Postarzające fryzury to mit czy prawda? Specjaliści rzeczywiście potwierdzają, że niektóre fryzury postarzają, bo w wyborze strzyżenia wiele zależy od koloru i struktury włosów, typu twarzy i odcienia skóry.

fryzura postarza

Kobiety chcą wyglądać młodo w każdym wieku, ale jakoś po 35 latach to pragnienie wzrasta. Być może, niektórzy tracą wiarę w siebie i przestają się kochać siebie. Aby pozostać młodymi, trzeba nie tylko starannie dbać o skórę, robić makijaż, który podkreśli tylko zalety i ukryje wszystkie niedoskonałości, ale jeszcze i robić odpowiednie fryzury. Więc czas dowiedzieć się jaka fryzura postarza Cię o 10 lat?

Najlepsze fryzury dla cienkich włosów i pociągłej twarzy

Czy krótka fryzura postarza?

Przede wszystkim taka fryzura odmładza kobiet po 50. Zwłaszcza jeśli dbają o sobie i ubierają się stylowo. Idealny przykład tego – aktorka Sharon Stone. Kobiecie w średnim wieku chłopięca fryzura pasuje tylko wtedy, gdy jest ona szczupła, a rysy jej twarzy raczej wyraziste, niż odwrotnie. Jedyne, czego, zdaniem stylistów, nikomu nie trzeba robić — to golić tył głowy.

 

Długość krótkiej fryzury powinna zależeć od indywidualnych cech – owalu twarzy, kształtu uszu, szyi.

Dla młodych osób taką fryzurę należy wybierać ostrożnie. Według stylistów bardzo krótkie włosy mogą dodawać 4-5 lat młodym dziewczynom. Ale boom na krótkie fryzury, który rozpoczął się nie tak dawno temu w Hollywood, wyraźnie pokazuje, że ta zasada nie działa w 100%. Są wyjątki, i to nie tak rzadko. W niektórych przypadkach długie włosy ukrywają piękne rysy twarzy, a oto krótka fryzura ich właśnie podkreśla.

fryzura postarza

Pomysły na cieniowane fryzury z grzywką i bez

Długa fryzura po 50 – za i przeciw

Długie włosy są tradycyjnie uważane za charakterystyczną cechą młodych kobiet. Trzydziestoletniej kobiecie taka fryzura sprawi, że wizualnie będzie wyglądała o około 5 lat młodziej, ale pod warunkiem, że jej włosy są zadbane, a skóra jest świeża.
Kobietom po 40 długie rozpuszczone włosy pasują rzadko (jeśli, oczywiście, oni nie mają możliwości utrzymywać zespół kosmetologów i chirurgów plastycznych). W tym wieku styliści polecają robić nieco inne stylizacji – nosić włosy nie rozpuszczonymi, a zbierać je w oryginalne warkocze lub wiązki.

Jeszcze jedna super-popularna stylizacja dla długich włosów — tak zwany koński ogon. Taki wysoki ogon organicznie wygląda u młodych dziewcząt i szczupłych kobiet w średnim wieku, którym taka fryzura często odejmuje wiek. Pełnym kobietom, a także paniom starszym koński ogon nie jest zalecany – wygląda pretensjonalne, a czasem po prostu śmieszne.

Najmodniejsze fryzury z grzywką

Koloryzacje, które postarzają

Jeśli chodzi o kolor włosów, to najlepiej trzymać się naturalności. Teraz istnieje duża różnorodność odcieni i technik barwienia, z których pomocą można odświeżyć wizerunek lub nawet wyrównać kolor skóry i ukryć niedoskonałości. Zbyt ciemne odcienie dodają dodatkowych lat. Najbardziej trafną opcją koloryzacji będzie zbliżony odcień do twojego naturalnego, z efektem jasnych, wypalonych nici.

Jakie krótkie fryzury damskie są aktualne w 2018?

Siwe włosy odmładzają?

Obawiasz się, że masz siwe włosy? Sama w sobie siwizna nie doda ci dodatkowych 10 lat, ale tylko do momentu, gdy jej kolor będzie jasno srebrny. Ale zazwyczaj siwe włosy żółkną, i to wygląda tak samo źle, jak i pożółkłe zęby. Zatrzymać srebrny kolor włosów pomogą specjalne szampony i środki ze wzmacniaczami połysku i UV-filtry. Jeśli masz ponad 50% siwych włosów, używaj szamponów z niebieskim lub fioletowym barwnikiem, aby zneutralizować nadmierny tłuszcz. Jeśli masz prawie 100% siwych włosów i żółcizna trzyma się szczelnie, styliści radzą, aby farbować włosy w kolorze "jasny blond". To pomoże ci wyglądać młodziej.

fryzura postarza

Wskazówka: pomyśl o grzywce — według ogólnej opinii ona odmładza, ale tylko wtedy, gdy ci pasuje. Można to sprawdzić w prosty sposób: zamknij dłonią czoło i spójrz na siebie w lustrze, a następnie unieś dłoń z czoła — jaki wizerunek bardziej ci się podoba? Jeśli z grzywką, to śmiało proś fryzjera obciąć jej. Prawidłowa grzywka powinna być gęsta, a nie rzadka (taka, wręcz przeciwnie dodaje wieku) i kończyć się u linii brwi. Lub wybierz dłuższą ukośną grzywkę z nierównymi krawędziami. Ale nie warto obcinać grzywkę, jeśli masz faliste lub kręcone włosy. Poza tym grzywka pozwala ukryć zmarszczki na czole i w ten sposób odjąć wiek.

Top 5 fryzury damskie wyszczuplające twarz! Szczupłe policzki bez diet!

fryzura postarza

A jaka twoim zdaniem fryzura postarza najwięcej? Podziel się opinią w komentarzach.