Moda nie jest powodem do ukrywania swoich pięknych oczu, natomiast jest powodem, aby chronić je przed palącym letnim słońcem stylowym dodatkiem. Od tego zaczniemy, wybierając modne okulary przeciwsłoneczne na lato 2018. Polecamy również zapoznać się z gamą modnych kolorów na 2018 rok, aby móc wybrać okulary w najmodniejszym kolorze.

modne-okulary-przeciwsloneczne-2018-0

Przeanalizowaliśmy i zainspirowaliśmy kolekcjami najlepszych światowych projektantów i wybraliśmy najbardziej aktualne trendy okularów przeciwsłonecznych w 2018 roku:

 • okulary z kolorowymi szkłami i oprawkami;
 • wąskie prostokątne oprawy;
 • okulary jak u Neo;
 • skośne "kocie" okulary i okulary "motyle";
 • duże okrągłe okulary;
 • przejrzyste ramy;
 • okulary Aviatory;
 • oprawy o nietypowym kształcie i z dodatkowym dekorem;
 • okulary z lustrzanymi szybami;
 • okulary, stylizowane pod okulary do pływania.

Warto przeczytać również: 

Zmień kolor włosów! Modne trendy w koloryzacji włosów 2018

Modne paznokcie na wiosnę 2018

Jak wybrać odpowiednie okulary przeciwsłoneczne dla twojego typu twarzy

Okulary przeciwsłoneczne — jest to dość istotny dodatek do twojego stroju. Dlatego wybór takiego akcesorium trzeba traktować z całą powagą i starannością. Pomimo faktu, że każdego roku trendy się zmieniają, istnieją podstawowe zasady wyboru okularów przeciwsłonecznych, które są indywidualne dla każdego człowieka.

modne-okulary-przeciwsloneczne-2018-3

modne-okulary-przeciwsloneczne-2018-2

 • Kolor soczewek i oprawek powinien komponować się z kolorem twojej skóry i włosów do tworzenia harmonijnego obrazu.
 • Pamiętaj, że okulary, siedzące na grzbiecie nosa, optycznie powiększają nos, a na środku nosa — przycinają go.
 • Wskazane jest, aby dolna część oprawy powtarzała kształt oczodołów. Tak dostaniesz jednolity obraz.
 • Nie wybieraj okulary przeciwsłoneczne w takim kształcie, jak i twarz. Jeśli masz okrągłą twarz, to należy unikać okrągłych kształtów soczewek itp.

Właścicielkom okrągłego typu twarzy należy wybierać takie okulary, które wizualnie wyciągają twarz. Dlatego w tym przypadku najlepiej będzie wybrać okulary-motyle, kwadratowe lub prostokątne okulary. Modne eksperci radzą, by ludziom z takim kształtem twarzy unikać nie tylko okrągłych okularów, ale i zbyt ciemnych modeli, więc warto zatrzymać się na okularach z szarymi lub brązowymi szkłami.

modne-okulary-przeciwsloneczne-2018-7

Ci kobiety, którzy mają owalny kształt twarzy - mają szczęście w wyborze okularów przeciwsłonecznych.Pasują im absolutnie wszystkie modele i wybrać można, opierając się tylko na swoje preferencje i trendy w okularach przeciwsłonecznych na lato 2018. Dlatego warto zwrócić uwagę na wszystkie modele opisane w pierwszym akapicie artykułu.

modne-okulary-przeciwsloneczne-2018-6

Przy trójkątnym kształcie twarzy, z małą brodą i szerokim czołem, należy optycznie zmniejszyć górną część twarzy. Można to osiągnąć za pomocą owalnych lub okrągłych okularów, natomiast należy unikać wyciągniętych okularów. Ponadto, eksperci zalecają, aby wybrać okulary w żywych i nasyconych kolorach.

modne-okulary-przeciwsloneczne-2018-5-1

Odpowiednio dobrane okulary ozdobią rysy twarzy w ksztacie kwadratu. Przy ogromnej brodzie i nasilonych policzkach należy wybierać okulary przeciwsłoneczne na lato 2018 w delikatnych owalnych kształtach, które wygładzają zbyt prostokątne cechy.

modne-okulary-przeciwsloneczne-2018-5

Przy typie twarzy w kształcie rombu należy pamiętać, że nie warto podkreślać linię oczu. Więc twój wybór – to miękkie zaokrąglone okulary, bez jaskrawej oprawy. Idealnie sprawdzą się modne w tym sezonie okulary w przezroczystej lub drucianej oprawie lub w ogóle bez niej.

modne-okulary-przeciwsloneczn

Modne okulary przeciwsłoneczne na lato 2018 – najnowsze trendy

 • Okulary z kolorowymi szkłami i oprawkami

Fioletowe, różowe, niebieskie, zielone, żółte — i to wszystko o szybach. Paleta oprawek jeszcze bardziej wyrazista. Niektórzy projektanci zaproponowali przeniesienie printów z odzieży na oprawę okularów, aby zrobić obraz kompletnym. Nie wiemy, czy uda ci się zrobić ten sam manewr, ale wybrać kilka pięknych okularów do czerwonej sukienki lub bluzki na pewno nie zaszkodzi!

modne-okulary-przeciwsloneczne-2018

 • Wąskie prostokątne okulary — modne okulary wiosna-lato 2018

Trend na nadchodzący wiosenno-letni sezon — skandalicznie wąskie prostokątne okulary. Nie wiemy, komu może pasować taka forma, ale i nie będziemy brać się za doradzanie (okulary — sprawa bardzo indywidualna), ale te okulary już podbiły wielu odwiedzających wiosenno-letnie kolekcji znanych projektantów. Zadbaj o bezpiecznym opalaniu latem 2018! Przeczytaj nasz wpis o kremach przeciwsłonecznych z filtrem UV, aby twoja skóra była w porządku. 

modne-okulary-przeciwsloneczne-2018-01

Jak wybrać strój kąpielowy na mały biust

 • Neo powraca

Mamy nadzieję, że tłumaczyć kim jest Neo nie trzeba i teraz wszyscy po prostu przypominają o tym, jakie miał okulary. Tak więc, w przyszłym roku projektanci proponują wziąć za podstawę ten model i spróbować stworzyć swój realnie-nierealny obraz. Oferujemy zobaczyć, co z tego może wyjść.

modne-okulary

 • "kocie" okulary i okulary "motyle"

W zasadzie, te modele nigdzie nie zniknęły, a po prostu lekko zmieniły się, w zależności od ogólnych trendów w modzie. Początkowo kształt "kocich oczu" — to dość gruba plastikowa oprawa lekko uniesiona w górę. Taka forma stała się popularną gdzieś w latach 50-tych, a wymyślił ją, według różnych danych, Christian Dior. Choć niektóre źródła twierdzą, że jeszcze w 40-tych w USA już były noszone takie okulary. Okulary "motyle" nieco różnią się od "kotów" nieco bardziej zaokrągloną formą, przypominającą skrzydła motyla.

modne-okulary-przeciwsloneczne-2018-01-1

 • Aviatory przechodzą na następny sezon

"Aviatory" są już niemal klasyk, ponieważ są na szczycie popularności z sezonu na sezon. A przecież początkowo ten model został wymyślony właśnie dla pilotów. Wydaje nam się, że takie "kropelki" są zawsze kwestią osobistych preferencji. Najczęściej jest to "kropla" z lustrzanymi szybami, które też będą w trendzie wiosną i latem 2018.

modne-okulary-przeciwsloneczne-2018-01-2

 • Modele o niestandardowych kształtach

Jednym z głównych trendów w okularach przeciwsłonecznycg są modele z niezwykłą lub, powiedzmy, niestandardowym wystrojem. Na przykład, modny kwiatowy print znalazł swoje odbicie nie tylko w manicure, ale i w okularach. O tym jak narysować kwiaty na paznokciach czytaj tutaj.

modne-okulary-przeciwsloneczne-2018-01-4

Czy ty już kupiłaś modne okulary przeciwsłoneczne na lato 2018? Mamy nadzieje, że nasz artykuł był dla ciebie pomocny. Podziel się opinią w komentarzach! Więcej postów na Prettylady.