Styczeń zawsze kojarzy się z kolejnym nowym początkiem, zwłaszcza dlatego, że prawie w każdym sklepie rozpoczynają się wyprzedaże swiąteczne. Największe obniżki kuszą z wielu stron jednak warto zadać sobie pytanie, jak mądrze kupować na wyprzedażach noworocznych. Jest to ważna kwestia, gdyż ogrom kobiet jest na tyle zachwycony obniżkami cen, że zazwyczaj kupują mnóstwo nieprzydatnych rzeczy, które ostateczne kończą na dnie szafy nieużywane.

jak mądrze kupować na wyprzedażach noworocznych

Jak temu zapobiec? Jak kupować ubrania na wypszedaży i nie zwariować? Otóż w tym artykule podpowiemy jak zachować zdrowy rozsądek i w pełni skorzystać z obniżek i promocji świątecznych, nie rujnując budżetu i nie kupując niepotrzebnych rzeczy. Eksperci radzą się odpowiednio przygotować i nie wyruszać do sklepu z wyprzedażą, prosto z ulicy.

Kilka rad jak przygotować się na wyprzedaż

Najgorszym błędem są nieprzemyślane zakupy bez żadnego przygotowania.  Jeśli kusi cię ciekawa oferta lub co roku tracisz pieniądze na niepotrzebne zakupy, trzymaj się tych kilku ważnych zasad by nie stracić głowy w sklepach pełnych czerwonych metek z obniżkami.

jak mądrze kupować na wyprzedażach noworocznych

Wycieczka do sklepu wg planu

Zaplanować zakupy, co to znaczy? Usiądź na spokojnie z herbatką i zastanów się, co potrzebujesz kupić. Po kolei warto zrobić sobie listę z podziałami na artykuły odzieżowe, obuwnicze, po akcesoria do domu i kuchni, kończąc na sprzętach RTV i AGD. Do tego zastanów się, co jest ci niezbędne, a co może poczekać lub zakupisz tylko w przypadku nadwyżki w budżecie.

jak mądrze kupować na wyprzedażach noworocznych

Tanie ubrania, których nie potrzebujesz

Kolejnym krokiem jest dokładne ustalenie budżetu jaki możesz wydać na promocje świąteczne. Weź pod uwagę wszelkie wydatki oraz, że musisz coś jeść i za coś jeździć do pracy. Dobrze jest budżet ten składać przez kilka miesięcy. Choć jest to oczywiście trudne, zwłaszcza przed świętami, to wówczas możesz kupić więcej na wyprzedażach.

jak mądrze kupować na wyprzedażach noworocznych

Przygotuj się odpowiednio

Przejrzyj jakie sklepy mają wyprzedaże rzeczy, które cię interesują. Ten krok możesz dokonać dopiero pod koniec grudnia lub w styczniu, gdyż dopiero wówczas sklepy opublikują gazetki i oferty z promocjami.

Jak się ubrać na Sylwestra 2018?

Zakupy w galerii czy zakupy online?

Wybierz wtedy sklep, gdzie dostaniesz rzeczy z listy w najkorzystniejszych cenach. Weź jednak pod uwagę takie zmienne jak to, ile kilometrów masz do danego sklepu i czy będziesz kupować w nim więcej rzeczy czy też chcesz się wybrać tylko po tą jedną rzecz. Wówczas takie zakupy się nie opłacają i nie mają sensu. Eksperci polecają przed wyprzedażą najpierw przejrzeć strony z tanimi ubraniami online, a dopiero po tym udawać się do CH.

jak mądrze kupować na wyprzedażach noworocznych

Unikaj wchodzenia do przypadkowych sklepów z wielkimi promocjami, prosto z ulicy. Najlepiej na początku sprawdzić na ich stronie internetowej jakie są ceny lub zajść tylko po gazetkę z ofertami. Możesz oczywiście wejść i się rozejrzeć jednak nie kupuj niczego pochopnie.

Horoskop chiński: 2019 rok czego? Co przyniesie?

Nie daj się oszukać!

Uważaj na pułapki jakościowe. Oczywiście wiele ciekawych promocji dotyczy również świetnych produktów. Jednak część z nich jest wystawiana przez sprzedawców, gdyż ich jakość wykonania jest naprawdę kiepska. Zawsze sprawdzaj skład i dopiero wówczas patrz na cenę.

jak mądrze kupować na wyprzedażach noworocznych

Ostrzegaj się przed tłumem

W sklepach najlepiej rozbić zakupy w momentach, gdy nie ma największego tłumu. Łatwiej się wówczas skupić oraz nie popada się w owczy pęd, kupując to, co kupują inni. Pamiętaj, że najlepiej wybrać się na zakupy w porach, gdy nie ma najwięcej ludzi, wystarczy to odpowiednio wcześniej zaplanować.

Modne sukienki bez ramiączek w roku 2018

Dlaczego warto kupowac na wyprzedazach?

Choć wyprzedaże w filmach pokazywane są jako wielki chaos, który kończy się pustymi pułkami i pustymi portfelami, to nie musi tak być. Wystarczy zastanowić się odpowiednio wcześniej jak mądrze kupować na wyprzedażach noworocznych tak, by dokonać odpowiednich zakupów, a nie zrujnować się finansowo.

jak mądrze kupować na wyprzedażach noworocznych

I pamiętaj o głównej zasadzie wyprzedaży poświątecznych:

Trzymaj się budżetu i pamiętaj, że nawet najpiękniejsza para butów nie wykarmi cię do końca tygodnia.

Najważniejsze jest bowiem posiadać umiar we wszystkim i podchodzić do wszystkiego ze zdrowym rozsądkiem. Choć nie jest to łatwe,  zaplanuj odpowiednio swoje zakupy noworoczne, a nie będziesz żałować i zapewnisz sobie odpowiednie wyposażenie bez nadmiernego obciążania budżetu.