Warto przeczytać również:

Niezwykły makijaż brwi: kreski na brwiach

Faliste brwi: nowy trend 2017 roku

Co zrobić żeby twój makijaż był trwały?

Jak dobrać kształt brwi do typu twarzy? Najważniejsze zasady regulacji brwi

Jak i włosy, brwi mogą cię zmienić nie do poznania, zarówno na lepsze jak i na gorsze. Prawidłowo dobrany kształt brwi do typu twarzy jest w stanie optycznie wyszczuplić ciebie i podkreślić rysy twarzy. Starając się wybrać ładny kształt brwi, należy skupić się nie tylko na łukach brwiowych, ale i na kształcie twojej twarzy. Niektórzy wizażyści uważają, że twarz właśnie i ma decydujący wpływ na kształt brwi.

Specjalnie dla ciebie redakcja prettylady.net.pl dowiedziała się, jak dobrać kształt brwi do typu twarzy. Troche więcej na temat malowania brwi i ich regulacji opowiedzieliśmy w tym artykule.

Jak określić kształt twarzy?

Poprawnie określić jaki masz kształt twarzy czasami jest trudno, wiele z nas myli okrągły typ twarzy z kwadratowym lub owalnym. Ale przecież właśnie od rodzaju twarzy zależy optymalny kształt brwi, a także technika naniesienia makijażu.

kształt brwi do typu twarzy

W celu określenia kształtu twarzy należy:

  1. Zebrać włosy w koński ogon i stanąć przed lustrem.
  2. Oczyścić twarz z makijażu.
  3. Odbicie w lustrze obrysować dookoła szminką lub kredką.
  4. Odejść od lustra i określić, jaki kształt przypomina odbicie w lustrze.
  5. W celu sprawdzenia zmierzyć linijką dolną i górną połowę obwodu.

Kształt bwri do typu twarzy: okrągła twarz

Nie zaleca się: okrągłe brwi, które naśladują kształt twarzy.

Najbardziej odpowiedni kształt brwi dla właścicieli okrągłej twarzy – zakrzywiona, z wysokim wzrostem i krótką końcówką. Brwi powinny mieć maksymalnie określony kształt, ale nie warto robić zagięć brwi zbyt ostrymi — będzie tylko podkreślać okrągłość twarzy. W stylizacji brwi dla okrągłej twarzy bardzo ważne jest, aby nie przesadzić i nie zrobić przecinek zamiast pięknej brwi.

kształt brwi do typu twarzy

Okrągłą twarz charakteryzuje się praktycznie identyczną szerokością zarówno w górnej części twarzy (czoło), jak i w dolnej (żuchwa).

Kształt brwi do typu twarzy: kwadratowa twarz

Nie zaleca się: cienkie ostre brwi.

Wspaniałym rozwiązaniem dla właścicieli kwadratowej twarzy będą długie brwi, które są wysoko podniesione w górę, zakrzywione i łukowate. Co najważniejsze, nie wybieraj ostrych kształtów brwi, daj pierwszeństwo brwiom bez ostrych zakrętów. 

kształt brwi do twarzy

Twarz w kształcie kwadratu – to proste i sztywne linie żuchwy i kości policzkowych.

Kształt brwi do typu twarzy: owalna twarz

Nie zaleca się: robić bardzo szerokie brwi. Zbyt szerokie, proste brwi sprawiają, że spojrzenie jest ciężkie.

Jeśli jesteś właścicielem owalnej lub wydłużonej twarzy, wybieraj więc proste i poziome brwi, nieco zaokrąglone, odległe od nosu brwi. Pod taki typ twarzy też doskonale sprawdzą się gładkie, szerokie brwi bez mocno wyrażonego gięcia.

kształt brwi do typu twarzy

Owalna twarz jest idealną, więc głównym zadaniem brwi jest nie niszczyć piękne naturalne proporcje.

Kształt brwi do typu twarzy: twarz w kształcie serca

Nie zaleca się: robić proste brwi.

Modne styliści radzą, aby zrobić kształt lekko podniesionych brwi średniej długości. Doskonałym rozwiązaniem dla właścicieli twarzy w kształcie serca są łukowate brwi, które pomogą wizualnie złagodzić ostry podbródek.

kształt brwi do typu twarzy

Twarz serce ma ostre rogi w okolicy kości policzkowych i podbródka. Prawidłowy kształt brwi pomoże je złagodzić i wizualnie wyrównać szerokość twarzy.

Jednym ze sposobów długotrwałej regulacji brwi jest zabieg permanenetnego makijażu brwi, innaczej tatuaż. Dowiedz się czy warto ryzykować, idąc na takiego typu zabieg i jak dbać o brwi po takiej procedurze.