Jak pozbyć się czarnych kropek na nosie-prettylady

Większość ludzi, szczególnie z wiekiem, mają czarne kropki na nosie. Kobiety uważają, że nieprzyjemny wygląd tych punktów jest bardzo zepsuty ich wyglądem . Aby rozwiązać ten problem, możliwe jest, zaadresowane do kosmetyczki, i jest to możliwe i niezależne, i jest znacznie tańsze. W tym wpisie wyjaśnimy jak pozbyć się czarnych kropek na nosię szybko i skutecznie.

Czytaj Dalej

Co to są czarne kropki?

Przede wszystkim spójrzmy: czym są te czarne kropki i skąd one pochodzą? Medyczna nazwa czarnych kropek to otwarte zaskórniki , które są zakorkowane w porach skóry, powstałe w wyniku uwolnienia łoju. Czarny kolor zatyczki jest podawany przez melaninę, produkt utleniania tyrozyny. Oprócz nieestetycznego wyglądu, otwarte zaskórniki nie są niebezpieczne dla ludzi.

Przyczyny pojawienia się czarnych kropek

Przyczyny-pojawienia-się-czarnych-kropek

  • Nieprawidłowe jedzenie. Zrezygnować z jedzenia tłustych, słodkich, pikantnych potraw i kofeiny i alkoholu, i to nie tylko znacznie zmniejszyć zatykanie porów, aw konsekwencji pojawienie się czarnych plam, ale na ogół zdrowsze ciało.
  • Zła pielęgnacja skóry. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji skóry, lepiej jest zwrócić się o pielęgnację twarzy do kosmetyczki. Pamiętaj, aby oczyścić twarz przed pójściem spać, ponieważ jeśli położysz się spać bez mycia, prawdopodobieństwo pojawienia się czarnych kropek zwiększa się kilka razy.
  • Dziedziczność. Jeśli twoi rodzice skarżą się na częste pojawianie się czarnych kropek, najprawdopodobniej przeniesiesz tę chorobę na skórę. W przypadku genetycznej predyspozycji do zwalczania tego zjawiska jest znacznie trudniejsze.
  • Stres. Lekarze twierdzą, że przy zaburzeniach nerwowych skład chemiczny zmian tkanki tłuszczowej skóry jest głównym powodem pojawienia się czarnych kropek. Jeśli masz zaskórniki z powodu stresu, spróbuj uciec od problemów i normalizuj swój stan emocjonalny.
 • Sytuacja ekologiczna. Blokada porów może również powodować bardzo wilgotnego klimatu i zanieczyszczenia powietrza, ponieważ te warunki są korzystne do gromadzenia się pyłu na skórze i cząstek brudu. Jeśli nie masz możliwości zmiany swojego środowiska życia, staraj się oczyścić twarz tak często, jak to możliwe.

Czytaj Dalej
Jedną z najskuteczniejszych metod pozbycia się czarnych kropek jest czyszczenie lub ręczne czyszczenie porów, innymi słowy - wytłaczanie . Bezpieczniejsze jest wykonanie tej kosmetycznej procedury w biurze wykwalifikowanego specjalisty. Ta metoda czyszczenia porów jest bardzo skuteczna, ale raczej bolesna. Ponadto musisz przejść kilka dni po zabiegu z czerwonymi plamami na nosie. Jeśli chcesz zaoszczędzić, pewni swoich umiejętności i nie boją się doprowadzić infekcję, można spróbować oczyścić pory na własną rękę, bez pomocy drogiego kosmetyczki. Przed rozpoczęciem procedury wytłaczania musisz parować twarz. Aby to zrobić, wlać bardzo gorący wywar z limonki lub rumianku do pojemnika. Następnie przechyl twarz nad parą, przykryj czystym ręcznikiem i odstaw na 10-15 minut. Nie zginaj zbyt nisko, ponieważ możesz oparzyć twarz. Następnie zdezynfekuj palce alkoholem i przejdź do procedury wytłaczania czarnych kropek. Na samym końcu nie zapomnij o wąskich porach, rozkładając wytłoczone punkty białkami. Wykonaj tę procedurę nie częściej niż raz na dwa tygodnie.

Istnieje również więcej oszczędnych sposobów na pozbycie się podstępnych czarnych kropek. Dzisiaj ukazała się ogromna ilość kosmetyków, z których najbardziej popularne są, prawdopodobnie, specjalne paski, które są przyklejone do nosa i magicznie usunąć czarne kropki. Przez analogię do tych pasków istnieje bardzo dobry i tani przepis na kropki.

Jak-pozbyć-się-czarnych-kropek-prettylady

Jak pozbyć się czarnych kropek?

Proces pozbycia się tych nieprzyjemnych czarnych punktów nie powinien być opóźniany. Aby pozbyć się zaskórników, możesz podjąć radykalne kroki - oczyścić skórę twarzy. Lepiej to zrobić, oczywiście, w salonie kosmetologii. Specjalne adaptacje i nowoczesne techniki są bardzo skuteczne. Skóra po zabiegu staje się czysta i gładka.

W tym celu należy przygotować skórę twarzy. Jest to dość łatwe do zrobienia. To zajmie duży garnek, wodę i parę ręczników. Wodę doprowadzamy do stanu wrzenia, przechylamy głowę nad pojemnikiem i przykrywamy, najlepiej dużym ręcznikiem. Jeśli go nie ma, możesz użyć arkusza. Podczas sesji, tak zwane gotowanie na parze, delikatnie wytrzyj krople wilgoci, które zbierze się na twarzy. Uważaj i upewnij się, że temperatura nie jest bardzo wysoka, a następnie tak i aż do spalania w pobliżu. Trzymając twarz nad parą przez 10 minut, przechodzimy do kolejnego etapu - czyszczenia.

Kosmetologia stosuje takie metody, jak czyszczenie ultradźwiękowe, łączone czyszczenie atraumatyczne. Bardzo skutecznym sposobem na usunięcie zatyczek jest mikrodermabrazja. Możesz użyć skórki laserowej. Nadal istnieje peeling ABR, peeling salicylowy. Wszystkie te procedury oczywiście kosztują pieniądze. Dlatego jeśli masz chwilowe trudności z tym, a walka z czarnymi kropkami nie cierpi zwlekania, spróbuj mechanicznego czyszczenia w domu.

Bezpośrednio do samego czyszczenia potrzebne będą sterylne watowe i gazowe waciki, 1% roztwór kwasu salicylowego, alkohol. Po dokładnym umyciu rąk traktujemy je dla pewności co do sterylności, a także napojów spirytusowych. Przetrzyj przy użyciu tych samych jałowych tamponów z gazy. Całkowicie wysuszyć ręce, naciskając palcami dociskowymi, usunąć czarne punkty z rozprężonej z łaźni parowej, pory. Możesz wykonać zabieg owijając palce w sterylne gaziki tamponowe zwilżone kwasem salicylowym. To dodatkowo ochroni skórę przed infekcją. Po tak niezbyt przyjemnej procedurze traktujemy twarz specjalnym tonikiem. Możesz zastosować środek ludowy - wodę z sokiem z cytryny. Pomoże to rozszerzyć rozszerzone pory. Aby wytrzeć twarz, nie jest to konieczne, pozwól jej wyschnąć naturalnie.

Czarne kropki na nosie domowe sposoby

Oprócz czyszczenia mechanicznego, które jest uważane za skuteczną, ale niezbyt przyjemną procedurę, można stosować różne maski. Gotowe mieszanki można kupić w sklepie, aptece. I nie możesz być zbyt leniwy, aby samemu ugotować ten masochku. Składniki takich procedur można znaleźć w każdym domu.

Jedną z opcji jest maska ​​kurzych jaj . Do jej przygotowania potrzebne są dwa małe pojemniki, papierowe serwetki i jedno jajo. Ostrożnie przełam jajko kurze, aby można było oddzielić białko i żółtko. Oddzielnie ubij białka i żółtka. Najpierw nałóż cienką warstwę na skórę białka twarzy. Pokrywamy smarowane miejsca serwetką. Druga warstwa, która składa się również z białka, rozłożona jest na serwetce. Kiedy maska ​​twardnieje, a to może zdarzyć się godzinami przez podłogę, gwałtowny ruch ją oderwie. Spłucz osad wodą i osusz twarz.

Następnym krokiem jest nałożenie żółtka na skórę twarzy. Przed ubiciem, nałóż cienką warstwę na twarz. Zmywamy za dziesięć minut. Tak więc za około godzinę można pozbyć się komedonu, odświeżyć i odżywić skórę.

Nadal jest maska ​​galaretowata . Do tego przygotuj dwie łyżki stołowe żelatyny i mleka (100 ml). Podgrzać mleko i wlać tam żelatynę. Gdy pęcznieje żelatyna, może to nastąpić za około 20 minut, umieść przyszłą maskę na łaźni wodnej. Aby było całkowicie gotowe, należy doprowadzić mieszaninę do konsystencji przypominającej żel. Oznacza to, że żelatyna powinna całkowicie się rozpuścić. Po oczyszczeniu skóry z utrudniania jakość przeprowadzeniu procedur makijażu i zanieczyszczeń, poprzez mydła dla dzieci, suszonego materiału. Następnym krokiem jest nałożenie na skórę wacika na galaretowatą maskę.
Najlepszy efekt uzyskuje się, jeśli starannie umieścić go na całej twarzy. Ale jest to możliwe i jest konkretne w miejscach, w których istnieją komedie. Po odczekaniu, aż pierwsza warstwa trochę wyschnie, załóż ją, tylko ostrożnie, drugą. Po nałożeniu magicznej maski, zajmij pozycję poziomą, około pół godziny i zrelaksuj się. Maska powinna całkowicie stwardnieć. Po uzyskaniu takiego stanu i matowego koloru można go usunąć. Aby to zrobić, zaczep się od podbródka i podciągnij. Zimna woda do mycia i kremu nawilżającego zakończy procedurę. Twoja skóra stanie się czysta i zadbana.
Jeśli nie ma żelatyny, możesz przygotować maskę ze zwykłej żywności gazowanej . Ta maska ​​może być nazywana najprostszą. Mieszając sodę z ciepłą wodą, tworząc podobną mieszaninę, zakładamy tzw. Strefy problemowe. Spłucz po 40 minutach. Jeśli po tym nie ma podrażnienia i dyskomfortu, przygotuj taką maskę kilka razy w tygodniu. Za około miesiąc uzyskasz pożądany wynik.

 

https://www.youtube.com/watch?v=PWp804WJkiU

Źródło: youtube Jazzybum

Częste pytania dotyczące czarnych kropek

Jak-pozbyć-się-czarnych-kropek-na-nosie-prettylady

 • Czym są czarne kropki?

Czarne kropki (zaskórniki) to tak zwany otwarty trądzik na powierzchni skóry, najczęściej występujący w strefie T. Zwykle pojawiają się one w okresie dojrzewania, gdy gruczoły łojowe wytwarzają zbyt dużo sebum, ale zaskórniki mogą zakłócać życie osób w różnym wieku z jakąkolwiek skórą . Przede wszystkim ta estetyczna wada jest powszechna wśród właścicieli skóry tłustej.

 • Dlaczego pojawiają się czarne kropki na twarzy?

Wielu błędnie uważa, że ​​czarne kropki są brudem, który dostał się do porów, ale tak nie jest. Komonidy powstają w wyniku zatkania gruczołów łojowych twarzy nadmiarami  sebum i martwych komórek skóry, co powoduje "wtyczkę". Pod wpływem tlenu, utlenia się i ciemnieje - powstają czarne kropki.

 • Jak dbać o skórę, aby pozbyć się czarnych kropek i zapobiec ich pojawieniu się?

Regularne i prawidłowe oczyszczanie skóry jest głównym krokiem, który pomaga zapobiegać pojawianiu się czarnych kropek i redukować ich wygląd. Usunięcie nadmiaru łoju i zrogowaciałych cząstek skóry pomoże tymczasowo pozbyć się zaskórników lub sprawić, że będą mniej zauważalne. Do prania należy używać produktów, które zmniejszają produkcję łoju, na przykład produktów zawierających kwas salicylowy lub glikolowy. W domu, 1-2 razy w tygodniu, aby zrobić peeling, aby pozbyć się zrogowaciałych cząstek.

 • Czy pojawianie się czarnych kropek wywołują kosmetyki?

Tak, niewłaściwie dobrane produkty do pielęgnacji skóry i kosmetyki dekoracyjne mogą powodować pojawienie się wspomnianego estetycznego niedoboru wyglądu. Na przykład, zbyt tłuste kremy i częste używanie tonalnej podstawy lub proszku zatykają pory, powodując pojawienie się czarnych kropek.

 • Które procedury salonowe pomagają pozbyć się czarnych kropek?

Aby pomóc pozbyć się czarnych kropek, takich procedur jak oczyszczanie twarzy, peeling, maski gliny. Najbardziej efektywny jest mechaniczne oczyszczanie twarzy , w których skóra jest oczyszczona, paruje, że pory otwarte, a po wyciśnięciu zaskórników kosmetyczka za pomocą specjalnych narzędzi, czyszczenie wystarczająco głębokie pory.

 • Czy mogę raz na zawsze pozbyć się czarnych kropek?

Niestety jest to niemożliwe. Wszystkie zabiegi, nawet mycie twarzy, dają tylko tymczasowy efekt i nie chronią przed pojawieniem się nowych zaskórników.

 • Czy mogę sam wyciągnąć czarne kropki?

Wyciąganie czarnych kropek samo w sobie nie jest zalecane, ponieważ może to być niebezpieczne. Nieprawidłowe usunięcie uszkadza skórę i kanały łojowe, ponadto istnieje ryzyko infekcji.

 • Czy kosmetyki pomagają pozbyć się czarnych kropek?

Specjalne paski i maski z czarnych kropek usuwają jedynie powierzchnię zaskórników, przez co stają się mniej widoczne, ale wkrótce stają się ponownie widoczne.

 • Czy moc wpływa na wygląd czarnych kropek?

Jedzenie nie wpływa na wygląd zaskórników. I chociaż wielu rodziców wytrwale udowadnia swoim dzieciom coś odwrotnego, nie jest to prawdą. Zwiększona produkcja łoju, który jest główną przyczyną pojawienia się czarnych kropek, nie ma nic wspólnego z używanymi produktami.

 • Jakie środki pomagają pozbyć się czarnych kropek?

Najlepsze domowe środki na czarne kropki to letnie peelingi  i świeżo jagodowe maski zawierające kwasy owocowe. Takie środki zaradcze należy stosować na oczyszczoną skórę natychmiast po przygotowaniu, ale najpierw należy upewnić się, że nie ma alergii na używany produkt.

jak-pozbyc-sie-tradziku-na-nosie

Inne sposoby na czarne kropki

Niewątpliwie oczyszczanie twarzy, specjalne procedury i maski są wskazane, gdy problem czarnych punktów już istnieje. Ale twoja skóra zawsze wyglądała zdrowo, musisz przede wszystkim dobrze zjeść. Wypełnij swoją dietę, tak zwane, przydatne pożywienie - warzywa, owoce, świeże zioła.

Staraj się pić co najmniej dwa litry wody dziennie, ćwicz. Regularnie czyść skórę środkami higienicznymi, nie pozostawiaj makijażu przez noc. Wybierz odpowiedni makijaż. Te proste wskazówki pomogą uniknąć lub przynajmniej nieznacznie zmniejszyć liczbę nieprzyjemnych czarnych kropek na twojej ładnej twarzy.

Walczysz z czarnymi kropkami? Jak sobie z nimi radzisz? Jakie przepisy ci pomogły? Dziel się sekretami w komentarzach.