Jak ładnie pomalować brwi cieniem? 

Aby stworzyć piękny makijaż, musisz znać wszystkie zasady korzystania z kosmetyków do makijażu, jak również i to, jak pomalować brwi cieniem, ponieważ z jego pomocą można skorygować kształt łuków, podkreślić brwi, a oczy zrobić bardziej wyraziste i atrakcyjne. Poniżej opiszemy, jak pomalować brwi cieniem i nadać im atrakcyjną formę, a także o tym jak dobrać kolor cieni do brwi i jakie cieni do brwi są najlepsze. Dziś, producenci kosmetyków oferują szeroką gamę produktów do brwi, aby wybrać i stworzyć idealny obraz.
Korzyści i szkody rumianku. Dlaczego warto pićherbatę z rumianku a dlaczego nie.

Cieni do brwi mają parę względnych przewag nad kredką. Są one proste w naniesieniu, zabarwiają całą brew od wewnątrz, i dlatego wyglądają bardziej naturalnie. Jeśli włoski na brwiach z natury są krótkie, malować je ołówkiem nie trzeba, ponieważ ryzykujesz dostać sztuczny efekt. W tym przypadku cieni do brwi będą najlepszym rozwiązaniem. Natomiast jeśli masz bardzo wąskie brwi, to najlepiej do malowania użyć kredkę. Ponieważ cieni po nałożeniu na brwi lekko wychodzą za włoski, dlatego cieniutką linię nimi, niestety nie stworzysz. Obecnie w trendzie jest naturalna szerokość brwi, a do ich malowania doskonale nadają się cieni.

Jak ładnie pomalować brwi cieniem

Najpierw pomyśl o kształcie

Przed przystąpieniem do malowania brwi należy nadać im właściwy kształt. Zrobić to można w bardzo prosty sposób: weź mały, prosty przedmiot – na przykład, prowadnicę lub ołówek, przyłóż do skrzydła nosa i wewnętrznego kącika oka. Tam, gdzie linia krzyżuje się z brwią, i będzie jej początek. Następnie przenieś ołówek do zewnętrznego kącika – tak można określić, gdzie będzie koniec brwi. Następnie umieść ołówek tak, aby linia przecinała żrenicę: to pomoże ustalić najwyższy punkt podnoszenia brwi. Tak, otrzymasz trzy punkty, na podstawie których można określić kształt brwi, odpowiedni do twojej twarzy.

Istnieje alternatywna metoda: skorzystaj ze wzornika, wtedy nakładać makijaż będzie jeszcze łatwiej: wystarczy przyłożyć szablon do brwi i zarysować przestrzeń wewnątrz niego pędzelkiem z cieniami. Poniżej na zdjęciu jest pokazano, jak to się robi.

Jak pomalować brwi cieniem

Cieni do brwi jak je wybrać?

Aby zrozumieć, jak pomalować brwi cieniem, trzeba wiedzieć, jak prawidłowo go wybrać. Wybór cieni jest ogromny — od tanich i prostych palet cieni do brwi do bardziej profesjonalnych kosmetyków. Zanim wybierzesz cieni do brwi, wystarczy pamiętać o kilku rzeczach:

  • farbę do brwi używaj na kilka tonów ciemniejszą niż naturalny kolor włosów;
  • aby makijaż nie wyglądał dziwnie, cieni nie powinny być bezbarwne;
  • lepiej użyć twardego pędzelka o skośnym kształcie, ponieważ nakładanie cieni na brwi za pomocą zwykłego aplikatora jest o wiele trudniejsze.

Wybrać cień do brwi jest bardzo łatwo. Bardzo często sprzedawane są one w zestawach, w których nie jest tylko odcień do malowania brwi, ale i beżowy odcień — do powiek i obszaru pod brwiami. Czasami w zestawie jest również wosk do stylizacji brwi.

Jak dobrać odcień?

Jak ładnie pomalować brwi cieniem

Rynek kosmetyków oferuje bardzo dużo palet cieni do brwi, tego napewno wystarczy, aby wybrać opcję dla kobiet z każdym kolorem włosów i odcieniem skóry.

Intensywne smoliste cieni do brwi właściwe tylko dla palących brunetek. Takie dziewczyny, zwykle z natury mają gęste i ciemne brwi, dlatego nie potrzebują silnego barwienia, trzeba tylko dostosować kształt i wypełnić przestrzeń pod włoskami cieniem odpowiedniej barwy. Pamiętaj, że ciemne kolory też są różne: na przykład, dziewczyny z czarnymi włosami najlepiej zdecydować się na cieni w kolorze "bakłażan";

Zimne jasno-brązowe kolory najlepiej pasują blondynkom. Zbyt jasne brwi na twarzy wyglądają ponuro, gubią się w kontrascie z mocno podrysowanymi oczami i nie dodają żadnego uroku ich posiadaczkom, dlatego blondynce koniecznie trzeba malować brwi środkiem ciemniejszym przynajmniej o 1 ton;

Dziewczynom z rudymi włosami warto zwrócić uwagę na takie odcienie jak miedź lub terakot, one pięknie komponują się z kolorem włosów i skóry i naturalnie wpisują się w wygląd.

Technika malowania brwi

Nieprawidłowo dobrane cienie mogą powodować problemy z aplikacją i regulacją naturalnej formy. Cienie do brwi można nakładać na kilka różnych sposobów w zależności od tego, jaki wynik chcesz uzyskać. Wszystko, czego potrzebujesz – to paleta odpowiedniego koloru cieni, pędzelek (albo twardy skośny, albo z gąbką), a także wacik, jeśli trzeba będzie usunąć nadmiar makijażu.

Jak pomalować brwi cieniem:

  1. Można użyć metodę jednokolorowego malowania: potrzebujesz do tego jeden odcień cieni, często uciekają do takiego sposobu dziewczyny z jasnymi włosami, które nie potrzebują zbyt mocnych linii;
  2. Istnieje również technika dwukolorowego malowania brwi: jej specyfika polega na tym, że najpierw nakładasz jasny kolor po całej długości brwi, a następnie dodajesz trochę cieni na dolnej krawędzi łuku. Taka metoda pomaga zrobić kontur bardziej wyrazisty, a także wizualnie rozwiązuje problem opadającej powieki, ukrywając niedoskonałości twarzy;
  3. Jest jeszcze jedna technika malowania brwi – ombre. Dla osiągnięcia tego efektu przerysuj początek łuku jaśniejszym odcieniem, stopniowo przyciemniając go ku końcówce brwi. Makijaż ombre jest teraz bardzo popularny wśród profesjonalnych wizażystów, tak jak on wygląda bardzo naturalnie;
  4. Wreszcie, technika częściowego malowania brwi – przy takim makijażu brew nie rysuje się całkowicie, tylko wyznaczane są poszczególne jej włoski w tych miejscach, gdzie one słabo rosną lub są zbyt blade. W tym przypadku dobrze jest użyć cienki twardy pędzelek, inaczej malowanie włosków się nie uda.

Jak ładnie pomalować brwi cieniem

Jak pięknie malować brwi cieniami: 3 makijaże brwi na różne okazje

Jeśli potrzebujesz naturalny makijaż brwi na co dzień, to weź najbardziej prosty pędzel, który jest sprzedawany razem z cieniem. Miękki, średniej gęstości i dość elastyczny. Pędzelkiem przerysuj włoski tam, gdzie ich brakuje. Nie trzeba robić specjalny kształt brwi lub nadawać im objętości.

Do porannego i popołudniowego makijażu maksymalnie delikatnie będą wyglądać brwi z miękkim konturem. Brwi będą wyglądać grubsze niż u ciebie od natury, a obwód będzie trochę niewyraźny. To nada twojej twarzy delikatności. Weź puszysty i miękki pędzelek do brwi, aby jak należy rozblędować cień. Także pozwoli to maksymalnie mocno przerysować brakujące włoski.

Przy najbardziej wyraźnych konturach brwi dostaniesz graficzny makijaż brwi, idealny do wieczorowego makijażu. Do tego właśnie nadaje się płaski skośny pędzelek. Z jego pomocą uzyskadz najbardziej wyraźne linie.

Jak ładnie pomalować brwi cieniem

Mamy nadzieje że dzięki naszym wskazówkam teraz wiesz jak pomalować brwi cieniem i będziesz mogła codziennie tworzyć idealny makijaż brwi. W kolejnych wpisach dowiesz się o tym, jakie cieni są najlepsze do malowania brwi, o nowości tego sezonu - kreskach na brwiach, o prawidłowej regulacji brwi itd. Blog kosmetyczny Pretty Lady zawsze jest gotowy Ci pomóc w każdej sytuacji.