Na ceremonii ślubnej Megan Markle i księcia Harry ' ego dyskutowano o wielu momentach: od biskupa do słynnych gości ceremonii. Ale, oczywiście, nikt nie był w stanie powstrzymać łez na widok sukni ślubnej Megan. Dyrektor kreatywny Givenchy Claire Waite-Keller stworzyła prosty i jednocześnie wyrafinowany strój dla panny młodej na jej królewski ślub.

sukienka megan markle

Ile kosztowała sukienka ślubna?

Szycie sukienki ślubnej z dwuwarstwowego jedwabiu-kadi i 5 m welonu z wyszytymi na nim kwiatami — symboli 53 krajów Wspólnoty Narodów — trwało cztery miesiące i kosztowało 550 tysięcy dolarów. I ostatnio projektant, kierująca francuskim domem mody, udzieliła wywiadu dziennikarzom, w którym opowiedziała o tym, jak powstała sukienka ślubna Megan Markle od Givenchy, ukochanej brytyjskiego księcia. Claire zauważyła, że dla niej najważniejszym zadaniem było, aby przekazać osobowość Megan, którą opisuje, jak "szczerą, otwartą i silną" dziewczynę.

Modne sukienki bez ramiączek w roku 2018

Wtedy jeszcze narzeczona księcia Harry ' ego nie bez powodu postanowiła zwrócić się właśnie do Claire White-Keller, bo jest feministką i aktywnie walczy o równość płci. Poza tym ona była pierwszą przedstawicielką płci pięknej, wyznaczoną na stanowisko dyrektora kreatywnego francuskiego domu mody. W ten sposób, Megan poparła ruch. Na zdjęciu poniżej — szkice sukni ślubnej Megan Markle.

sukienka megan markle

sukienka megan markle

sukienka megan markle

MET GALA 2018: Jak powstała sukienka Versace dla Blake Lively

Idealna suknia ślubna. 5 warunków które musi spełnić suknia na wesele

Suknia Megan Markle to plagiat?

Jednak suknia ślubna stała się okazją do głośnego skandalu: projektantka Emilia Wickstead na stronie w sieci społecznej stwierdziła, że strój wzięli z jej debiutanckiej kolekcji, prezentowanej w 2017 roku. O tym informuje gazeta "People". Dla potwierdzenia swoich słów kobieta pokazała odpowiednie zdjęcia.

Zaraz po publikacji konto Emilii zablokowali, a komunikat zniknął. W mediach sugerują, że ktoś włamał się na stronę projektantki, jednak powodów do tego nie ma. Wkrótce na portalu społecznościowym pojawiło się oświadczenie Emilia Wickstead.

Jej Królewska Wysokość księżna Sussex, wyglądała absolutnie niesamowicie, podziwiam ją i szanuję. Nie sądzę, że jej suknia ślubna była kopią naszego projektu. Ja również szanuję Claire Waite Keller i Givenchy – to dla mnie ogromne źródło inspiracji. – powiedziała projektantka.

Należy pamiętać, że księżna Cambridge Kate Middleton często korzysta z  usług Emilii Wickstead. Na razie ani jeden przedstawiciel pałacu Kensington nie komentował skandaliczne oświadczenie projektanta.

Jaka fryzura pasuje do sukienki bez ramiączek?