Każdej kobiecie potrzebne jest miejsce, gdzie ona może na spokojnie usiąść i zrobić makijaż lub fryzurę. Zrobić to wygodniej przy toaletce do makijażu. Jakim powinien być stolik do makijażu z lustrem, gdzie go najlepiej umieścić i jak wybrać przytulny i wygodny  kącik dla siebie, powiem Ci w dzisiejszym artykule. 

y53

Toaletka — przestrzeń osobista kobiety. To miejsce, gdzie może łatwo doprowadzić siebie do porządku, podkreślić naturalne piękno i zrelaksować. A konstrukcja i kształt tego mebla są w stanie znacznie poprawić wygląd pomieszczenia.

Jak urządzić toaletkę damską?

Zawcześnie zrób pomiary miejsca, w którym zamierzasz go umieścić. Należy zapewnić wolną przestrzeń dla krzesła, aby można było swobodnie podejść do niego i usiąść. W przypadku wysuwanych szafek zastanów się, czy będzie wygodnie z nich korzystać.

Jeżeli szukasz lustro do makijażu z żarówkami, to przeczytaj ten wpis.

Gdzie umieścić stolik do makijażu z lustrem 

tualetnuystolik9

Zazwyczaj toaletka damska umieszczona jest w sypialni, czasem — na przestronnym korytarzu, w garderobie lub w łazience. Ale do nakładania idealnego makijażu ważne jest, aby zapewnić miejsce ze właściwym światłem dziennym. Dlatego należy umieszczać toaletkę bliżej okna.

Lustro do makijażu

Lustro może mieć dowolny kształt. Najczęściej spotykane są prostokątne i owalne lustra. Zazwyczaj kształt lustra zależy od stylu, w którym wykonany jest stolik do makijażu. Na przykład, prostokątne lustro występuje w modelach klasycznych lub w stylu high-tech, kwadratowe – w stolikach stylu prowansja, owalne – w toaletkach w stylu empire.

  • Wyposażenie

Półki i szuflady – służą do przechowywania przedmiotów. Lepiej zwrócić uwagę na modele, w których istnieje przynajmniej jedna szuflada z przegródkami do wygodnego przechowywania różnego rodzaju drobiazgów.

stolik-z-lustrem-do-robienia-makijazu-prettylady-blog-o-makijazu

Jak wybrać lustro do makijażu ze światłem– dodatkowe źródło światła, szczególnie aktualne, jeśli nie ma możliwości ustawić stolik do makijażu z lustrem w pobliżu okna. Lepiej zatrzymać się na lampach fluorescencyjnych, które stwarzają symulacje światła dziennego. O tym jak oświetlić lustro do makijażu możesz przeczytać w naszym artykule.

stolik do makijażu z lustremPuf – meble tapicerowane, którym brakuje oparcia. Tego rodzaju meble zapewnią komfortowe korzystanie z toaletki damskiej i nadadzą jej doskonałości. Można kupić pufę osobno, ale w tym przypadku trzeba je dobierać pod kolor i styl stolika do makijażu.

Ważne: w małych pokojach dobrym rozwiązaniem będzie puf, który w razie potrzeby można umieścić pod stolik. Do pufa można dokupić podnóżek. Wtedy korzystanie ze stolika będzie jeszcze wygodniejsze.

 

Wskazówki dotyczące wyboru stolika do makijażu z lustrem

  • Stolik powinien być wykonany z materiałów wysokiej jakości. Bezpieczeństwo produktu ma być poświadczone certyfikatem zgodności.

Upewnij się, że twój stolik do makijażu jest z drewna, płyty wiórowej lub MDF które były przetwarzane przez specjalne środki, zwiększające odporność na wilgoć i zanieczyszczenia. To samo dotyczy włókienniczych tapicerek stolika.

  • Wysokiej jakości toaletka damska z lustrem powinien być łatwy i wygodny w montażu.
  • Przed wyborem stolika do makijażu trzeba pomyśleć o tym, ile przedmiotów będziesz w nim przechowywać. To pomoże ocenić pojemność dla tego lub innego modelu. O prawidłowym przechowywaniu kosmetyków czytaj w naszym artykule.
  • Przy wyborze toaletki i pufa należy wziąć pod uwagę wzrost kobiety. Zgodność/niezgodność tego parametru będzie w dużej mierze utożsamiać komfort lub dyskomfort podczas korzystania ze stolika.
  • Najlepiej umieszczać stolik do makijażu z lustrem w pobliżu okna. Tym samym stworzy się doskonałe oświetlenie, co ułatwi makijaż, układanie włosów i inne zabiegi. Dobrze, jeśli jest możliwość zabudowy bocznej kinkiety. Ciekawa opcja – planszowa "lampa-lupa".
  • Zalecane jest, aby obok toaletki znajdowały się dwa gniazda.  Napewno Ci się przyda suszarka, lokówka do włosów i inne elektrotechniki. Jednocześnie musi pracować i podświetlenie.

Pielęgnacja stolika do makijażu z lustrem

Podczas umieszczenia stolika należy brać pod uwagę cechy każdego pokoju: łazienka – bardzo wysoka wilgotność, w przedpokoju znajduje się duża ilość kurzu i brudu, w sypialni jest suche powietrze (np. w pobliżu grzejników).

Należy pilnować wilgotności w pomieszczeniu. Wysoki poziom wilgotności może powodować uszkodzenie drewnianych stolików, włókienniczych tapicerek i niebezpieczny jest dla modeli stolików z podświetleniem. W tym samym czasie bardzo suche powietrze spowoduje wysychanie mebli. Regulować wilgotność można za pomocą klimatyzacji lub nawilżacza powietrza.

Korzystaj z podkładek, aby nie uszkodzić blat, pracując z lokówkami i ostrymi przedmiotami – nożyczkami, spinkami do włosów, grzebieniami. Podkładka jest przydatna również w przypadku, jeśli planujesz ozdobić stolik z lustrem rośliną w doniczce. Przy kawie lub herbacie rolę podkładki odgrywa spodek. Dobrze, jeśli blat jest zabezpieczony przezroczystą szybą ze szkła hartowanego.

A jak według ciebie ma wyglądać idealny stolik do makijażu z lustrem? Podziel się opinią w komentarzach.