Kobiety doskonale wiedzą, że jeśli manicure nie łączy się ze strojem, to jest to w złym guście. Uważa się, że paznokcie muszą zawsze być w harmonii z całym wizerunkiem. W tym artykule zastanówmy się, jakie paznokcie do złotej sukienki wybrać.

paznokcie-do-zlotej-sukienki-min-1

Jakie paznokcie do złotej sukienki wybrać?

Jeśli planujesz wieczorem założyć wspaniała sukienkę, od której nie można oderwać oczu, trzeba dokładnie przemyśleć, czym uzupełnić ten strój. W przeciwnym razie twój strój będzie zupełnie pozbawiony harmonii. Znaczenie mają nie tylko makijaż i fryzura, ale nawet manicure. Teraz dowiesz się, jaka stylizacja paznokci będzie z powodzeniem łączyć  się ze złotym strojem, a także jakie kolory i elementy zdobienia paznokci najlepiej użyć.

paznokcie-do-zlotej-sukienki

Po pierwsze, lepiej obejść się bez brokatu. Nadaj pierwszeństwo jednolitym lakierom z miękką, kremową konsystencją. Jeśli lubisz eksperymenty, utwórz matowe wykończenie. Nie mniej dobrym wyborem będą lakiery z granulowanym piaskowym pudrem.

Po drugie, należy pamiętać o tym, że odcienie powinny być albo powiązanymi ze złotem, albo wyraźnie kontrastować z nim. Mogą to być kolor beżowy, pastelowy żółty, nudowy różowy, bordowy, zielony, granatowy, czarny.

paznokcie-do-zlotej-sukienki-1-1

Nawiasem mówiąc, te same kolory można używać w manicure do żółtej sukni. W tym przypadku dobre będą również pastelowe odcienie: błękit, delikatny róż, lawendowy. Najlepszym wyborem stanie gamma neutralnych odcieni nude.

Warto przeczytać również:

Manicure do czerwonej sukienki

6 Sposobów na Przedłużenie Trwałości Manicure

Czy opłaca się manicure hybrydowy w domu?

Nie chcesz ryzykować? Zrób jednokolorowe pokrycie. Kolor lakieru przy tym musi komponować się z dodatkami, które będą uzupełniać złotą sukienkę. Od rysunków lepiej zrezygnować. Trudne, skomplikowane paznokci z wykorzystaniem cekinów nawet nie podlegają dyskusji, w przeciwnym razie efektu wulgarności nie da się uniknąć. Zresztą, i z rysunkami lepiej nie bawić się. Są one bardziej istotne w dodatku do sukienki bez nadruków i skomplikowanych ozdobień.

paznokcie-do-zlotej-sukienki-1-min

Jakie paznokcie do złotej sukienki zrobić, jeśli są one krótkie? 

W tym przypadku manicure powołany jest, aby nadać paznokciom schludny wygląd i nieco wydłużyć je wizualnie. Z tym najlepiej poradzą sobie techniki opisane poniżej.

Manicure ombre. Jeśli zrobić pionowe przejście od jednego koloru do drugiego, paznokcie będą wydawać się nieco dłuższe. Do tego jest możliwość użyć zamiast jednego odcienia dwa lub trzy — i uzyskać bardziej niezwykły wynik, jeśli jednokolowy manicure wydaje się zbyt nudny.

paznokcie-do-zlotej-sukienki-1-min-2

Manicure z paskami. Mogą one być nie tylko pionowe, ale i ukośne. To jeszcze jeden trick, który pozwoli optycznie "wyciągnąć" paznokcie. Użyć w takiej stylizacji można nie tylko lakier, ale i metaliczną taśmę na paznokcie.

paznokcie-do-zlotej-sukienki-2

Paznokcie 2018 hit sezonu wiosna-lato. DUŻA GALERIA

Jak przyśpieszyć wzrost paznokci

Jakie paznokcie do złotej sukienki zrobić, jeśli są one długie? 

Wszyscy wiedzą, że długie paznokcie pozwalają pokazać wyobraźnię — ale nie w tym przypadku. W dodatku do złotej sukni najlepiej wybrać najbardziej zwięzłe opcje zdobienia paznokci, aby w połączeniu z długością nie doprowadziły do złego wyniku  w postaci wulgarności całego wizerunku.

Księżycowy manicure. Ten graficzny manicure jest tak wszechstronny, jak i french, tylko wygląda nieco ciekawiej — dlatego lepiej jest korzystać z niego w wieczorowym stylu. Zostaw dołkę "pustą" lub zamaluj kolorem. Można wypełnić ją gliterem — w takim zakresie nie ryzykujesz przesadzić z ilością dekoracji.

paznokcie-do-zlotej-sukienki-3

Minimalizm. Mogą to być kilka kropek w rzędzie u naskórka, serca, gwiazdy, zygzaki i faliste linie — ale tylko pod warunkiem, że będą one małe, nie przyciągając do siebie uwagi.

paznokcie-do-zlotej-sukienki-min

Jak szybko zapuścić paznokcie za 2 czy 5 dni?

A ty robiłaś kiedyś paznokcie do złotej sukienki? Opowiedz nam o tym w komentarzu poniżej!