Każda  Kobieta stojąca przed zadaniem urządzenia mieszkania staje przed podstawowym problemem jaki wymiar lustra jest idealny dla ciebie? Odpowiedź jest prosta największe jakie mieści się w budżecie i drugie małe do makijażu, a najlepiej nie jedno, a kilka. Krótko, prosto i na temat. Więcej nie ma co się w tym temacie rozpisywać, duże lustro to:

  1. duża obraz tego jak wyglądamy,
  2. widzimy całą sylwetkę ,
  3. możemy zweryfikować jak fryzura, makijaż i płaszcz komponują się z naszymi szpilkami.

Małe lustro to:

  1. mniej zajętego miejsca,
  2. niższa cena,
  3. łatwiejszy sposób doświetlenia co jest istotne w przypadku robienia makijażu.

A może średnie, żeby był do wszystkiego? Wiemy czym to się kończy, jeżeli coś jest do wszystkiego to jest do niczego.

jaki-wymiar-lustra-do-makijazu-jest-odpowiedni-dla-ciebie-4

Lustro jako narzędzie

Sprawa ważna, przecież współczesna, zadbana, modna, elegancka, odpowiedzialna, samodzielna, seksowna i mądra oraz inteligentna Kobieta wie, że bez lustra ani rusz. Bez niego nie ułożysz idealnie włosów, nie stworzysz idealnej fryzury, nie dobierzesz właściwego odcienia szminki, różu i nie podkreślisz oczu w ten oczywisty właściwy sposób. Bez niego możesz zapomnieć o samodzielnym prawidłowym przeprowadzaniu takich zabiegów jak depilacja brwi, nakładanie kremów, czy peeling twarzy. A to dopiero początek. Odpowiedzialna Kobieta sprawdzi, czy makijaż pasuje do wybranych okularów, czy kolczyków. Do takich potrzeb wystarczy małe, średnie lustro. Nawet czasami jest lepiej skorzystać z takiego bo prościej jest nam odpowiedni doświetlić twarz.

https://prettylady.net.pl/jakie-lusterko-do-makijazu-wybrac-lustro-do-makijazu-tanio/

Sytuacja komplikuje się kiedy potrzebujemy  sprawdzić jak praca, którą wykonaliśmy przy tworzeniu makijażu i układaniu fryzury komponuje się z resztą naszej kreacji. Nasza wewnętrzna potrzeba dążenia do doskonałości nie pozwala nam na pozostawieniu bez odpowiedzi nurtującego pytania, czy wszystko jest w jak najlepszym porządku. Kobieta to nie mężczyzna, który chwyci koszulkę, powącha, czy zapach jest akceptowalny, przeczesze włosy na głowie i puści do siebie oko w lustrze po czym ruszy w świat. Taka wewnętrzna niepewność jest nie do zaakceptowania. Takie niepotrzebne emocje kierują nas w stronę właściwego rozwiązania.

jaki-wymiar-lustra-do-makijazu-jest-odpowiedni-dla-ciebie-2

Na pytanie jaki wymiar lustra do makijażu jest idealny dla Ciebie odpowiadamy, że jeżeli ma być tylko jedno to duże. Makijaż , który nie współgra z resztą naszego ubioru mija się z celem i powoduje dysonans. Zadbana twarz, z podkreślonymi ustami i precyzyjnie zaznaczonymi oczami, do tego zadbane i wypielęgnowane dłonie, które kończą się wysublimowanie podkreślonymi paznokciami, a do tego niewłaściwie dobrane ciuchy? Kobieta tak nie robi, szczególnie mądra Kobieta. Taka, która kreuje swoją rzeczywistość i w zależności od potrzeb gra cichą, skromną, a kiedy potrzeba pokazuje pazur, taka Kobieta nie pozwala sobie na takie błędy. Dlatego, gdy stoi przed decyzją jakie lustro kupić do nowo urządzanego gniazdka kieruje się emocjami, ale tymi emocjami, które chce wzbudzać u innych. A do wzbudzania emocji u innych potrzebuje móc spojrzeć w lustro i zobaczyć siebie cała od stóp po czubek głowy. Bo emocje są w całej pozie i stylu, który z niej emanuje.

jaki-wymiar-lustra-do-makijazu-jest-odpowiedni-dla-ciebie

Lustro – wygląd

Pamiętajmy, że poza swoją funkcją lustro jest także przedmiotem, które opisuje nasze mieszkanie, czy dom. Decydując się na małe lustro raczej nie mamy możliwości budowania przy jego pomocy wystroju pomieszczenia. Jeżeli jednak zdecydujemy się na wybór czegoś większego wtedy takie lustro zaczyn odgrywać rolę znaczącego mebla. Staje się ważnym elementem wystroju całego wnętrza i pozwala na wprowadzenie nietypowych rozwiązań i efektów.

lustro-z-podswietleniem-duze

 Duże lustro pozwala optycznie powiększyć  pomieszczenie, tworzy iluzje większej przestrzeni, dodaje dodatkowych metrów. Odpowiednio ustawione może także doświetlić pomieszczenie, a wstawione w korytarzu potrafi odgonić uczucie ścisku i klaustrofobii. Dobrze dobrane, o odpowiednich rozmiarach lustro daje niesamowite, nieszablonowe możliwości aranżacji. Pozwala w nietypowy i nieoczywisty sposób bawić się nam światłem, kolorami budować pożądaną perspektywę. Odpowiednio skadrowane i ustawione daje wręcz wrażanie obcowania z magią. Będąc swoistym portalem między rzeczywistością i ułudą, iluzją. Wprowadzając trochę bajkowej radości i zmysłowości do naszego otoczenia. 

 

Ostatecznie to jaki rozmiar lustra jest idealny dla Ciebie zależy od tego co czujesz i z czym czujesz się dobrze, komfortowo. Warto jednak pamiętać o wielu aspektach jaki są z nim powiązane.