10 typowych błędów makijażu na zmarszczki które postarzają.

Makijaż powienien podkreślać rysy twarzy. Powinien również dodawać dziewczynom świeżości, atrakcyjności ale w żadnym razie nie powinien dodawać lat. Jeśli zauważyłaś że bez makijażu dają Ci 16 lat a kiedy masz make-up to ludzie myślą że jesteś starsza to robić make-up nie poprawnie.

W poprzednim wpisie pisaliśmy o makijażu na zmarszczki. Tam możesz przeczytać podstawowe informacje o tym jak się malować żeby zmarszczki jeśli je masz nie były widoczne. Teraz porozmawiamy, jak nie trzeba się malować żeby nie pogorszyć swojego wyglądu. Sprzawdź czy wszystko robisz poprawnie...

Przeczytaj również:
Aparat ortodontyczny od środka, niewidoczny i komfortowy

Efekt maski na twarzy

Jeśli nie poprawnie używamy kosmetyki do tonowania cery albo bazy pod makijaż wyto możemy efekt odwrotny do tego który chcemy uzyskać. Jeśli malujemy makijaż na zmarszczki to nie możemy używać bazy gęstej albo pudry sypkiej. Najlepiej użyć kosmetyku na bazie wody. Jeśli nie jesteś doświadczona w naniesieniu bazy pod makijaż to przy robieniu makijażu przeciw zmarszczek nie musisz nakładać bazę na cała twarz. Lepiej nałożyć tylko lokalnie na miejsca które mają zmarszczki. Cera naturalna zawsze wygląda ładnie, a dla makijaży przeciw zmarszczek na codzień nie trzeba dużo kosmetyków.

Kilka warstw tuszu

Jeśli tuszu jest za dużo to nie wygladą ładnie. Nadmiar tuszu może dodać parę lat. Rzęsy mają wyglądać naturalnie. Więcej tuszu przy linii ale mniej po bokach rzęs. Jeśli mamy zmarszczki pod oczami i chcemy ukryć je za pomocą makijażu to możemy w ogóle nie malować dolne rzęsy. 

Zbyt ciemna baza pod makijaż

W celu uzyskania efektu opalenizny dziewczyny często używają bazy pod makijaż która jest ciemniejsza od cery. Jeśli chcesz uzyskać efekt opalenizny ale jednocześnie robisz makijaż w celu usunięcia zmarszczek to najlepiej będzie użyć bazy która będzie jaśniejsza od twojego typu cery ale można przyciemnić część twarzy przy kościach policzkowych i przy nosie.

Niepoprawne użycie rozświetlacza

Rozświetlać dodaje przyjemny blask skóry. Ale należy pamiętać że ten kosmetyk nakłada się tylko na równe części skóry. Jeśli więc używany rozświetlacza przy makijażu na zmarszczki to musimy uważać.

Makijaż permanentny brwi albo ust i zmarszczki

Makijaż permanentny brwi albo ust i zmarszczki

Tatuaż ma dużo zalet ale również dodaje conajmniej 5 lat. Makijaż permanentny to nie jest najlepsze rozwiązanie jeśli walczymy ze zmarszczkami. O wszystkich wadach  i zaletach makijażu permanentnego brwi przeczytasz tutaj.

Przeczytaj nasze najnowsze wpisy na stronie głownej Pretty Lady - Blog kosmetyczny.