Hybrydy czarne nigdy nie będą uważane za nudne i ponure, ponieważ dzięki odpowiednim ozdobom i łączeniu kolorów można stworzyć naprawdę świąteczną stylizację paznokci. Obecne trendy oferują mnóstwo technik, które pozwalają ożywić nawet najbardziej banalny czarny manicure. Śmiało i ciekawie wyglądają czarne hybrydy, wykonane w popularnej technice "rozbite szkło". W tym artykule przedstawimy najlepsze wzory paznokci i pomożemy wybrać dobry czarny lakier hybrydowy do wykonania manicure w tym odcieniu.

hybrydy czarne

Hybrydy czarne: z czym łączyć czerń

Czarny manicure w tym sezonie z pewnością stał się ulubieńcem wielu dziewczyn. Aby nie wyglądał ponuro, projektanci wymyślili kilka sztuczek z wykorzystaniem technik i mieszania kolorów. W tym sezonie na szczególną uwagę zasługuje:

 • Czarny wyłożony kafelkami manicure;
 • Czarny frencz;
 • Manicure z czarnym gradientem;
 • Czarne matowe paznokcie;
 • Czarny księżycowy manicure;
 • Szklany czarny manicure;
 • Czarny manicure z origami.

Przed robieniem manicure, warto zastanowić się nad tym, jak można łączyć czarny kolor z innymi, ponieważ dzięki odpowiedniemu połączeniu manicure wygląda zadbanie i stylowo. Czarno-czerwony manicure wygląda świetnie zarówno na długich, jak i na krótkich paznokciach. Czarno-białe paznokcie zawsze są na szczycie popularności, ponieważ są uniwersalne i pasują do wszystkich bez wyjątku. One idealnie pasuje do biurowej atmosfery. Jeśli istnieje potrzeba, aby nadać manicure świąteczną nutkę, to można go uzupełnić elementami dekoracyjnymi, na przykład, cekinami lub kryształkami. Proponujemy zobaczyć naszą galerię wzorów:

[envira-gallery id="5192"]

Hybrydy czarne wyglądają stylowo w połączeniu z różem. Najbardziej popularna technika z tymi kolorami to frencz, który nadaję się do noszenia do pracy, na randkę czy wesele. Natomiast czarno-złote paznokcie wyglądają bardzo bogato. W tym przypadku można użyć matowe czarne wykończenie, ozdobione jednym lub dwoma złotymi paskami. Złote wzory na czarnym tle wyglądają po prostu niesamowicie. Również czarno-złota stylizacja paznokci może składać się z czarnego tła ze złotą powłoką.

[envira-gallery id="5204"]

Jak zrobić matowe hybrydy czarne w domu?

Matowe wykończenie wymyślili jeszcze w latach 90., ale popularność przyszła do niego jakieś parę lat temu. Najlepiej matowe wykończenie wygląda na ciemnych paznokciach: czarny, fioletowy lub granatowy. Czarny matowy lakier żelowy pozwala nanosić na powłokę różne wzory, korzystać z cekinów i innych elementów dekoracyjnych. Przyjrzymy się bliżej temu, jak stworzyć matowe hybrydy czarne w domu krok po kroku:

Narzędzia:

 1. Baza pod lakier
 2. Matowe wykończenie (top)
 3. Bonder (primer)
 4. Czarny lakier żelowy
 5. Cekiny
 6. Cienki pędzel

hybrydy czarne

Krok 1. Przygotować paznokcie do naniesienia lakieru hybrydowego, nadając im kształtu, usuwając naskórek i połysk.

Krok 2. Odtłuścić paznokcie i nanieść primer.

Warto przeczytać również:

Jak zrobić akrylowe paznokcie w warunkach domowych

Jakie paznokcie do złotej sukienki wybrać?

Jak szybko zapuścić paznokcie za 2 czy 5 dni?

Jak zrobić kwiaty na paznokciach hybrydowych? Galeria najlepszych wzorów

Krok 3. Nanieść bazę pod lakier cienką warstwą, wysuszyć.

Krok 4. Pokryć paznokcie lakierem hybrydowym, po czym wysuszyć i nanieść kolejną warstwę.

Krok 5. Nakładamy matowe wykończenie. Zatem każdy paznokieć należy wysuszyć pod lampą UV.  Żeby pazurki nie wyglądały ponuro, bierzemy trochę połyskującej bazy i malujemy księżyc. Suszymy w lampie.

Krok 6. Usuwamy lepką warstwę, na naskórek nakładamy olej.

A jaki jest twój sekret tworzenia paznokci czarnych z matowym wykończeniem? Podziel się opinią w komentarzu poniżej!