Podstawowe metody żeby ukryć zmarszczki

W tym wpisie porozmawiamy o zmarszczkach i o makijażu. A dokładnie o tym co należy stosować w pierwszej kolejności jeśli robimy makijaż. Makijaż oczywiście robimy nie zwykły a makijaż przeciwzmarszczkowy.

Określić, czy prawidłowo dobrany podkład do twarzy, dość łatwo. Jeśli po zastosowaniu preparatu widoczne drobne linie i zmarszczki, to znaczy, że krem jest za ciężki. Zazwyczaj do ukrycia zmarszczek używamy krem który ma jaśniejszy odcień. Za jego pomocą można nie tylko skutecznie ukryć zmarszczki a tez nadać naszej skórze zdrowy blask. Jednak jeśli nanosimy taki krem na twarz to musimy tez nie zapomnieć o szyję. W innym wypadku twarz i szyja będzie miała inny odcień i to będzie widoczne.

W jaki sposób nanosimy środek żeby ukryć zmarszczki

Kosmetyk nakładamy na koście policzkowe. Następnie nanosimy go na nos, brodę i czoło. Zmarszczki w przy nosie i ustach nie smarujemy a delikatnie obrabiamy ta strefę, delikatnie dotykając palcami. Krem przy kontakcie z palcami więcej się nagrzewa i to podwyższa jego wchłanianie.

  • Korektor na bazie wody nanosimy specjalnych ołówkiem na głębokie zmarszczki. To wizualnie pozwoli ukryć defekty skóry.
  • Nie malujemy dolna powiekę. Akcent na powiece dolnej tylko podkreśla drobne zmarszczki pod oczami
  • Cienie które maja odpowiedni odcień. Smokie eyes wyglądają ładnie ale zbyt ciemne cienie do oczy będą podkreślać zmarszczki. Możemy nadać przewagę kolorom naturalnym.

metody żeby ukryć zmarszczki.jpg

Kolejną metodą zmarszczki wokół oczu i nadać blask pomoże jasna kredka. Drobne zmarszczki możemy przy takim makijażu robią się całkowicie niewidoczne. Wizażyści tez nie zalecają używać do makijażu przeciw zmarszczek sypką pudrę. Taka pudra jest ciężka i tylko będzie podkreślać wszystkie niedoskonałości skóry. A my właśnie to chcemy ukryć. Śminka o kolorze naturalnym będzie tez dobrze wyglądała. Możemy też użyć błyszczyk do ust o jasnym odcieniu. Taki błyszczyk nie będzie robić widocznymi zmarszczki, ale będzie nadawać naszemu przeciwzmarszczkowego makijażowi atrakcyjności. Jak możemy wykorzystywać błyszczyk do ust przeczytasz tutaj.

Przeczytaj nasze najnowsze wpisy na stronie głównej Pretty Lady - Blog kosmetyczny.