Uniwersalna konturówka do ust: wybór, stosowanie, ranking

Za pomocą uniwersalnej konturówki do ust można nie tylko określić kontur ust, ale i zrobić makijaż bardziej trwałym, a kolor ust - bardziej mocnym. Jaką konturówkę do ust wybrać?

Uniwersalna konturówka do ust: ranking, wybór

Ranking: 5 godnych polecenia konturówek do ust

  1. Konturówka do ust Lip Linew, YSL Beauté

[caption id="attachment_1104" align="aligncenter" width="510"]Uniwersalna konturówka do ust: ranking, wybór                                                         [/caption]

Bezpiecznie utrwalić granice szminki, błyszczyka lub innego dowolnego kosmetyku do ust pomoże nowa uniwersalna konturówka do ust od YSL Beauté. Kremowa konsystencja łatwo się rozprowadza i zapewnia trwały kolor. W ciągu dnia, nie rozmazuje się. Idealnie nadaje się do wieczorowego makijażu lub sesji zdjęciowych.

Keratynowe prostowanie włosów w domu. 

2. Miękka konturówka do ust Smooth Silk Lip Pencil, Giorgio Armani

[caption id="attachment_1105" align="aligncenter" width="510"]Uniwersalna konturówka do ust: ranking, wybór                                        [/caption]

Konturówka od Giorgio Armani nie tylko gwarantuje wyraźny kontur ust, ale i dodaje im objętości tak, że wyglądają bardziej pełne. Spróbuj trzy sposoby naniesienia kredki na usta: obrysuj wargi, tworząc kontur, nałóż błyszczyk, aby makijaż był bardziej naturalny i delikatny, lub całkowicie pomaluj wargi konturówką, a następnie wypełnij szminką, żeby uzyskać bardziej trwały i mocny makijaż, w razie potrzeby dokończyć makijaż możesz błyszczykiem.

3. Konturówka do ust z pędzelkiem Contour Pro, Lancôme

[caption id="attachment_1106" align="aligncenter" width="484"]Uniwersalna konturówka do ust: ranking, wybór                                                          [/caption]

Aby zapobiec utracie koloru szminki i zachować świeży makijaż w ciągu dnia, użyj konturówki do ust od Lancôme. Kremowa konsystencja delikatnie rozprowadza się na skórze, a pędzel, który idzie w komplecie z kredką, pomaga zrobić tak, aby kontur warg wyglądał naturalnie (rozmaż konturówkę pędzlem po nałożeniu). Dla bardziej wyrazistego makijażu z matowym efektem zamaluj konturówką całą powierzchnię warg.

4. Konturówka do ust Slim Lip Pencil, NYX Professional Makeup

[caption id="attachment_1107" align="aligncenter" width="455"]Uniwersalna konturówka do ust: ranking, wybór                        [/caption]

Jeśli jesteś w poszukiwaniu kredki do ust, która idealnie spełnia wszystkie swoje funkcje i jednocześnie nie wysusza skóry - szukasz dokładnie Slim Lip Pencil od NYX Professional Makeup. Odżywcza formuła z witaminą E i trzema rodzajami olejów (kokosowym, masłem shea i jojoba) pielęgnuje skórę i łagodzi łuszczenie. Kosmetyk zrobi twoje usta wizualnie bardziej pełne. Dla bardziej trwałego makijażu najpierw nałóż na usta szminkę, następnie obrysuj wargi i rozmaż.

5. Konturówka do ust Color Sensational, Maybelline New York

[caption id="attachment_1108" align="aligncenter" width="399"]Uniwersalna konturówka do ust: ranking, wybór            [/caption]

Jeszcze jeden niezbędny kosmetyk do trwałego makijażu ust, kredka od Maybelline New York. Po pierwsze, daje intensywny kolor, po drugie, łatwo się rozprowadza i nie wysusza skóry (w składzie – witamina E), po trzecie, nie daje szmince się rozmazywać i trzyma ją na ustach w ciągu dnia. Stosować tylko jako kontur lub na całą powierzchnię ust, jako szminkę, starannie wtapiając w skórę warg.

Zasady stosowania konturówki do ust

Uniwersalna konturówka do ust: ranking, wybór

  • Sprawa techniki

Nakładać konturówkę na usta  trzeba pod kątem 45 stopni. Nie naciskaj na kosmetyk za bardzo – w przeciwnym razie, gdy pomadka ściera się po przekąsce, na ustach mogą pozostać mocne linii. Ponadto, pamiętaj, jeżeli dla tego, aby konturówka oddała kolor, trzeba dołożyć starań, to może mówić o tym, że wkład w środku zaschnął i warto kupić nową kredkę.

  • Pod odpowiednim kątem

Jeżeli chcesz sprawdzić równość narysowanego konturu, przyciśnij podbródek do szyi i spójrz w lustro – zobaczysz linię górnej wargi pod innym kątem i zmoszesz podprawić wszystkie nierówności. Do "monitorowania" dolnej wargi, unieś podbródek w górę.

  • Kontrastowe cienie

Jeśli chcesz, aby usta były bardziej pełne, a makijaż przy tym pozostał naturalny, podkreśl środkowy obszar dolnej wargi i tzw "łuk Kupidyna" górnej wargi konturówką ciemnego odcienia. Po tym rozmaż ciemne linie, za pomocą kosmetyka w jaśniejszym odcieniu.

  • Neutralne odcienie

Jest jeszcze jeden sposób, aby dodać ustom wizualnej objętości – używając neutralne odcienie do rysowania granic . Narysuj linię nieco wychodząc poza granice warg.

  • Szminka do przodu

W jakiej kolejności nakładać szminkę i kredkę do ust? Aby dokładnie zrozumieć, gdzie dokładnie trzeba narysować granicę, nałóż najpierw szminkę, a dopiero potem konturówkę. Jeśli szminka zacznie się znikać, to wraz z pigmentem kredki do ust.

  • Intensywny kolor

Konturówka pozwala nie tylko osiągnąć optymalnej formy warg, ale i zrobić makijaż intensywnym i trwałym. Do tego trzeba pomalować usta kredką po całej powierzchni i tak pozostawić (będzie matowy efekt), albo nałożyć na kredkę  szminkę lub błyszczyk.

  • Na ostrze

Nie temperuj konturówkę zbyt mocno – istnieje ryzyko porysować skórę. Poza tym, najlepsze linie maluje miękka kredka do ust z zaokrągłą końcówką.

  • Nie zapomnij o higienie

Końcówkę kredki, należy czyścić suchą ściereczką lub papierowym ręcznikiem za każdym razem po tym, jak go używasz, zwłaszcza w przypadku, jeśli nanosisz konturówkę na szminkę lub błyszczyk.

Konturówkę do ust, należy wybierać w przypadku, gdy chcesz żeby usta wizualnie były bardziej pełne.
Aby dodać ustom wizualnej objętości, wybierz kredkę w odcieniu nieco ciemniejszym niż naturalny kolor warg. Obrysuj kontur dolnej wargi, trochę wychodząc poza jej granice.
"Zwiększyć" górną wargę pomoże rozświetlacz – rozświetlisz z jego pomocą "łuk Kupidyna" nad nią.

A ty używasz kredkę do ust? Napisz komentarz.