Ładnie pomalowane brwi – połowa sukcesu w makijażu. Ostatnio w trendzie były cienkie, niewidoczne brwi, ale czasy się zmieniają. Teraz dziewczyny chcą mieć bardziej szerokie i wyraźne brwi, ale nie wszystkie znają poprawną technikę malowania brwi. O tym na czym polega malowanie brwi kredką i jak dobrać odcień kredki do koloru włosów - opowie nasz artykuł.

malowanie brwi kredką

Jak zrobić makijaż brwi kredką: 4 podstawowe zasady

Jeśli uważasz, że malowanie brwi kredką jest proste i nie wymaga specjalnego podejścia, to jesteś niestety w błędzie. Nie wystarczy wziąć pierwszą lepszą kredkę i liczyć na wspaniały wynik. Ale ładne brwi można osiągnąć przy pomocy 4 prostych zasad, o których opowiadamy dalej.

1. Aby brwi wyglądały gęściej, przerysuj kredką ich górną i dolną granicę. Kredka powinna być miękką, ale nie grubą. O tym, jak szybko zagęścić brwi w warunkach domowych czytaj w naszym artykule.
2. Nie należy używać kredki tam, gdzie nie ma włosków (nad i pod brwią) — taki makijaż będzie wyglądać nienaturalnie.
3. Kiedy układasz włoski szczoteczką, należy kierować je do góry, a nie ku skroni. Tak łuk brwiowy będzie wyglądać jak najbardziej naturalnie.
4. Kredki do brwi wybieraj na ton lub dwa jaśniejsze od naturalnego odcienia włosów: włoski, które malujesz i których w rzeczywistości nie ma, nie powinny być zbyt ciemne. Jaśniejszy odcień doda objętości. Z żelem do brwi, nawiasem mówiąc, jest na odwrót: wybieraj odcień najbardziej zbliżony do naturalnego koloru włosów, albo nieco ciemniejszy.

4 proste zasady pomogą ci osiągnąć sukcesów w makijażu brwi, więc nie będziesz musiała za każdym razem chodzić do kosmetyczki na regulacje czy makijaż permanentny brwi. 

Jak wybrać kolor kredki do brwi?

Przy rozważaniu kwestii – jak pięknie pomalować brwi kredką – najpierw musisz pomyśleć o tym, jaki kolor kredki do brwi potrzebujesz. Źle dobrany odcień jest w stanie przekształcić piękną dziewczynę na klauna, ponieważ na przykład, mocno czarne łuki na twarzy blondynki wyglądają przerażająco. Jak wybrać kredkę do brwi – czytaj dalej!

malowanie brwi kredką

  • Kredka do brwi dla blondynki. Dziewczynom z jasnymi włosami nie należy nigdy stosować ciemne kolory do malowania brwi. Jeśli masz wybielone włosy, korzystaj z najbardziej jasnego odcienia brwi w palecie. Dla siwych loków (którę są teraz na szczycie popularności) nadaje się szary ołówek, a złote – każdy ciepły jasny odcień. Beżowo-szare odcienie nadają się dziewczynom z najbardziej jasnymi włosami.
  • Kredka do brwi dla brunetki. Właściciele ciemnych włosów i ciemnej opalonej skóry trzeba malować brwi ciemną kredką. Jeśli twoja skóra jest jasna, staraj się korzystać z ciemno-szarych odcieni. 

Przygotowanie do makijażu brwi

Nie wiesz, jak prawidłowo malować brwi kredką? Zacznij od ich przygotowania! Na początek nałóż na twarz warstwę podkłądu i pudru, ponieważ później nie można już tego zrobić. Przygotuj odpowiedni sprzęt. Jeśli chcesz wyglądać naturalnie, to weź dwie kredki, jasną i ciemniejszą. Wewnętrzny kontur brwi można narysować ciemnym odcieniem, a wewnętrzne włoski – jasnym.

Nie można ścinać długie włoski! Użyj pęsety do regulacji brwi i usuń wszytskie zbędne włoski. Ucięte włosy staną się grube i zaczną rosnąć bardziej intensywnie. Więcej o tym jak stworzyć wymarzony kształt brwi patrz tutaj.

Przed malowaniem brwi, nie zapomnij o zakupie wysokiej jakości kredki do brwi. Lepiej wybrać profesjonalne marki, ze względu na ich solidną teksturę i wygodność w użyciu.
Cena nie jest najważniejszą cechą w wyborze kosmetyków do makijażu. Należy brać pod uwagę lekkość w obsłudze, aby za pomocą kredki byłabyś w stanie tworzyć lekkie akcenty, które będą symulować prawdziwe włosy. Eksperci są zgodni, że najlepszą formą narzędzia jest łopatka. ( jak na zdjęciu poniżej)

malowanie brwi kredka

Malowanie brwi kredką krok po kroku

• Malować włoski należy delikatnie, krótkimi ruchami w miejscu ich naturalnego wzrostu;
• Jeśli potrzebujesz naturalny wygląd, nie naciskaj na kredkę z wysiłkiem i nie rysuj długich, grubych linii;
• Jeśli mimo wszystko zrobiłaś zbyt szeroką linię, skorygować ją można za pomocą patyczków kosmetycznych. Smużyć taką linię należy przy pomocy specjalnego skośnego pędzla. Pamiętaj iż twoje pędzle potrzebują regularnej pielęgnacji! O tym jak czyścić pędzle do makijażu czytaj w naszym artykule;

malowanie brwi kredką
• Przed rozpoczęciem makijażu szczotka włosy, suchą szczoteczką. Zacznij barwę od obszaru nos. Można ustawić dolną linię piórem, tak będzie łatwiej;
• Koniecznie porównaj brwi. Muszą one być lustrzanym odbiciem;
• Aby twój makijaż brwi był trwały możesz użyć specjalnego żelu;
• Gdy praca jest skończona, delikatnie wytyszyj (lekko) linie skośnym pędzelkiem.

Jeżeli już osiągnęłaś sukcesów w malowaniu brwi kredką, proponujemy sprobować stworzyć idealnie naturalny kształt brwi za pomocą cieni do brwi i wosku. O tym jak pomalować brwi cieniem już pisaliśmy w tym artykule!