Jak pozbyć się pryszcze na zawsze?

Wypryski albo pryszcze to jest poważny problem który powstaje w każdym wieku. Do tego wypryski przynoszą nie tylko dyskomfort estetyczny, a również miejsce na którym jest pryszcz może boleć i niekiedy nawet może pojawić się krew. Również wypryski jest problemem psychologicznym. Z powodu pryszczy człowiek może być niepewny siebie, mogą się pojawić kompleksy. Otóż pozbawienie się pryszczy albo wyprysków jest to nie tylko pytanie dotyczące Państwa zdrowia a również pytanie sukcesu w życiu. Teraz opowiemy Państwu o tym jakie domowe sposoby na trądzik u dorosłych są skuteczne.

Jak się pozbyć wyprysków na twarzy domowymi sposobami

Specjaliści w różnych dziedzinach medycyny twierdzą że nie ma jednej odpowiedzi na pytanie: "Skąd się biorą wypryski na twarzy?". Najważniejszym więc na pierwszym etapie jest znaleźć przyczyne pojawienia takiej nieprzyjemnej rzeczy. 

Warto przeczytać również:

Mezoterapia na trądzik: skuteczny sposób leczenia trądziku
Ozonoterapia na trądzik: korzyści z procedury i metody jej prowadzenia
Najbardziej skuteczne zabiegi na trądzik
Czym myć cerę trądzikową
Jak prawidłowo dbać o cerę z trądzikiem?

Przyczyny powstawania pryszczy

  • Nie dobrze się odżywiasz albo układ pokarmowy działa nie tak jak musi działać.

Nadużywanie fast foodów, tłustego jedzenia, przesmażonego jedzenia albo nawet jedzenie a bardzo dużej ilości, mogą być przyczyną pojawienie się wyprysków na skórze. 

Co więc robić?

Najpierw odwiedzić lekarza. Zrobić odpowiednie badania układu pokarmowego. I starać się jeść więcej warzyw i owoców. Również pić dużo wody. Trzeba wypijać conajmniej 2 litry wody dziennie. Profesjonalne modelki piją dużo wody i nie ma szansy spotkać model która ma wypryski.

  • Nie dobrze dbasz o cerę. 

Użytkowanie kremów które nie odpowiadają typowi cery, niepoprawne oczyszczanie cery albo nadmiernie użycię kosmetyków: to wszystko może doprowadzić do pojawienia się wyprysków na twarzy. U mężczyzn pryszcze mogą pojawiać się z powodu żęlów do golenia. 

Co więc robić?

Cerę trzeba oczyszczać dwa razy dziennie: rano i wieczorem. Nigdy nie można sie lenić i trzeba zmywać kosmetyki przed snem. Trzeba odwiedzić kosmetologa żeby dowiedzieć się jaki masz typ skóry jeśli jeszcze nie wiesz.

  • Może masz zaburzenie hormonalne.

Zaburzenie hormonalne jest jedną najbardziej spotykanych przyczyn pojawienia wyprysków u nastolatek i nawet u dorosłych. Kobiety mogą mieć wypryski na twarzy w okresie ciąży.

Co robić jeśli masz podejrzenie że twoje pryszczy to jest skutek zaburzeń hormonalnych?

Trzeba odwiedzieć lekarza i zrobić badania. trzeba mieć na uwadze że zaburzenie hormonalne może doprowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem. Przede wszystkim trzeba się zwrócić do dermatologa i pokazać mu swoje wypryski. 

Jednak czasami pozbyć się wyprysków na twarzy domowymi sposobami jest szybciej, taniej, łatwiej i wygodniej.

Domowe sposoby na trądzik u dorosłych

Maski do twarzy przeciw wyprysków.

Maska z kefiru. Składniki: 1 łyżka kefiru. 1 łyżka kasza owsiana, troche cytryny. Przygotowanie: wymieszać wszystko, można użyć blendera. Nanieść na twarz na około 20 minut. Robić codziennie przez jeden miesiąc.
Maska z miodem. Składniki: 2 łyżki miodu, jeden żółtek, pare kropel cytryny. Przygotowanie: wszystko wymieszać i nanieść na twarz na 10 minut. Przeciw pryszczy na twarzy wystarczy powtórzyć 3-5 razy.
Maska z mydła. Składniki: kawałek zwykłego mydła i 1 łyżka drobnej soli. Przygotowanie: mydło trzeba natrzeć i dodaj troche wody. Otrzymamy piankę. potem piankę wymieszać z solą i nanieść na miejsce gdzie mamy wypryski na 30 minut. Przeprowadzamy tą procedurę raz w tygodniu w przeciągu miesiąca czyli 4 razy.

Przeczytaj nasze najnowsze wpisy na stronie głównej Pretty Lady - Blog kosmetyczny.