóły podstawowej fryzury;
 • metodę barwienia.

Wszystko zależy od indywidualnych cech twarz. Na przykład, zrobić długą grzywkę warto tylko tym paniom, które mają typ twarzy- trójkąt. Właścicielkom kwadratowej twarzy optymalnie nadaje się asymetryczna grzywka. Taka technika jest w stanie zmiękczyć twarde i masywne kontury.

Fryzury z grzywką

Kobiety z okrągłą twarzą mogą zrobić ukośną grzywkę albo grzywkę z przedziałkiem. Ten szczegół z łatwością balansuje wszystkie obwody wyglądu i wizualnie określi owal twarzy, maskując ogromne policzki. Najtrudniej zadecydować się na cięcie włosów będzie kobietom z chudą, nieco wyciągniętą twarzą. Grzywka na bok lub w formacie drabinki – najlepszy wybór.

Najlepsze fryzury w stylu retro

Fryzury z grzywką: jakie rodzaje występują?

Liczyć na pozytywny wynik z grzywki należy tylko wtedy, gdy twój fryzjer wybierze najlepszą dla ciebie formę. W tej chwili istnieje kilka rodzajów grzywek:

 • okrągła grzywka;
 • prosta;
 • postrzępiona;
 • grzywka na bok;
 • geometryczna;
 • asymetryczna;
 • długa/krótka.

Najczęstszym wyborem jest grzywka na długie włosy, ponieważ właśnie w tej sytuacji jest najwięcej opcji do wybrania. Chociaż i krótkie włosy można dodatkowo ustylizować w grzywkę.

Modne grzywki gwiazd

Fryzury gwiazd stale się zmieniają dzięki trendom. Profesjonalni styliści dobierają opcje fryzury tak, aby w każdym razie gwiazda wyglądała idealnie. Nie odbywa się tu bez grzywek.

fryzury z grzywką

Na MTV Music Awards-2016 wszystkich urzekła grzywka Gigi Hadid: gęsta, byle jak, podrapana na krawędziach, płynnie przechodząca we fryzurę drabinką. Setki dziewczyn pobiegły do salonów piękności, aby powtórzyć tę nieskazitelną fryzurę. Co prawda okazało się, że grzywka była sztuczną. Taki rodzaj grzywki przypomina cięcie na Kleopatrę, która miała gęstą lekko podrapaną opcje.

Fryzury z grzywką

Jeszcze jeden aktualny wariant — grzywka, podzielona na pół, jak u Penelope Cruz. A jeśli zrobić jej cieniowanie w technice balejaż, wizerunek stanie się bardziej interesujący i świeży.

Fryzury z grzywką

Długa grzywka wzdłuż twarzy wygląda bardzo ładnie. Oczywistym przykładem tego jest Blake Lively. Przy okazji, aby zrobić taką fryzurę, nie koniecznie należy obcinać grzywkę: można po prostu zrobić lekki kaskad.

Fryzury z grzywką