Farbowanie włosów szczotką nie jest zabiegiem trudnym do przeprowadzenia. Zwłaszcza jeśli chcesz zmienić kolor włosów w warunkach domowych - łatwo poradzisz sobie z tym sama. Ten temat szczególnie będzie pomocny, jeśli jesteś brunetką i chcesz zmienić swój styl i chcesz zobaczyć czy będą Ci pasować włosy blond i chcesz wiedzieć jaka musi być pielęgnacja włosów blond. Albo odwrotnie - jesteś blondynka ale chcesz pomalować włosy w kolor ciemniejszy. Dzięki obecnie obowiązującym trendom w koloryzacji włosów można zawsze wygladać idealnie.

Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą pomalować włosy w domu szybko i bez stresu. Ten artykuł pomoże pomalować krótkie włosy, długie i średniej długości.

Farbowanie włosów szczotką w warunkach domowych - w czym tkwi sekret?

Przede wszystkim musisz wiedzieć że jeśli nie będziesz korzystać z usług salonu fryzjerskiego i chcesz mieć potem ładne włosy to będziesz musiała zrobić to samodzielnie. Samodzielne farbowanie włosów wymaga doświadczenia. Dalej podamy 5 sekretów farbowania włosów szczotką w domu w celu osiągnięcia najlepszego efektu. 

Sekret #1: Farbowanie w odpowiednim kierunku

Jeden z najbardziej ważnych i dużych zalet salonu fryzjerskiego to jest to, że dokonywać farbowania twoich ładnych włosów będzie inna osoba i szansa że wszystkie włosy zostaną pomalowane równomiernie i dobrze - wzrasta. Jeśli będziesz farbować włosy w domu na przykład, za pomocą szczotki, to będziesz musiała znaleźć się nie zawsze w wygodnej dla ciebie pozycji. I to bardzo utrudnia całą sprawę.

Jak naturalnie rozjaśnić włosy?

Żeby samodzielnie farbować włosy było wygodniej należy podzielić je na 4 części. Wszystkie pasma maja być w przybliżeniu takie same. Dalej zaczynamy nanosić farbę, zaczynając od przodu i do tyłu. W ostatniej kolejności trzeba malować skronie tak jak włosy w tym miejscu są bardzo cienkie i szybko wbierają farbę.

Sekret #2: Zabezpieć się przed zabrudnieniem 

Przy domowym farbowaniu włosów ciężko jest nie wybrudzić się farbą. W salonie fryzjerskim jest inaczej. Polecamy więc przed malowaniem nanieść krem na te miejsca gdzie nie chcemy się farbować.

Najmodniejsze fryzury damskie 2018

Sekret #3: Użyj specjalną szczotkę do farbowania włosów

Jeśli farbujemy włosy w domu to musimy używać specjalną szczotkę. Za pomocą szczotki możemy nanieść farbę równomiernie i dobrze. Jeśli często farbujemy włosy szczotką to musimy często szczotkę myć i oczywiście często wymieniać. Jeśli chcemy mieć zawsze ładne włosy to oszczędzanie na szczotce do farbowania włosów nie pomoże. 

Sekret #4: Należy śledzić za czasem

Czas - jest to bardzo ważna rzecz. Staramy się mieszać farbę bezpośrednio przed farbowaniem włosów. Jeśli chcemy mieć równomiernie i ładnie pomalowane włosy i żeby jakość była porównywalna z farbowaniem włosów w salonie fryzjerskim to przy farbowaniu musimy się "zmieścić" w 10-15 minut. Wtedy farba będzie miała taki sam kolor i odcień.

Sekret #5: Farbowanie odbywa się na brudnych włosach

Staramy się myć głowę nie wcześniej niż 2-3 doby po farbowaniu włosów szczotką. Ta porada jest również ważna i dla dziewczyn, które farbują ładne włosy w salonie fryzjerskim i dla tych, kto preferuje farbowanie włosów szczotką w domu. 

Pielęgnacja włosów po farbowaniu

Farbowanie włósów szczotką i zmiana koloru włosów to nie wszystko, musimy również wiedzieć jak dbać o włosy. Teraz mowa pójdzie o pielęgnacji włosów po farbowaniu.

  • Z reguły jest tak że jeśli chcemy mieć ładne włosy to musimy farbować włosy rzadko. Ale jeśli z brunetki zmieniamy kolor na blond to musimy fabre używać często ponieważ nasze ładne włosy cały czas rosną. A chcemy żeby kolor blond naszych włosów był równomierny. Należy używać tutaj maski do włosów i odżywki do włosów. 
  • Czasami, w przybliżeniu raz na 5 tygodni obcinamy końcówki włosów. Pilnujemy rozdwojone końcówki i podcinamy jeśli mamy taką potrzebę.
  • Jeśli mówimy o odżywkach domowych to dla tego żeby mieć ładne włosy możemy płukać włosy sokiem z cytryny.
  • Bardzo dobrze do pielęgnacji blond włosów pasuje maska z chlebem. Dla przygotowania trzeba zaleć 300g. chleba wodą. Zostawić na 1 godzinę a potem wylać wodę. Miękki chleb wymieszać z żółtkiem z jajka. Dalej wcieramy we swoje ładne włosy i czekamy pół godziny.
  • Bardzo dobrą odżywką jest awokado. Najbardziej łatwy przepis - jest to maska z purree z awokado. Nanosimy awokado na włosy i zostawiamy na 30 minut. Taka odżywka zrobi włosy mocnymi i ładnymi. Możemy się nie bać farbować włosy szczotką i będą oni wyglądały nie gorzej niż po zabiegu w salonie fryzjerskim.

Bardzo ważna jest również pielęgnacja wlosów. Niesbawem będzie zima więć mamy porady dotyczące kosmetyków do włosów pielęgnacji włosów zimą.

Przeczytaj nasze najnowsze wpisy na stronie głownej Pretty Lady - Blog kosmetyczny.