Faliste brwi: nowy trend w 2017 roku

Instagram bloggerzy zmienili swój stosunek do schludnych symetrycznych brwi.
Opowiadamy, co z tego wyszło.

 

faliste-brwi-1

Jeśli chodzi o twórcze eksperymenty, profesjonalni wizażyści i beauty-blogerzy w niczym się nie ograniczają. W ostatnim czasie szczególną uwagę przydzielono brwiam. W wyniku rodzą się nowe trendy: to i kolorowe brwi, i brwi wymalowane gradientem i puszyste brwi-pióra, i nawet brwi podkreślone graficznymi kreskami.

Mało kto decyduje się wyjść z takim makijażem poza granice Instagramu, ale to nie powstrzymuje tych, którzy uważają, że makijaż to nie tylko sposób na lepszy wygląd, a przede wszystkim gra z kolorem, liniami i kształtami.

faliste-brwi-3

 • Dlatego teraz w sieci popularność zyskuje jeszcze jeden trend – faliste brwi. Można tylko zgadywać, dlaczego beauty guru internetu postanowili łuk przekształcić w falistą linię.
 • Niektórzy twierdzą, że wszystkiemu winne są trudności, z jakimi borykają się dziewczyny, starając osiągnąć symetrie w procesie korekcji brwi.
 • Inni uważają, że to tylko wyobraźnia tych, którzy lubią dzielić się ze swoimi subskrybentami niestandardowymi pomysłami na makijaż.

Dyskutują również o tym, kto stał się założycielem trendu. Wizażystka Jessica Brodersen jeszcze w środku lata 2017-go pokazała swoim subskrybentom wariant makijażu, w którym brwi miały falisty "ogonek". Wyglądało to ekstrawagancko, ale całkiem do przyjęcia.

faliste-brwi

Jedną z pierwszych faliste brwi zastosowała beauty-bloger Promise Tamang, która jest znana jako "królowa przeobrażeń" i jej "fale" były bardziej odważni – nawet sama dziewczyna, komentując swój post, prosi fanów jej pomóc zdecydować się wyjść z takimi brwiami w ludzie.

Tak czy inaczej, teraz w tagu #squigglebrows można znaleźć ogromną ilość zdjęć przedstawiających to jak faliste brwi mogą stać się jednym z elementów charakteryzacji.

Jeśli zainspirowałaś się falistymi brwiami, wcale nie musisz wyrywać ich tak, aby równy łuk zamienił się w gładką krzywą.

Osiągnąć pożądany rezultat, można za pomocą kosmetyków, ale potrzebne będą nie tylko zwykłe cienie i żel do brwi: blogerzy radzą, korzystać z... kleju.

Jeśli brwi z natury bujne, do tworzenia takiego makijażu przyda się kosmetyczny klej. Włoski trzeba będzie miejscami "zakleić" – maskować, aby na wierzchu narysować nową linię falistą. Dalej już można działać, wykorzystując znane beauty-narzędzia.

Jak narysować faliste brwi?

Przygotowanie

 • Ten etap można pominąć, jeśli nie chcesz nakładać na skórę klej (choć i specjalny, kosmetyczny). Ale pamiętaj: falisty makijaż brwi jest dobrym pomysłem dla imprezy, a w tym przypadku potrzebna jest odporność, więc zastanów się — może warto użyć kleju.
 • Trick z klejem jest wzięty z arsenału charakteryzatorów: brwi  są zaklejane artystom, którzy na scenie lub na ekranie potrzebują radykalnej przemiany.
 • Po wyschnięciu ten specjalny klej tworzy gładką powierzchnię, na którą łatwo nakładać makijaż, malując brwi od nowa.

Maskowanie

 • Aby ostatecznie ukryć włoski własnych brwi, zaleca się, aby na wierzchu nałożyć korektor lub podkład – ważne jest, aby konsystencja kosmetyku była gęsta i ze względu na to przekrywała nawet mocne kolory. To może być All Nighter od Urban Decay – długotrwały podkład z matowym "wykończeniem". Lub, na przykład, korektor Effacernes Long Tenue od Lancôme.
 • Przy tym ważne jest, aby zadbać o to, aby powłoka na brwiach dosłownie połączyła się z tonem. Dlatego zwróć szczególną uwagę na blendowanie przy granicach.

Tworzenie kształtu

 • Biorąc pod uwagę, że brwi będą narysowane od nowa, należy stosować odpowiednie do tego narzędzie. Cienie są mało skuteczne, oni nie pomogą w tej sytuacji. O wiele efektywniej będzie pracować kredką (przyjrzyj się, na przykład, do Brow Precise lub więcej grubym Brow Drama Pomade Ten od Maybelline New York) lub markerem (nadaje się do tego Couture Brow Marker od Yves Saint Laurent Beauté). Z tym problemem też sobie poradzi szminka lub żel (Tame & Frame Tinted Brow Pomade od NYX Professional Makeup) – trzeba będzie je nakładać oddzielnym pędzlem.

Utrwalenie

 • Aby charakteryzacja nie wyblakła, zapewnij jej odpowiednie utrwalenie przy użyciu sprayu takiego jak Infaillible Fixing Mist od L ' Oréal Paris.
 • Można iść i łatwiejszą drogą – wybrać "uproszczoną" wersję, jak u wizażysty Jessiki Brodersen: podrysuj brwi w zwykły sposób, a potem udekoruj "ogonki" falistą linią. Taki wynik też lepiej zabezpieczyć przy użyciu utrwalacza w sprayu do zakończenia makijażu.

faliste-brwi-2

Czy jesteś gotowy spróbować makijaż z falistymi brwiami? Napisz w komentarzach.