Japońska albo azjatycka pielęgnacja cery - instrukcja krok po kroku dla początkujących.

Idealna cera japonek lub koreanek - to nie jest dar losu, a wynik prawidłowej pielęgnacji cery. Do tego dążą wszystkie dziewczyny które chcą mieć piękną cerę jak u japonek. Na całym świecie nie ma takich technologii przyszłościowych dotyczących pielęgnacji cery jak w kraju kwietniącej wiśni.

Największa w świecie oferta  kosmetyki nawilżającej jest właśnie w tym kraju. Tutaj nie ma nić dziwnego  ponieważ każda japonka wykorzystuje około 5-6 kosmetyków dla cery codziennie. Olejek dla oczyszczania cery, pianka dla oczyszczania cery, krem do twarzy i oczywiście krem wokół oczu. W jaki sposób możemy używać te wszystkie kosmetyki. Właśnie o tym opowiemy w tym wpisie.

Pierwsza faza japońskiej pielęgnacji cery: demakijaż

 • Przede wszystkim usuwamy makijaż za pomocą specjalnego oleju do demakijażu, który łatwo usuwa takie kosmetyki jak: tusz, pomadkę. Jaki to jest olejek? Jest to typowo azjatycki produkt dla pielęgnacji cery - mieszanka olejów mineralnych. Na przestrzeni internetu istnieje dużo informacji o szkodzie od takich olejków. Ale przede wszystkim: Przy azjatyckiej pielęgnacji cery olejek nie zostaje się na długo - szybko go usuwamy i używamy tylko i wyłącznie do demakijażu.
  Wpracowyjemy ten olejek ruchami kołowymi, z reguły na cerę suchą. Potem trzeba opłukać ręce i wilgotnymi palcami kontynuować masaż. Przy kontakcie z wodą olejek przyjmie kolor biały, proszę się nie martwić - tak powinno być. Bardzo ważne jest to żeby robić masaż swojej pięknej cery do tej pory dopóki olejek nie zniknie w całości. Na tym nie będziemy się zatrzymywać ponieważ japońska pielęgnacja twarzy dopiero się zaczyna.

Druga faza: umywanie

 • Teraz jest kolej żelu do mycia cery. Tylko używają żelu w japonii inaczej. Dla głębokiego oczyszczania nam jest potrzebna gęsta pianka, którą otrzymujemy z środka oczyszczającego. Dla początki trzeba nanieść część żelu na specjalną siatkę dla utworzenia pianki. 
  Jeśli nie mamy siatki to będzie pasować zwykła gąbka do twarzy. 
  Nanosimy piankę dla robimy tak jak na rysunku

 • Usuwamy maskę z pianki tak samo jak olejek japoński który używaliśmy na samym początku. Czas od czasu płukamy ręce w ciepłej wodzie. 
 • Dalej umywamy twarz zimną wodą 
 • Każde 2-3 dni robimy przed kremem maskę do twarzy ponieważ wtedy cera jest gotowa wbierać wszystkie korzystne składniki.

Co nam daje japońska pielęgnacja cery?

Po "przejściu" na japońską, albo jak jeszcze nazywają azjatycką albo koreańska pielęgnacją cery za miesiąc będziesz zachwycona wynikami. Cera będzie równiutka jak u koreanek lub japonek. Musimy pamiętać, żeby osiągnąć taki wynik i mieć cerę jak japonki musimy każdego dnia poświęcać 15 minut dla japońskiej pielęgnacji cery. To jest więcej niż zwykle 2-3 minutki ale to się opłaca.

Komu będzie pasować japońska pielęgnacja cery?

Po wywiadzie z dermatologiem odpowiedź okazała się bardzo prosta. Różnicy przy pielęgnacji azjatyckiej lub europejskiej cery nie ma. Z innej strony mamy w Europie troche inny tryb życia niż w Japonii lub Korei. Zawsze gdzieś musimy się spieszyć. Nam - europejkom ciężko jest poświęcić 15 minut na pielęgnacje codziennie. 
Jeśli dziewczyna ma chęć poświecić 15 minut dla tego żeby zrobić japońską pielęgnację cery to możemy zagwarantować. Po miesiącu to przyniesie swoje owoce.

Jak widzimy, dbać o cerę nie jest trudno. Muśimy tylko poświęcic więcej czasu i cierplowości.

Przeczytaj nasze najnowsze wpisy na stronie głownej Pretty Lady - Blog kosmetyczny.