Warto przeczytać również:

Lustro do makijażu ze światłem - wybór lustra krok po kroku
Stolik do makijażu z lustrem - najepsze porady co do wyboru
Gdzie kupić podświetlane lustro do makijażu i w jakiej cenie
Żarówki do makijażu - jakie najlepiej nadają się do makijażu?

Jak oświetlić lustro do makijażu?

Oświetlenie lustra do makijażu nie jest w cale takie proste. Wszystkim dobrze wiadomo, że idealne warunki do makijażu – to neutralne białe światło, zbliżone do światła dziennego. Nie ciepła i zimna, a mianowicie neutralna barwa światła. Takie oświetlenie można uzyskać, jeśli użyć żarówki o neutralnej temperaturze światła. Idealnie do tego nadają się lampy LED – są ekonomiczne i co ważne, nie nagrzewają się. Dzisiaj porozmawiamy bardziej szczegółowo o tym, jak oświetlić lustro do makijażu.

Jak określić temperaturę światła? Jakie żarówki kupić?

Jak oświetlić lustro do makijażu

Oświetlenie LED

Zazwyczaj informacje o temperaturze barwowej można zobaczyć na opakowaniu żarówki:

  • Zimne światło 6400 -10 000К.
  • Ciepłe światło 2700 -3500К.
  • Białe neutralne światło 4100 -5000K. Tego szukamy! 

Gdzie umieścić żródło światła dla podświetlenia całego lustra?

Oczywiście, kupując odpowiednią żarówkę z neutralnym światłem nie pozbawisz się problemu z oświetleniem, tak jak bardzo ważne jest to, w jaki sposób umieszczone są te lampy. Trzeba wziąć pod uwagę, że przy makijażu twarzy musi ona być oświetlona równomiernie ze wszystkich stron. Najbardziej odpowiednie jest oświetlenie, takie jak w charakteryzatorniach – szeregi żarówek po bokach lustra i z góry.

Jak oświetlić lustro do makijażu?

Umieszczenie lampy nad lustrem nie jest pożądane (takie rozwiązanie jest często spotykane w łazience). Z powodu takiej lokalizacji na twarzy pojawiają się niepożądane cienie.

Można umieścić 2 lampy (bra) po bokach lustra i jedną na górze.

Jak oświetlić lustro do makijażu?

 

Jak prawidłowo umieścić zwykłe lampy w pobliżu lustra

Tym, którzy zdecydują się wybrać tradycyjne urządzenia do oświetlenia lustra do makijażu, warto pamiętać o następujących wytycznych:

Optymalnym rozwiązaniem jest para kinkietów lub lampy stojące, lampy których znajdują się po obu stronach lustra na poziomie oczu. Można również korzystać z dwóch lamp stołowych z wysokimi nóżkami. Światło powinno padać na twarz, a nie odbijać się w lustrze.

Jak oświetlić lustro do makijażu?

  • Jeśli lustro jest duże, można ustawić dwie lampy z każdej ze stron.
  • Umieścić żarówki trzeba na poziomie oczu, to zmniejszy się ilość cieni.

Marzysz o dobrym lustrze w dobrej cenie? Sprawdź ofertę lustra najwyższej jakości na każdą kieszeń!

Wybieraj modele lamp z matowymi odcieniami szkła lub z tworzywa sztucznego. Lampa nie musi mieć rysunku i rzeźbionych elementów, ponieważ będą one tworzyć cienie. Aby prawidłowo oświetlić stolik do makijażu, potrzebny jest klosz naturalnego koloru białego, ponieważ inne odcienie zniekształcają kolory.

Jak oświetlić lustro do makijażu?

Oprawy powinny tworzyć miękkie światło bez ostrych cieni i kontrastów. To jest gwarancją tego, że prawidłowo obliczysz ilość fluidu, wybierzesz piękny odcień szminki czy cieniu do powiek.

Jak oświetlić lustro do makijażu?

Aby kolory kosmetyków do makijażu odbijały się w lustrze realistycznie, trzeba wybrać energooszczędne lampy CRI 80 i więcej.
Jeśli korzystasz z tradycyjnych żarówek, warto pamiętać, że ich światło sprawia, że wszystkie odcienie są bardziej żółte, niż są w rzeczywistości.
Aby móc zrozumieć, jak będzie wyglądać makijaż w zmierzchu lub przy świecach, warto zainstalować oświetlenie z regulowanym poziomem jasności. W tej kwestii oświetlenia ważny jest balans. Eksperci zalecają, aby dla podświetlenia lustra średniej wielkości wybrać dwie lampy o mocy do 100 W, powinny one być umieszczone w odległości około 1 metra od twarzy.

Jak oświetlić lustro do makijażu?

Należy zwrócić uwagę na główne źródło światła w pomieszczeniu, na przykład żyrandol na suficie. Jego światło nie powinno być zbyt jasne, aby nie tworzyć cieni. Jeśli taki problem występuje, przełącz żyrandol na mniej intensywny tryb.

Żarówki w oprawie, stwarzającej ogólne światło, muszą być te same, co i u podświetlenia lustra. Połączenie tradycyjnych i energooszczędnych lamp może zniekształcać kolory.

Dowiedziałaś się o tym, jak oświetlić lustro do makijażu. Chcesz więcej informacji na ten temat? Zapraszamy na naszą stronę głowną https://prettylady.net.pl.