Warto również przeczytać:

Modne fryzury na krótkie włosy – gorące trendy obecnego sezonu
Pielęgnacja krótkich włosów krok po kroku
Pielęgnacja kręconych włosów
Jak dbać o włosy falowane

Stylowe fryzury damskie 2018: top 20 stylizacji dla każdego wieku

Modną i stylową można zostać w każdym wieku. Żeby zawsze wyglądać luksusowo, musisz wybrać prawidłową fryzurę, która będzie w stanie podkreślić nie tylko twoje rysy twarzy, ale i wygląd jako całość, a także sprawi, że będziesz wyglądała o kilka lat młodziej.

Specjalnie dla ciebie redakcja prettylady.net.pl zrobiła zestawienie najbardziej stylowych fryzur damskich, które będą istotne dla wszystkich grup wiekowych. Więcej informacji o modnych  fryzurach damskich znajdziesz tutaj.

Jakie stylowe fryzury damskie są aktualne w każdym wieku?

Wiek 20+. W tym wieku można i trzeba eksperymentować: asymetryczna długość, nietypowy kolor włosów,  wygolony tył głowy i skronie, ekstremalnie krótkie fryzury damskie. Jeśli lubisz długie włosy, spróbuj stopniowane fryzury z poszarpanymi końcami, a jeśli jesteś na stronie krótkich włosów, spróbuj modne fryzury pixie z ogolonymi skroniami lub fryzury bob-karety z asymetrycznymi końcówkami.

[gallery columns="2" size="full" ids="2674,2675"]

Wiek 30+. Jak twierdzą styliści, najbardziej modne dla wieku 30+ będą fryzury z naciskiem na elegancję. To mogą być różne odmiany fryzury bob. Warto pamiętać, że krótkie fryzury pod chłopca nadają się tylko tym dziewczynom, które mają prawidłowe i delikatne rysy twarzy, a długie i proste włosy z kaskadą — posiadaczkom gęstych i zadbanych włosów.

[gallery size="full" ids="2676,2677,2678"]

Wiek 40+. Dla tego wieku lepiej wybierać fryzury, które są proste i łatwe w ułożeniu, nie wymagają dużo czasu i kosztów. Również styliści radzą, by unikać surowych linii prostych w fryzurach. Najlepiej wyglądają fryzury z lekkim zaniedbaniem, które jeszcze dodatkowo dodają objętości włosom.

[gallery size="full" special_type="0" ids="2680,2681,2682"]

Wiek 50+. Jeśli w takim wieku możesz jeszcze pochwalić się zdrowymi i gęstymi włosami, wybieraj fryzury dla długich włosów: kaskada lub drabinka. Jeśli masz cienkie i słabe włosy, wybieraj fryzury, które potrafią nadać wizualną objętość: bob-kareta, wydłużony bob z poszarpanymi końcami i fryzura typu pixie.

[gallery size="full" special_type="0" ids="2683,2685,2684"]

Dla dodatkowej inspiracji możesz obejrzeć krótki filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=Xp_H6Yorwr4

Źródło: Fashion Trend Seeker 

Chciałabyś zmienić swoją fryzurę czy jesteś zadowolona ze swojej obecnej fryzury? Podziel się opinią w komentarzach.
stylowe-fryzury-damskie