Warto również przeczytać:

Jak wybrać dobrą szminkę do ust?
Jak dobrać pomadkę do karnacji i włosów?
Odżywcza pomadka do ust na zimę

Jak dobrać szminkę do typu urody

Myślisz że wiesz jak dobrać szminkę do typu urody? Wątpie! Wybór odcienia szminki dla wielu z nas staje się prawdziwym wyzwaniem: nawet przeglądając kilkanaście próbek w sklepie nie zawsze udaje się znaleźć swój kolor.

Korzyści i szkody rumianku. Dlaczego warto pićherbatę z rumianku a dlaczego nie.

Ale mamy dla ciebie rozwiązanie — poznaj typ urody gwiazd, które korzystają z pomocy najlpeszych wizażystów świata przy wyborze szminki i weź z nich przykład! Nasze dzisiejsze porady odpowiedzą na pytanie jak dobrać szminkę do typu urody.

Jak dobrać szminkę do typu urody

Jak dobrać szminkę do typu urody: dziewczyna-Zima

Cechy rozpoznawcze:

 • Oczy — brązowe, ciemno-brązowe, ciemno-orzechowe, niebieskie, niebiesko-zielone.
 • Włosy — brązowe, ciemnobrązowe, czarne, i wszystkie pozostałe ciemne odcienie.
 • Skóra — beżowa, ciemna, oliwkowa.

Twoja szminka:

W zależności od odcienia skóry możesz korzystać praktycznie z każej szminki. Jeśli masz jasną skórę z zimnym półtonem, to będziesz dobrze wyglądać praktycznie z każdą szminką w różowym odcieniu, w tym również z fioletowym. Dziewczynom z oliwkową skórą pasuje ciepły czerwony, prawie pomarańczowy, lub neutralny beżowy i brązowy odcień, jak u Penelope Cruz.

jak dobrać szminkę do typu urody

Jak dobrać szminkę do typu urody: dziewczyna-Wiosna

Cechy rozpoznawcze:

 • Włosy — ciepłego odcienia: żółtawy blond, blond, ciemny blond, jasny kasztan.
 • Oczy — zielone, niebieskie, szaro-zielone.
 • Odcień skóry — jasny, żółtawy.

Twoja szminka:

Jeśli wcześniej nie wiedziałaś jak dobrać szminkę do typu urody, a teraz dowiedziałaś się, że masz wioseny typ urody, musisz zapamiętać, że dla ciebie idealnie nadają się ciepłe odcienie! Tobie bardzo pasuje ciepły, naturalny odcień szminki na kilka tonów ciemniejszy od koloru ust. Tak samo twoją opcją mogą być beżowe szminki z pomarańczowym półtonem, jak u Lily-Rose Depp i Gigi Hadid. Jeśli chcesz mieć bardziej wyraziste usta, to spróbuj marchewkową szminkę, lub pomadkę z czerwonym odcieniem.

Jak dobrać szminkę do typu urody

Jak dobrać szminkę do typu urody: dziewczyna-Lato

Cechy rozpoznawcze:

 • Włosy — jasne, zimny odcień blondu lub popielatego blondu.
 • Oczy — niebieskie, szare, szaro-zielone, jasno-brązowe.
 • Odcień skóry — jasny z różowym półtonem.

Twoja szminka:

Pasują Ci wszystkie zimne odcienie szminekdo ust. Jeśli wybierasz jasną pomadkę do dziennego makijażu, może to być zimny różowy, jak u Diane Kruger. Jeśli zaś chodzi o wieczorowym makijażu, to skorzystaj ze szminki w winnym, śliwkowym lub szkarłatym odcieniu.

jak dobrać szminkę do typu urody

Jak dobrać szminkę do typu urody: dziewczyna-Jesień

Cechy rozpoznawcze:

 • Włosy — rude, brązowe.
 • Oczy — zielone, brązowe, szare.
 • Odcień skóry — bardzo jasny, często z piegami.

Twoja szminka:

Ci niezwykle pasują ciemne odcienie wina — możesz eksperymentować z najciemniejszymi szminkami! Jeśli chcesz czerwoną szminkę — to raczej wybierz zimną, jak u Jessiki Chastain. Neutralne szminki wybieraj ostrożnie: beżowe, raczej nie nadają się, ale różowy odcień ust będzie wyglądać idealnie. I przy okazji, tylko dziewczyna-jesień może swobodnie pozwolić sobie jasno-różową szminkę lub nawet jedną w kolorze fuksji, nie bojąc się jasności!

jak dobrać szminkę do typu urody

 

Mamy nadzieje, że nasze wskazówki na temat tego jak dobrać szminkę do typu urody pomogą ci w tym niełątwym zadaniu. Podziel się w komentarzach tym, jak wybierasz swoją idealną szminkę!