To, jak zachować styl i szyk z małym budżetem na ubrania, jest nie tylko trudne, ale dla niektórych wydaje się wprost niewykonalne. To, jak ubierać się modnie i tanio, zawsze stanowiło spore wyzwanie dla wielu kobiet i mężczyzn, zwłaszcza, że z tanimi ubraniami kojarzą się zazwyczaj materiały niskiej jakości lub takie, które na pierwszy rzut oka są mocno znoszone lub kupowane z drugiej ręki. Jak zatem połączyć modne ubieranie się i nie wydawanie dużej ilości pieniędzy?

Modne obcięcia włosów 2019. Jaką fryzurę wybrać?

Bądź na bieżąco ze światowymi trendami

Przede wszystkim ważne jest, by być całkowicie na bieżąco z tym co dzieje się na świecie w kwestiach mody.  Czasem zapomniany sweter leżący z tyłu szafy, jest teraz hitem sezonu, a ty możesz nie być o tym świadoma. Ma to duże znaczenie, zwłaszcza, gdy chcesz być modna. Nie można być na topie, jeśli nie ma się pojęcia w czym chodzą obecnie ikony mody.

ubierać się modnie i tanio

W tym celu warto przejrzeć media społecznościowe wybranych influence-rów, przeglądać gazety z topowymi specjalistami w tej dziedzinie lub oglądać wybiegi mody. Czasem nie to, co pokazywane jest na modelce, a to w czym przyszli goście, jest bardzo znaczące i godne naśladowania. Warto obrać sobie konkretny kierunek swoich ubraniowych wariacji   i konsekwentnie iść w tę stronę.

Dobre i tanie lakiery hybrydowe – nasz top 7

Szpieguj wyprzedaże

Zastanawjasz się, gdzie kupić tanie ubrania? Wyprzedaże są najlepszym i najszybszym sposobem na to, żeby móc kupić ubranie modne i świetnej jakości za nieduże pieniądze. To wyjątkowo korzystne, zwłaszcza, że w wielu modnych i dość drogich sklepach, występują fajne wyprzedaże, o których mało się mówi. Jeśli uda ci się załapać na sam początek, najlepiej w godzinach porannych, gdy jeszcze nie masz konkurencji w postaci innych dziewczyn, to możesz znaleźć prawdziwe perełki. Dobrze jest wcześniej zjawić się w sklepie, sprawdzić ceny, asortyment itd. Wtedy wchodząc na wyprzedaż będziesz wiedziała czego szukać.

ubierać się modnie i tanio

Ubrania z drugiej ręki 

Odkupienie ubrań już wcześniej noszonych jest najlepszym sposobem na tanie kupienie modnych stroi. Najlepszym miejscem i sposobem na odnalezienie najfajniejszych ubrań wciąż stylowych, są:

  • second hand’y (Lumpeksy)
  • strony z opcją wymiany
  • portale i grupy na mediach społecznościowych.

Wszędzie na wyżej wymienionych stronach lub portalach można odnaleźć najróżniejsze ubrania w świetnej jakości, które z jakiś powodów, nie pasują już właścicielowi lub właścicielce. Dzięki temu można dopasować to do własnego stylu lub podążać za nowym trendem mody.

ubierać się modnie i tanio

Charakterystyczne dla mody, jest to, że cyklicznie pojawiają się w niej podobne trendy i powracają do łask, dawniej modne ubrania, tylko na przykład w innych zestawieniach. Dzięki temu, odkupując lub wymieniając się z kimś ubraniami, możesz nabyć perełkę wśród ubrań.

ubierać się modnie i tanio

Jeśli jednak nie wierzysz temu, co widzisz na zdjęciu, lub nie chcesz płacić dodatkowo za koszty wysyłki, to odwiedź sklepy z używaną odzieżą. Najlepiej jest tam pojawić się zaraz po dostarczeniu towaru, gdyż wtedy można kupić naprawdę świetne kreacje na co dzień i do pracy.

Jakie kształty paznokci istnieją? Który kształt paznokci pasuje do Twoich dłoni

Przeróbki

Nadal nie wiesz, jak ubierać się modnie i tanio? Używane ubrania nie są jednak jedynym rozwiązaniem na tanią i modną garderobę. Ogromne znaczenia ma tu również to, jaki potencjał masz we własnej szafie. Czasem modne kroje od tych już przestarzałych, dzieli jeden szew.

Eksperci radzą, by w ramach „garderobianego recyklingu” przerabiać własne ubrania na takie, w których nie jest wstyd Ci chodzić. Czasem będzie to wymagało naszycia czegoś, skrócenia lub przefarbowania. Czasem mały zabieg sprawi, że od lat nie noszone spodnie, są teraz łudząco podobne do tych, które miała na sobie jakaś gwiazda.

ubierać się modnie i tanio

To samo dotyczy zakładania dodatków, czy to z biżuterii, czy z apaszek, pasków lub innych drobiazgów. To one nadają często charakteru i prawdziwej wymowy kocowemu efektowi, twojego stroju. Warto zatem sprawdzić, jak za pomocą modnego paska za kilka złotych zrobić z rozciągniętego sweterka świetną tunikę.

ubierać się modnie i tanio

Ubierając się na co dzień, trzeba mieć na względzie wiele elementów. To, jakie masz na sobie ubrania, dużo mówi o tobie i tym, jak widzą cię inni. Dlatego warto mieć na uwadze, że można się ubierać modnie i tanio bez wielkich wyrzeczeń i zarzynania budżetu. Wystarczy trochę sprytu i odpowiedniego podejścia, by we własnych ciuchach czuć się, jak na czerwonym dywanie.