Problem ciąża a farbowania włosów występuje bardzo często. Opinie ludzi w tej kwestii są rozbieżne. Styliści twierdzą, że farbowanie włosów można zrobić nieszkodliwym dla płodu. Na szczęście do tego istnieje ogromny wybór farb do włosów w ciąży. Na przykład, farby bez amoniaku i szkodliwych substancji. Lekarze zaś, przeciwnie, są zdania, że farbować włosy podczas ciąży nie warto.

Ale dlaczego? Odpowiedź jest prosta. W skład kosmetyków do farbowania włosów wchodzi duża ilość substancji toksycznych. Trujące substancje łatwo przenikają do organizmu przez skórę głowy i drogi oddechowe. To właśnie w pierwszym trymestrze ciąży u dziecka kształtują się organy, a toksyny mogą negatywnie wpływać na ich rozwój. Dlatego lekarze kategorycznie są przeciwko farbowaniu włosów w ciąży.

farba do włosów w ciąży

Farby do włosów dla kobiet w ciąży

Jeśli zdecydujesz się na farbowanie włosów szczotką w czasie ciąży, to najlepiej zrobić to przy pomocy farby bez amoniaku. Taka farba nie ma takiego gwałtownego trującego zapachu. Odcień farby najlepiej wybrać zbliżony do twojego naturalnego koloru. włosów, żeby zmniejszyć w przyszłości ilość zabiegów koloryzacji włosów.

Przedłużanie Rzęs Opinie. Warto czy nie? 5 zaskakujących faktów.

Używać farbę do włosów bez amoniaku w czasie ciąży nie zaleca się, ale i tu zdania się różnią. Uważa się, że amoniak zawiera w sobie toksyczne substancji, które źle wpływają na organizm kobiety. Ale istnieją i inne zdania. Lekarze-dermatolodzy twierdzą, że farba bez amoniaku zawiera inne substancje, które po prostu są zamiennikami amoniaku i nie mają charakterystycznego zapacuh. Producenci twierdzą, że taka farba do włosów w ciąży jest bezpieczna.

farby do włosów w ciąży

Jaka farba do włosów w ciąży?

  • Farba do włosów Estel Professional Deluxe Sense. Innowacyjna farba do włosów, która idealnie nadaje się do malowania włosów w czasie ciąży. Stosować ją można w każdym trymestrze ciąży.
  • Farba SanoTinT. Ta farba do włosów jest niezbędna w czasie ciąży, ponieważ nie zawiera amoniaku. W swoim składzie ma złote proso i naturalne składniki roślinne. Ona nie niszczy włosów, a wręcz przeciwnie, wzmacnia je. Producenci twierdzą, że farba z odcieniem blond też jest nieszkodliwa.
  • Farba Matrix. W ostatnim czasie ta farba do włosów w ciąży zyskuje dużą popularność. Często używają ją w salonach urody dla farbowanie włosów u kobiet w ciąży. U farby podkreśla się trwały efekt, który utrzymuje się w ciągu miesiąca.
  • Schwarzkopf Perfect Mousse. Farby w musie, w swoim składzie nie zawierają amoniaku. Producent obiecuje żółtawy odcień, który utrzyma się na długo.
  • Farba L ' Oreal Inoa. Producent podkreśla jednak, że opracował specjalną farbę do włosów bez amoniaku dla blondynek. Włosy staną na trzy odcienie jaśniejsze, bez szkody dla organizmu.
  • Farba Wella Color Touch. Farba do włosów nie zawierająca amoniaku nadaje się do farbowania włosów w ciąży od drugiego trymestru.

Bezpieczne metody farbowania włosów w czasie ciąży

W pomoc kobietom w ciąży, które chcą uchronić swojego przyszłego dziecka od negatywnych oddziaływań chemicznych barwników, proponujemy skorzystać z tradycyjnych środków i metod farbowania włosów. A naturalne metody barwienia włosów – to nie tylko bezpieczny sposób, aby nadać im pożądany odcień, ale i świetna procedura, która pomoże przywrócić włosom siłę, blask i piękno.

  • Brązowy odcień Jeśli chcesz nadać włosom piękny brązowy odcień, zrób mieszankę henny i basmy. Wymieszaj dwie części henny z jedną częścią basmy, wymieszaj mieszankę z ciepłą wodą i nałóż na włosy na 30 minut. Im dłużej będzie trzymać farbę na włosach, tym intensywniejszy będzie odcień.
  • Czarny odcień Mix henny i basmy w równych proporcjach, zalać gorącą wodą, po czym gotową farbę nałóż na włosy i trzymaj przez około godzinę. Po godzinie farbę należy zmyć farbę z użyciem szamponu.
  • Odcień rudawy-blond Wymieszać jedną saszetkę henny z dwoma łyżkami kawy. Nałożyć na włosy na 30 minut i spłukać wodą z szamponem.
  • Odcień złoty Weź 2 łyżki suchego wywaru z łupin, zalej szklanką wody i gotuj przez 20 minut. Po ugotowaniu zostaw do stygnięcia i nałóż na włosy. Farbę należy trzymać pół godziny i spłukać.

Jeszcze jeden przepis dla nadania włosom złotego odcienia: wlać 3 łyżki rumianku szklanką wrzącej wody, pozostawić na około 20 minut. Po czym zaleca się, odcedzić otrzymaną masę. Zwilż włosy i pozostaw na 30 minut. Po zakończeniu trzeba spłukać włosy pod bieżącą wodą.

Farbując włosy przy pomocy tradycyjnych środków pamiętaj, że dla uzyskania najlepszego efektu, należy farbować włosy regularnie, tak jak podobne środki nie farbują włosy za pierwszym razem.

farby do włosów w ciąży

Za pomocą organicznych kosmetyków nie tylko pomalujesz włosy, ale i wzmocnisz je. Farby do włosów w ciąży z naturalnych składników nakładaj na całą długość włosów, za pomocą gąbki lub szczotki. Pamiętaj, że im dłużej trzymasz na włosach farbę, tym bardziej intensywny otrzymasz kolor. Zabrania się malować henną włosy zakręcone składem chemicznym. 

Regularnie dbaj o swoje włosy za pomocą dobrych kosmetyków do włosów, dobranych odpowiednio do ich rodzaju i nawet ciąża nie będzie robiła kłopotu twoim włosom.