Jak dobrać kosmetyki do pielęgancji twarzy?

Kosmetyki do twarzy – to nie tylko narzędzia do poprawy zewnętrznego wizerunku kobiety. Kosmetyki do twarzy – to zdrowy wygląd twarzy, pielęgnacja, delikatny kolor, rozwiązywanie różnych niedoskonałości skóry. Ale, jeśli kosmetyki do twarzy dobrane są nieprawidłowo, może to doprowadzić do bardzo przykrych konsekwencji, na przykład spowodować reakcję alergiczną lub nawet zapalenie skóry, od których będziesz musiała się pozbyć tylko za pomocą leków. W żeńskim kosmetycznym świecie istnieje siedem podstawowych zasad doboru kosmetyków do twarzy.

[caption id="attachment_865" align="aligncenter" width="6775"]Jak dobrać kosmetyki do pielęgnacji twarzy Jak dobrać kosmetyki do pielęgnacji twarzy[/caption]

Pierwsza zasada doboru kosmetyków do pielęgnacji twarzy
Tak więc, zasada numer jeden – krem musi pasować do typu twojej skóry. Typ skóry – to najważniejszy i najbardziej wpływowy aspekt na wybór kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Typ skóry może się różnić od czasu do czasu, to zależy od wielu czynników, na przykład od upływu czasu (czyli osiągnięcia określonego wieku), lub od warunków środowiska, w których jesteś ciągle, i nawet zmiana pór roku może wpływać na zmianę rodzaju twojej skóry. Tak, że mniej więcej raz w roku należy odwiedzić lekarza – kosmetologa, który pomoże ci określić twój typ w tej chwili czasu. Chociaż, można to zrobić samodzielnie, przechodząc pewne testy, które zawsze można znaleźć w Internecie.
Jakie są typy skóry twarzy? Jest ich pięć: sucha, tłusta, normalna, wrażliwa i mieszana. Ale ostatni typ może być podzielony na mieszaną, z przewagą tłustej lub suchej skóry.
Opierając się na swój typ skóry twarzy i trzeba dobierać kosmetyki. Zawsze przeczytaj, co jest napisane w dołączonych do kosmetyków ulotkach i kupuj tylko ten, w którym określony jest swój typ skóry.

[caption id="attachment_866" align="aligncenter" width="600"]Jak dobrać kosmetyki do pielęgnacji twarzy Jak dobrać kosmetyki do pielęgnacji twarzy[/caption]

Druga zasada doboru kosmetyków do twarzy

Zasada numer dwa – każdy kosmetyk musi odpowiadać wieku. To też ważna zasada dla wszystkich kosmetyków, ponieważ wiek wpływa na rodzaj skóry i zmienia nieco jej strukturalne jakości. Dlatego kosmetyki, które są przeznaczone dla młodszej grupy wiekowej, są całkowicie bezużyteczne w grupie wieku średniego i starszego. A kosmetyki, które odnoszą się do kategorii antiaging zupełnie nie mogą być stosowane przez młode kobiety, ponieważ mogą wywołać odwrotny efekt i negatywną reakcję organizmu.

Trzecia zasada doboru kosmetyków

Zasada numer trzy – wybierać kosmetyki do pielęgnacji należy licząc się z indywidualną tolerancją lub wrażliwością skóry twarzy.

Rzecz w tym, że u każdej z nas skóra ma pewien stopień wrażliwości. U kogoś ten stopień jest większy, u kogoś mniejszy. Dlatego należy określić swoją czułość do niektórych środków kosmetycznych lub składników kosmetyków, aby nie mieć dyskomfortu podczas nakładania makijażu.

Na przykład, pewien kosmetyk po nałożeniu na skórę może powodować zaczerwienienie, swędzenie lub nieprzyjemne uczucie pieczenia niemal natychmiast po jego zastosowaniu. To nie jest żadną alergią (reakcją układu odpornościowego organizmu), nie. To właśnie wrażliwość skóry i jej reakcja na określony produkt kosmetyczny. Dlatego właśnie ten krem należy wykluczyć ze swoich kosmetyków, a szukać i korzystać tylko z tych środków, na których znajdują się wskazówki, typu "do skóry wrażliwej" lub "produkt przyjazny alergikom".

Czwarta zasada doboru kosmetyków do pielęgnacji twarzy

[caption id="attachment_870" align="alignleft" width="300"]Jak dobrać kosmetyki do pielęgnacji twarzy Jak dobrać kosmetyki do pielęgnacji twarzy[/caption]

Zasada numer cztery – należy unikać zakupu środków, które obiecują ci szybkie i sprawne rozwiązanie wszystkich skórnych problemów. Wszelkie kosmetyki powołują do tego, aby stymulować i przywracać naturalne funkcje skóry twarzy. Proces ten nie może być natychmiastowym.

Środki, które obiecują wszystko na raz, zazwyczaj wykonane są z ogromną koncentracją silnie działających substancji biologicznie czynnych i składników. Najczęściej są to substancje i składniki, które są zabronione, i mogą powodować nie tylko jednorazową reakcję alergiczną, ale i prowadzić do poważnych chorób. Więc staraj się nie kupować kosmetyków, które jednocześnie oferują odmłodzenie, odżywienie i nawilżenie skóry twarzy lub zawierają w sobie nieznane elementy.

Piąta zasada wyboru kosmetyków

[caption id="attachment_867" align="alignleft" width="225"]Jak dobrać kosmetyki do pielęgnacji twarzy Jak dobrać kosmetyki do pielęgnacji twarzy[/caption]

Zasada numer pięć – uważaj na terminy przydatności kosmetyków. Terminy przydatności każdego kosmetyku są ustalane przez producenta dla bezpieczeństwa konsumenta. Czyli, jeśli podany termin przydatności do spożycia na opakowaniu kremu nie upłynął, to kosmetyk można bezpiecznie używać w wyznaczonych celach, i nie bać się konsekwencji. A oto, gdy termin ważności już minął, kosmetyk należy wycofać z użycia, ponieważ może on spowodować nieodwracalne szkody nie tylko skórze twarzy, ale i ogólnemu zdrowiu organizmu.

Objawem zepsutego produktu kosmetycznego może być zmieniony kolor i konsystencja, zapach. Używać dalej takich środków kategorycznie nie wolno.

Szósta zasada wyboru kosmetyków

Zasada numer sześć – kupować kosmetyki warto tylko w specjalistycznych sklepach lub drogeriach. W ten sposób można zyskać nie tylko wysokiej jakości produkt, który jest wykonany pod ścisłą kontrolą organów państwa, ale i zyskać pewność w swoim zdrowiu i urodzie. Kupując kosmetyki "z ręki", wykonane w zakładach prywatnych lub ręcznie, ryzykujesz własnym zdrowiem i swoim własnym pięknem. A zdrowie i urodę nie można kupić za żadne pieniądze. Więc należy być ostrożnym i uważać przy zakupie kosmetyków do twarzy.

Siódma zasada wyboru kosmetyków

I siódma, ostatnia reguła, którą należy wiedzieć, dobierając kosmetyki do pielęgnacji twarzy – nigdy nie zbliżaj się do kwestii zakupu kosmetyków spontanicznie i nagle, zgodnie z zasadą: "zobaczył, zachciał, kupił!"
Dla doboru kosmetyku do pielęgnacji twarzy i jego zakupu potrzebne są pewne wiedzy – informacje o producencie, o jakości produktu, o jego możliwych oddziaływaniach i, oczywiście, opinie konsumentów.

[caption id="attachment_868" align="aligncenter" width="430"]Jak dobrać kosmetyki do pielęgnacji twarzy Jak dobrać kosmetyki do pielęgnacji twarzy[/caption]