Pielęgnacja krótkich włosów: wskazówki, które pomogą ci być na wysokości

Pielęgnacja krótkich włosów jest potrzebna każdej kobiecie, która dba o swoje włosy. Krótkie włosy wymagają specjalnej opieki nad nimi. Dzisiaj porozmawiamy o tym, jak dbać o krótkie włosy.

pielęgnacja krótkich włosów

Zasady pielęgnacji krótkich włosów

  1. Zacznij prawidłowo dbać o krótkie włosy od mycia głowy. Mycie krótkich włosów należy przeprowadzać 2-3 razy na tydzień, ale jeśli korzystasz ze środków do stylizacji fryzury to taki zabieg możesz przeprowadzać nawet częściej. Jeśli nie będziesz regularnie myć swoje krótkie włosy, po jakimś czasie zaczną się one dzielić i mocno wypadać.
    Korzyści i szkody rumianku. Dlaczego warto pićherbatę z rumianku a dlaczego nie.
  2. Uważnie wybieraj środki do pielęgnacji krótkich włosów. Należy wybierać dobre kosmetyki do włosów w zależności od ich typu.

    Specjaliści radzą nadać przewagę środkom, które zawierają olej argonowy. Ten składnik zmiękcza włosy.

  3. Warunkiem koniecznym w pielęgnacji krótkich włosów jest utrzymanie skóry głowy w dobrym stanie. To znaczy, że 2-3 razy na miesiąc warto robić naturalne peelingi, które poprawiają krążenie krwi. Staraj się ograniczyć korzystanie z pianek i żeli do stylizacji krótkich włosów, ponieważ sprawiają one że włosy robią się tłuste, a także naskórek zatyka się, co może prowadzić do łysienia.

pielęgnacja krótkich włosów

Pielęgnacja krótkich włosów krok po kroku

Wszelkie zabiegi na włosy muszą zaczynać się od masażu skóry głowy. W ten sposób krew napływa do skóry i włosy otrzymują dodatkowe energię i są przygotowani do kolejnych etapów pielęgnacji.

Drogim etapem jest mycie głowy. Musisz pamiętać iż w szampon wyciśnięty na rękę warto dodać trochę wody lub wywaru z ziół i trochę wstrzasnąc aż do pojawienia się piany. Na włosy nakładamy szampon okrężnymi ruchami, bardzo delikatnie. Następnie nakłada się odżywka do krótkich włosów. Staraj się nie nanosić odżywkę blisko nasady włosów, ponieważ na następny dzień staną się one tłuste.

Jest to najbardziej przydatny schemat regularnej pielęgnacji krótkich włosów, ponieważ pozwala łatwo je umyć i ułożyć.

  • Jak układać krótkie włosy?

Fryzur na krótkie włosy jest niewiele i dla tego, aby pięknie wyglądać, wystarczy już na umyte włosy nasmarować niewielką ilość środku do stylizacji krótkich włosów i wysuszyć. Mokre stylizacji też bardzo ładnie wyglądają na krótkich fryzurach.
Środki do stylizacji włosów muszą być lekkie, aby włosy  nie były przeciążeni i długo były świeże. Stosując piankę lub żel do układania fryzury, pamiętaj że wystarczy tylko niewielkiej ilości kosmetyku, dlatego aby zrobić ładną fryzurę. Modelujący wosk też będzie pasować, ale nie więcej grochy, inaczej włosy będą wyglądać na zaniedbane i brudne.

pielęgnacja krótkich włosów

Pielęgnacja krótkich włosów nie zajmuje wiele cennego czasu, ale przy regularnym czesaniu włosy stają się wyraźnie zdrowsze i bardziej piękne, jedwabisty połysk i blask przyciąga wzrok i pomaga kobiecie czuć się bardziej pewną siebie.

Maski do wzmocnienia krótkich włosów

Dbać o krótkie włosy w warunkach domowych można za pomocą specjalnych masek z naturalnych składników. Dużą popularnością cieszy się maska na bazie żółtków. Polega ona na tym, że 2 żółtka należy oddzielić od białków i ubić je z 250 ml ciepłej wody. Otrzymaną mase należy trzymać na włosach około 60-70 minut, a następnie spłukać. Możesz stosować taką maskę 2 razy w tygodniu.

Dobrze pomaga w pielęgnacji krótkich włosów maska z kefiru. Weź 1 szklankę kefiru temperatury pokojowej i  równomiernie nałóż na skórę głowy, dobrze wmasuj w skórę i załóż z góry specjalną czapkę. Trzymaj maskę przez 60 minut za czym spłuć ciepłą wodą. Regularne stosowanie maski sprawi, że włosy staną bardziej miękkie i błyszczące.

Uniwersalnym środkiem, który nadaje się do włosów o dowolnej długości, jest olej łopianu. Szczególnie zaleca się stosować taki ekstrakt przy silnym wypadaniu włosów. Należy nałożyć trochę oleju na włosy i wmasować w skórę głowy. Następnie należy poczekać przez 45-60 minut i zmyć olej z wodą i szamponem. Czasami takie manipulacje muszą być wykonywane 2-3 razy, aby nie było uczucia tłustych włosów. Czas trwania kursu - 3 miesiące, a częstotliwość nakładania maski - 1 raz w tygodniu.

Dużą popularnością cieszą się środki do pielęgnacji krótkich fryzur z żelatyny. Substancja ta nadaje włosom objętość i połysk, i dobrze wzmacnia korzenie. Najbardziej rozpowszechniony sposób użycia żelatyny - wstępnie rozpuścić go w ciepłej wodzie, a następnie dodać do balsamu lub szamponu. Nanosić środek należy na 3-4 minuty, a następnie spłukać go dużą ilością wody.

Dobre opinie otrzymują maski na bazie cytryny, miodu i czosnku. Trzeba wziąć 1 łyżeczkę soku z cytrusów i aloesu i taką samą ilość płynnych produktów pszczelich. Następnie do składników należy dodać 1 zgnieciony ząbek czosnku. Nakładać maskę należy na wilgotne włosy, po czym trzeba nosić specjalną czapkę i trzymać maskę przez 40 minut. Po upływie tego czasu należy zmyć ją ciepłą wodą.

Do pielęgnacji krótkich włosów można stosować mieszankę oleju z oliwek, rycynowego i kokosowego oleju (1:1). Otrzymany skład należy podgrzać w kąpieli wodnej, a następnie nanieść na korzenie włosów, robiąc to okrężnymi ruchami. Następnie należy zawinąć głowę w folię i ręcznik, trzymać maskę 40-50 minut, a następnie spłukać wodą.

Zawsze pamiętaj o tym, że pielęgnacja włosów poprawi ich zewnętrzny stan, a prawidłowe odżywianie i dieta na zdrowe włosy poprawią ich wewnętrzną kondycje.  Jeśli będziesz przestrzegać zasad pielęgnacji krótkich włosów, to osiągniesz wspaniały wynik: zdrowe i błyszczące włosy.