Czasami wydaje się, że walka z włosami na ciele skończy się porażką. Takie myśli, pojawiają się głównie podczas depilacji strefy bikini – ponieważ właśnie tam skóra jest najbardziej wrażliwa. Wiele zakończeń nerwowych obiecują ból, cienka warstwa skóry właściwej łatwo reaguje podrażnieniem. Ale nie jest tak źle. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni sposób usuwania włosków i późniejszej pielęgnacji skóry. Więc podpowiadamy, co do depilacji skóry jest najlepsze.

co do depilacji bikini

Brzytwa lub depilacja?

Najprostszy sposób depilacji w obszarze bikini – to golenie. Tanio, prawie bezboleśnie i szybko. Ale już jutro pojawi się brzydka szczecina. Można usuwać w ten sposób włoski nawet codziennie, ale one nie przestają kłuć. Na delikatnej skórze pojawia się podrażnienie od stałego golenia, nowe włosy często wrastają. A w upał, gdy przewody gruczołów potowych i łojowych pracują ciężko, pojawiają się drobne bolesne ropnie.

co do depilacji bikini

Na szczęście, istnieje szybki i bezbolesny sposób depilacji strefy bikini w warunkach domowych za pomocą kremów. Łagodzą strukturę włosa, dzięki czemu jednym ruchem można na długo nadać skórze jedwabistą gładkość. Wiele z nich działają i na mieszki włosowe, hamując wzrost nowych włosków. Szkoda tylko, że na chemiczne preparaty zdarza się alergia. To całkowicie eliminuje depilację głębokiego bikini w ten sposób.

Dlatego trzeba używać inne rodzaje depilacji bikini, wykonywanej w domu lub w salonach. Do depilacji bikini najlepsze są wosk, depilacja pastą cukrową i depilacja laserowa, w ostatnim czasie zyskuje na popularności domowy depilator do strefy bikini.

Depilacja pastą cukrową czy woskiem? Znamy co jest lepsze dla ciebie!

Czy można stosować wosk do depilacji bikini?

Depilacja wpływa i na włosowki, zapobiegając wrastaniu i spowalniając wzrost nowych włosów. Jeśli chodzi o wosk, usuwa się tylko górną część włoska, ale często pociąga za sobą i cebulki. Aby zabieg nie był taki bolesny, odbywać powienien w określonych dniach cyklu miesiączkowego.

co do depilacji bikini

Pierwsze kilka zabiegów najbardziej bolesne. Potem skóra się przyzwyczaja, włosy stają się cieńsze, lżejsze do pociągnięcia, wolniej rosną. Depilować okolice bikini woskiem można, gdy ich długość wyniesie przynajmniej 5-6 mm. To jedyna wada metody: 2-4 tygodnie gładkiej skóry, a następnie oczekiwanie.

Depilację woskową lepiej przeprowadzać gorącym składem, który dodatkowo otwiera pory. W warunkach domowych praktyczne kasetowy podgrzewacz. Ale samodzielnie pracować z nim w intymnej strefie nie jest łatwo, zwłaszcza jeśli potrzebujesz depilację głębokiego bikini.

Jak zrobić lifting twarzy bez skalpela

Szampon po keratynowym prostowaniu włosów - Jaki wybrać?

Co do depilacji bikini w salonie?

Doświadczone ręce specjalisty szybko przeprowadzą zabieg, który trwa zaledwie 10 minut. Natomiast ryzyko podrażnienia skóry będzie niewielkie, bo jest ona traktowana profesjonalnie. Istnieją inne metody gabinetowych zabiegów na depilacje:

  • Depilacja pastą cukrową.
  • Elektryczna depilacja.
  • Depilacja laserowa;
  • Elos-depilacja.

Szugaring 

Do przeprowadzenia depilacji cukrową pastą, kosmetyczka ogrzewa ją ciepłem swoich dłoni, a następnie nanosi na włosy. One przyczepiają się do pasty i podążają w ślad za lepką piłką. Taka depilacja trwa dłużej i jest mniej higieniczna w porównaniu z woskiem. Ale tu się nie można się poparzyć. Uważa się, że ból jest mniejszy, ale w pierwszych czasach różnica jest niewielka. Cukrową depilacja strefy bikini może być wykonywana w domu.

co do depilacji bikini

Jak przedłużyć trwałość perfum

Najlepsze fryzury w stylu retro

Nowe technologie w walce o piękno

Elektryczna i laserowa depilacja strefy bikini obiecuje na zawsze uwolnić się od roślinności. Na zawsze, na pewno nie wyjdzie, ale na kilka lat można będzie zapomnieć o cierni w kameralnej okolicy. Zresztą, elektryczną epilacje w tej strefie lepiej nie robić. Jest to bardzo bolesny zabieg, w którym można łatwo uszkodzić podskórne gruczoły. Wątpię, czy komuś spodoba się miesiącami leczyć powstałe blizny i stany zapalne.

co do depilacji bikini

A oto laser rozwiązuje ten problem szybko i bezboleśnie. Choć pierwsze spotkanie z nim trzeba zaczynać na zewnętrznej strefie, usuwając włosy na linii bielizny, a dopiero potem przejść do laserowej depilacji głębokiego bikini. Wysokie koszty metody wzmocnione są faktem, że potrzebny jest kurs z 5-10 zabiegów. Ale wtedy można 3-4 lata cieszyć się gładką skórą. Na dwa tygodnie przed zabiegiem nie odwiedzać solarium, nie należy przyjmować antybiotyki. Istnieją także inne warunki, które należy wyjaśnić w wybranym salonie.

Ważne aspekty w depilacji strefy bikini

O pielęgnacji skóry przed i po depilacji was uprzedzą w dobrym salonie. Jeśli robisz to sam, oto odpowiedzi na częste pytania.

  • Jak zmniejszyć ból?

Staraj się wycinać wąskie woskowe paski i brać małe kawałki słodkiej pasty. Mniejsza ilość jednocześnie wyciąganych włosków nie boli tak bardzo. Aby skład gęściej kładł się na skórę, rób peeling na kilka dni przed egzekucją. Kostki lodu można stosować, aby zmniejszyć czułość.

  • Czy można stosować leki przeciwbólowe?

Można nałożyć warstwę kremu przed zabiegiem. Ale znieczulenie jest w stanie wyrzucić zły żart: zmniejszyć ból, ale zwiększyć wrażliwość na temperaturę.

  • Kiedy lepiej depilować intymną strefę?

Najlepszy czas, aby to zrobić – 4-7 i 13-14 dni cyklu miesięcznego. Ale, oczywiście, podczas wydzieliny iść do salonu niegrzeczne i najbardziej żenujące. U większości kobiet czułość zmniejsza się około 3-4 godzin w ciągu dnia.

  • Jak uniknąć wrastania włosów?

co do depilacji bikini

Aby nie pojawiły się wrastające włosy, warstwę wosku nakładać trzeba za kierunkiem wzrostu włosów, a wyciągać przeciwko niemu. Z depilacją pastą i kremem do depilacji na odwrót. Przez kilka dni po depilacji można zacząć robić łagodny peeling, aby skóra nie robiła się twardą.