Co to jest instagram? Jest to przede wszystkim serwis społecznościowy, w którym istnieje już ponad miliard aktywnych użytkowników.  W zasadzie są nimi milenialiści – młodzież od 18 do 30 lat. Z drugiej strony, Instagram to intuicyjny i prosty w obsłudze edytor zdjęć dla urządzeń mobilnych. Dzięki dodatkowym funkcjom, takim jak popularne hashtagi i oznaczenie lokalizacji– można stać się prawdziwą gwiazdą tej platformy!

co to jest instagram

Jest to bezpłatna aplikacja dla urządzeń mobilnych, która pozwala mówić o sobie i tym, co się dzieje wokół. Słowa wzmacniane ciekawym obrazem, zrobionym na aparat smartfonu. Wbudowany w program edytor zdjęć pozwala szybko edytować zdjęcia i na bieżąco dzielić się nimi z użytkownikami serwisu.

Jak zarabiać na Instagramie? 5 skutecznych metod

Dlaczego Facebook kupił Instagram?

Aplikacja została opracowana przez firmę Instagram, Inc., a jej autorami są Kevin Systrom i Mike Krieger. Serwis rozpoczął działalność w październiku 2010 roku, początkowo był przeznaczony tylko dla urządzeń marki Apple. Wersja dla Android, stworzona w 2012 roku i w ciągu pierwszego dnia zainstalowana przez ponad milion klientów. Aplikacja była wykupiona przez Facebook w kwietniu 2012 roku 1 mld $.

co to jest instagram

Niektórzy z Was pewnie teraz myślią: „Dlaczego Facebook kupił Instagram? Przecież to są zupełnie różne serwisy?” Odpowiedź jest prosta - jak uważają eksperci, Facebook po prostu był przerażony gwałtownym wzrostem liczby użytkowników Instagramu.

Zdjęcia - najbardziej cenny zasób wszystkich mediów społecznościowych, a jeszcze możliwość zakupu Instagram rozważali takie globalne firmy jak Google czy Twitter. Facebook jest wart ponad 100 mld dolarów, dlaczego nie wydać jakiegoś miliarda na to, żeby usunąć konkurenta?

Jakie tatuaże damskie są teraz modne? Wzory tatuaży dla kobiet!

Co to znaczy hashtag?

Skoro już wiemy, co to jest Instagram, warto zapoznać się z nie mniej ważnym jego elementem, którym jest #.

co to jest instagram

Hashtag — jest to znacznik, który jest używany do dzielenia wiadomości wg tematów na portalach społecznościowych i blogach. Oznaczając swoje wiadomości hashtagiem, użytkownicy sieci zaznaczają je i dają możliwość innym użytkownikom znaleźć tematyczną informacje za pomocą wyszukiwarki.

Właściwości hashtag’a:

  • Podkreślić główną myśl wiadomości za pomocą słów kluczowych.
  • Grupowanie informacji na tematy.
  • Zapewnić szybkie wyszukiwanie interesujących tematów.

Ten manicure - hit sezonu jesień 2018!

Jak dodawać hashtagi?

Hashtagi wyglądają jak słowo lub kilka słów, przed którymi stoi znak # (przykład: #hashtag, #wpisnablogu #prettylady). Kratka zamienia słowo lub frazę w link. Jeśli kliknąć na ten link, można zobaczyć wszystkie wiadomości, które zostały oznaczone danym tagiem. Jeżeli zamierzasz skorzystać z kilku hashtagów, pamiętaj, że pomiędzy nimi ma być spacja.

co to jest instagram

Zasady korzystania z hashtagów:

  • Hashtagi mogą stać w dowolnym miejscu tekstu (na początku, w środku wiadomości, na końcu).
  • Hashtag - przydatne narzędzie, ale nie warto nim nadużywać.
  • Najlepiej, jeśli będzie on krótki, 10-15 znaków.
  • Staraj się używać tylko tych hashtagów, które faktycznie odzwierciedlają istotę twojej wiadomości.
  • Nie należy używać zbyt ogólne słowa, mają one dużą popularność i, najprawdopodobniej, twój post po prostu zgubi się w udostępnianym strumieniu kanału informacyjnego.

Popularne hashatagi

Najbardziej powszechne zamieszanie przy rozkręcaniu swojego profilu na Instagram polega na poszukiwaniu i publikacji popularnych hashtagów, zamiast tych, które pasują do zdjęcia i są w stanie zainteresować użytkowników. Popularny hashtag - jeszcze nie znaczy, że jest on odpowiednim dla promowania profilu.

Na przykład życie najpopularniejszego na Instagramie hashtaga  #love wynosi zaledwie kilka sekund, ponieważ pod tym tagiem jest publikowana lawina zdjęć.

Popularne narzędzie do poszukiwania hasztagów to Websta.me. Na tej stronie można i listy konkurentów zebrać i najpopularniejsze hashtagi na instagram zobaczyć, a za także uzyskać pełne statystyki na swoje listy hashtagów i poszerzyć listę kosztem wyników wyszukiwania według tagów (Tag Search Results).

co to jest instagram

Najlepiej użyć 5-8 hashtagów, które będą wyraźnie opisywać, co dzieje się na zdjęciu. W ten sposób będziesz w stanie znaleźć swoją publiczność i zwiększyć liczbę subskrybentów na Instagram.

TOP 80 najpopularniejszych hashtagów

Poniżej proponujemy zobaczyć popularne hashtagi na Instagramie, które warto wykorzystywać bardzo ostrożnie:

#me #love #instadaily #selfie #photooftheday #fun #followme #smile #summer #swag #instalike #igers #tbt #picoftheday #follow4follow #tflers #fashion #like4like #follow #instagood #amazing #cute #friends #bestoftheday #happy #instatag #l4l #beautiful #likeforlike

#party #nofilter #bored #repost #hot #fitness #all_shots #eyes #lol #instago #style #nature #night #funny #instamood #f4f #girls #pretty #instafollow #my #followforfollow #instacool #l4l #tweegram #cool #iphoneonly #life

#pink #instalove #photo #colorful #shoutout #model #instapic #iphonesia #awesome #instagramhub #home #throwback #tired #loveit #followback #doubletap #beauty #igdaily #instaphoto #throwbackthursday #harrystyles #day #instagramers #makeup #20likes #picstitch

co to jest instagram

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz o tym, co to jest instagram, czym jest hashtag, a także jakie popularne hashtagi na Instagramie pomogą zwiększyć ilość lajków. Więcej ciekawych postów znajdziesz na naszym Instagramie @prettylady.blog

Dziel się nazwą swojego profilu na Instagramie w komentarzach!