Makijaż na zmarszczki

Usunięcie zmarszczek - jest to nie tylko problem który dotyczy kobiet w wieku. Również odpowiedzi na to pytanie poszukują i młode dziewczyny. Jak zrobić makijaż na zmarszczki i zamaskować je szybko, łatwo i skutecznie przeczytasz w tym wpisie.

Pierwszy sposób na zmarszczki. Nawilżenie to jest podstawa.

Przed tym jak zacząć nakładać makijaż powinnaś obowiązkowo nawilżyć cerę. Jeśli cera jest sucha to zmarszczki na niej widoczne są bardzo dobrze. 

Przeczytaj również:
Aparat ortodontyczny od środka, niewidoczny i komfortowy

Idealnym rozwiązaniem będzie dobrać krem który będzie jednocześnie nawilżający i tonujący. Jeśli dobierzesz taki krem to postaraj się dobrać kolor który najbardziej będzie pasować do naturalnego koloru twojej skóry. Jeśli kolor będzie zbyt ciemny to makijaż na zmarszczki postarzy Ci. Jeśli dokładnie takiego samego koloru jak kolor twojej cery nie znajdziesz to lepiej wybrać kolor jaśniejszy niż kolor cery. Przy jaśniejszym odcieniu efekt będzie dobry i twarz będzie wyglądała świeżo. Musisz tylko pamietać żeby nanieść ten krem również na szyje. 

Przy wyborze kremu albo bazy pod makijaż na zmarszczki lepiej wybrać ten kosmetyk który nie ma w składnikach oleju. Zobacz nasz przegląd baz pod makijaż z efektem rozświetlenia. Do makijażu na zmarszczki nie będzie pasować tłusty i gęsty krem. 

Tonowanie cery i korekcja zmarszczek.

Przed tym jak zacząć nakładać makijaż przeciw zmarszczek trzeba przygotować cerę. Robimy to jak opisaliśmy w poprzednim punkcie. Jeśli chcesz to możesz przeczytać o pielęgnacji cery po japońsku. Ale wracamy do naszego tonowania. Zaczynaj nakładać bazę od kości policzkowych w kierunku do przodu. Trzeba to robić za pomocą lekkich ruchów masujących. Nie wolno nakładać krem na składki przy ustach. I na sam koniec bardzo delikatnie trzeba zatonować strefę wokół zmarszczek. W ten sposób zrobisz skórę bardzo równą. Po nałożeniu kosmetyku należy wżiąc wacik i usunąć krem w tych miejscach gdzie mamy zmarszczki.

tonowanie cery na zmarszczki

Usunąć zmarszczki pomoże korektor rozświetlający.

Część twarzy, gdzie się znajdują zmarszczki dobrze usuwać za pomocą korektor rozświetlający na bazie wody. Takie korektory muszę mieć kolor jaśniejszy niż kolor cery. Po naniesieniu kosmetyku na cerę, on szybko się wchłonie. Strefa ze zmarszczkami wizualnie się wyrówna, ten efekt będzie się trzymać przed cały dzień.

Zapobieganie zmarszczkom pod oczami

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna. Dlatego tutaj z reguły się pojawiają się pierwsze zmarszczki. W tej części twarzy niestety nie ma mięśni które mogą pomagają naszej skórze być elastyczną. W tym miejscu znajdują się włókna kolagenu. Włókna kolagenu przypominają siatkę, która może się rozciągać. Ta część naszej skóry jest bardzo delikatna. Dlatego trzeba dobrze dbać o skórę wokół oczu. 

Zeby zapobiec pojawieniu się zmarszczek pod oczami trzeba śledzić za ruchami twarzy. Naprzykład nawet jeśli często się przymrużamy to może prowadzić do utworzenia zmarszczek wokół oczu. Również możemy zapobiec zmarszczkom pod oczami jeśli nie będziemy często podpierać twarz pięścią.

Inną bardzo ważną częścią w zapobieganiu zmarszczkom nie tylko pod oczami a również na całej twarzy jest prawidłowe odżywianie.  Nasz organizm wyrabia już wspominany kolagen i z wiekiem wyrabia go coraz mniej. Dlatego musimy jeść produkty które będą nam pomagać odbudowywać skórę. 
Otóż żeby w walce ze zmarszczkami zdobyć zwycięstwo musimy jeść między innym:

  • Tarta marchewka. Dobrze dodawać marchewkę do sałatek. Marchewka zawiera keratynę, i bardzo dobrze odżywia skórę
  • Liścia szpinaku. Też jest bardzo dobre żrobło keratyny.
  • Dużo owoców. Najbardziej dobry efekt będzie po jedzeniu owoców które mają czerwony kolor. Naprzykład papryka czerwona, pomidor, grejpfrut.
  • Trzeba pić dużo soków ale naturalnych. Soki też są wzbogacone keratyną.

Usuwanie zmarszczek pod oczami

Żeby zmarszczki pod oczami były mniej widoczne albo nie widoczne trzeba używać kremów do makijażu. Zawsze trzeba unikać pudru sypkiego. Jeśli malujemy oczy to malujemy tylko górną powiekę. Dolna będzie tylko przyciągać wzrok do miejsca gdzie mamy zmarszczki.

W następnym artykule opowiemy o tym jak dobrać cienie maskujące zmarszczki pod oczami, jak zrobić żeby zmarszczki wokół ust nie były widoczne, jaka jest rola róży przy korekcji zmarszczek na twarzy, a także 10 błędów makijażu na zmarszczki  które postarzają.

Przeczytaj nasze najnowsze wpisy na stronie głownej Pretty Lady - Blog kosmetyczny.