Wiekowe zmiany skórne zaczynają się już od 20 lat, gdy liczba umierających komórek z każdym dniem zwiększa się w porównaniu z tymi, które się rodzą. Dlatego kilka lat później zaczynają pojawiać się pierwsze "objawy" starzenia skóry twarzy. Cera staje się słabsza, pojawiają się przebarwienia, zmniejsza się jej elastyczność, a suchość wzrasta, powodując pojawienie się pierwszych mimicznych zmarszczek.

lifting twarzy bez skalpela

Wiadomo, że do pomocy chirurgów plastycznych zgłaszają się kobiety w wieku powyżej 40-ki, to nic dziwnego, bo w tym wieku już kosmetyki pomagają słabo. A co z tymi, którzy znajdują się w przedziale między 25 a 40 latami? Dla takich pacjentów u kosmetyczek jest cały arsenał możliwości liftingu twarzy bez skalpela. Jak zrobić lifting twarzy bez skalpela i jakie są zalety takich zabiegów? O tym będzie mowa w dzisiejszym artykule.

Warto przeczytać również:

Okłady z herbaty na twarz i nie tylko! 8 nietypowych sposobów wykorzystania torebek z herbaty

Czy kremy wyszczuplające działaja? Sprawdzamy skuteczność

Depilacja pastą cukrową czy woskiem? Znamy co jest lepsze!

Lifting twarzy bez sklaplela - czy istnieją zalety takiego zabiegu?

Podstawą wszystkich metod liftingu twarzy bez operacji jest zasada terapeutycznych obrażeń wewnętrznych lub zewnętrznych warstw skóry. Przy tym warstwy skóry właściwej różnie reagują na uszkodzenia, ale we wszystkich przypadkach podobna interwencja kończy się kształtowaniem i powstawaniem nowych włókien kolagenu, elastyny i molekularnych łańcuchów kwasu hialuronowego.

Niewątpliwie, operacje chirurgiczne w dużej mierze głupawe i mogą za jedną interwencje rozwiązać wiele problemów starzenia się, ale i bezinwazyjne zabiegi mają swoje zalety, o których musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zabiegi odmładzające twarz.

Tak więc, oto zalety, które posiada lifting bez skalpela:

 • Obecność minimalnych przeciwwskazań do przeprowadzenia takich manipulacji. Wyjątek stanowią głównie choroby zakaźne, okres ciąży i karmienia piersią, choroby nowotworowe i choroby związane z procesem krzepnięcia krwi.
 • Praktyczny brak skutków ubocznych i negatywnych skutków, jeśli nie liczyć się z możliwością pojawienia się obrzęków, zasinienia, zaczerwienienia i łuszczenia się skóry.
 • Skrócony okres rehabilitacji. Niski poziom dolegliwości bólowych.
 • Szybkie pojawienie się pierwszych wyników i narastanie efektu odmłodzenia.
 • Większość zabiegów przeprowadza się w warunkach ambulatoryjnych i nie wymagają hospitalizacji w szpitalu.
 • Mała inwazyjność lub nieinwazyjność metod, a także zmniejszenie ryzyka zakażenia organizmu podczas manipulacji. Na skórze nie pozostaje śladów oddziaływania, blizn itd.

Jak dokonać właściwego wyboru?

Jaką procedurę wybrać spośród już istniejących? Ten problem mogą pomóc rozwiązać tylko lekarzy kosmetologii estetycznej, które przeprowadzają diagnozę i określą dominujący typ starzenia się skóry.

Rozpoznanie ma bardzo duże znaczenie, tak jak to może być starzenie biologiczne (przedwczesne starzenie się z powodu czynników zewnętrznych i wewnętrznych), fotostarzenie (z powodu promieniowania słonecznego), a także chronostarzenie, kiedy starzenie występuje w sile wieku. Ważne jest, aby określić nie tylko rodzaj skóry, ale i to, co ma podlegać korekcie.

Warto przeczytać również:

Mezoterapia na trądzik: skuteczna metoda leczenia trądziku

Ozonoterapia na trądzik: korzyści metody

Jak działają metody liftingu bez skalpela?

Szacuje się, że wiele z metod bezoperacyjnegi liftingu są dobrą alternatywą dla metod odmładzania twarzy i ciała za pomocą interwencji chirurgicznej. Praktycznie w każdym z nich jest zdolność komórek skóry do samoregeneracji i odnowy włókien kolagenowych.

 • Rf lifting lub RF - lifting. Oddziaływanie na tkanki odbywa się falami radiowymi o niskiej częstotliwości, co w konsekwencji powoduje zmniejszenie ułożonych włókien kolagenowych. Po kilku sesjach są uruchamiane mechanizmy wytwarzania nowych cząsteczek kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny. Procedurę można zastosować w dowolnym miejscu na ciele i twarzy, a 5-6 sesji mogą utrzymać efekt do 24 miesięcy.

lifting twarzy bez skalpela

 • Odmładzanie skóry za pomocą technologii laserowej (laserowa dermabrazja, termoliz, laserowa biorewitalizacja i inne). Za pomocą lasera można wyeliminować wiele objawów związanych ze zmianami wiekowymi i znacznie zwiększyć turgor i elastyczność skóry.  W celu zapobiegania wystąpienia destrukcyjnych zmian terapia laserowa prowadzona jest od 25 lat i wystarczy 1-ej sesji. Aby zapewnić efekt będziesz musiał przejść kurs z kilku sesji.
 • Iniekcji kwasu hialuronowego. Dla utrzymania dobrego stanu skóry wystarczy przeprowadzać 1-2 zabiegi w 6-12 miesięcy, począwszy od 25-30 lat.

lifting twarzy bez skalpela

 • Elektroterapia – opiera się na oddziaływaniu mikrotoków na tkanki skóry właściwej. Z pomocą tej metody można nie tylko przeprowadzić lifting bez operacji, ale i rozwiązać problemy, takie jak cellulit i fałdy tłuszczu.

Koreańskie oczyszczanie twarzy: sekret urody koreanek

 • Plasmolifting – terapia, w której pod skórę wstrzykuje się plazma, wzbogacona w płytki i uzyskana z krwi pacjenta. Wystarczy przeprowadzenia 2-4 sesji kursu rocznie, aby przez długie lata pozostać młodą i bardziej napiętą.

lifting twarzy bez skalpela

 • Foto – odmładzanie - technologia stosowania intensywnych źródeł światła, za pomocą której w skórę powłoki ciała następuje wzmożona produkcja włókien kolagenowych. Wynik zwykle obserwuje się po kilku sesjach.
 • Wprowadzenie toksyny botulinowej – bezoperacyjny lifting twarzy, który odbywa się za pomocą preparatów zawierających atenuowaną bojową truciznę (Kseomin, Dysport, Botox). Botulino terapia pozwala rozluźnić mięśnie mimiczne twarzy, co powoduje wygładzenie zmarszczek i podnoszenie bagien tkanek, tzw. "grawitacyjnego ptozu".

Proponujemy obejrzeć filmiki, które prezentują popularne metody liftingu bez operacji:

https://www.youtube.com/watch?v=tg29yU6eU3o

Źródło: Maurizio Ceccarelli

https://www.youtube.com/watch?v=WtHgkDOOxLQ

Źródło: Klinika Magnolia

https://www.youtube.com/watch?v=QeqRk4RvSUQ

Źródło: Croma Pharma Polska

Metody liftingu bez sklapela charakteryzują się prostotą wykonania, dostępnością i przedłużonym wynikiem, a liczba pacjentów, ktorzy uciekają sie do tych metod odmładzania nieubłaganie rośnie. I to jest całkiem naturalne, ponieważ procedury odbywają się głównie w wieku do 40 lat, gdy funkcje samoregeneracji skóry właściwej jeszcze są chronione, i można obejść się bez zabiegu operacyjnego.

A co myślisz o takich metodach odmładzania skóry? Które z nich byś wybrał dla siebie? Podziel się opinią w komentarzach! Więcej wpisów na PrettyLady.