Dziś konto na Instagramie posiada niemal każda osoba w wieku od 18 do 35 lat (jeżeli ty jeszcze nie jesteś jedną z nich, polecamy założyć konto na Instagramie!). Tyle się dzieje w dzisiejszych czasach na tej platformie, że teraz można tam nie tylko edytować zdjęcia, ale i zarabiać na Instagramie, szukać inspiracji, promować firmę na Insta itd. Ogromną liczbę użytkowników można podzielić na dwie grupy: ci, którzy tworzą ciekawy kontent (influencerzy), a także ci, dla kogo ten kontent jest tworzony (obserwatorzy).

ładne konto na instagramie

Influencerzy (liderzy opinii) to odrębna kategoria użytkowników Instagrama, które szczególnie dbają o swoje konta, ponieważ dla wielu z nich – profil na Instagramie to nie tylko hobby czy pasja, to prawdziwa praca. Od nich można dowiedzieć się o wszystkich trendach, nauczyć się jak edytować zdjęcia na Instagrama, zainspirować się i co najważniejsze – oni nauczą cię jak z pasji zrobić biznes.

Jakie cięcia włosów w 2019 będą modne?

Idealne konto na Instagramie? Jak ma wyglądać?

W 2018 roku zauważalny był trend na pastelową kolorystykę profili na Instagramie. Najpopularniejsze konta wyróżniały się spośród innych dużą ilością bieli, drewna i kwiatów. Duża ilość nowych przydatnych aplikacji do Instagrama spowodowała też wzrost popularności kont, które mają nierealistyczne, ale w ten sam moment piękne zdjęcia, edytowane w różnego rodzaju edytorach zdjęć (np. PicsArt, Quickshot). Niektórzy zdjęcia na takich profilach wyglądają jak prawdziwe dzieła sztuki, a nauczyć się jak edytować zdjęcia to marzenie prawie każdego, kto je chociaż raz zobaczył.

ładne konto na instagramie

Sposobów na idealny Instagram jest mnóstwo, ale żeby być jedną z najlepszych musisz wymyślić swój osobisty styl, a także pisać o tym, co jest zgodne z tobą.  Najlepsze konta instagramowe charakteryzują się przede wszystkim jedną tonacją kolorystyczną. Musisz od początku pomyśleć nad tym, w jakim stylu będziesz prowadziła konto, jakie kolory – ciepłe czy zimne będą w nim przeważały.

Pozytywne cechy charakteru do związku

ładne konto na instagramie

ładne konto na instagramie

Ładne zdjęcia na Instagramie nie wymagają posiadania najnowszej wersji Iphone, czy dużej ilości aplikacji do przerabiania zdjęć. Wystarczy, że wybierzesz kilka aplikacji, które będą najbardziej wygodne dla ciebie. A odpowiednio dobrane filtry do zdjęć zrobią całą sprawę za Ciebie.

Jakie tatuaże damskie są teraz modne? Wzory tatuaży dla kobiet!

ładne konto na instagramieładne konto na instagramieładne konto na instagramie

Cechy perfekcyjnego konta na Instagramie

  • Różnorodność. Podstawową cechą dobrego konta na Instagramie jest różnorodność. Nikt nie lubi monotematyczności, jak pewnie ty sama nigdy nie chciałabyś przeczytać jedną książkę z tysiąc razy. Ogromna ilość publikowanych treści na Instagramie spowodowała to, że użytkownicy serwisu, zwłaszcza te, które przyszli tam zainspirować się – są bardziej czepiące i oczekują od ciebie kreatywności. Żeby zdobyć followersów musisz tworzyć różnorodny kontent, zmieniać kąty, ujęcia i formaty (np. zdjęcia flatlay są obecnie na szczycie popularności i mogą świetnie urozmaicić twój Instagram).
  • Spójność. Instagram jest bezlitosny, a ludzie w nim nie lubią tracić czasu na nudne i zaniedbane profile. To, jak wyglądają ostatnie 9 zdjęć twojej siatki – decydują o tym, czy zostanie gość twojego profilu z tobą na dłużej. Polecamy wybrać jeden lub dwa filtry, które będą tworzyły spójność twoich zdjęć.
  • Estetyka. Większość użytkowników Instagrama preferuje obserwować profile, które są jasne i mają w sobie dużo bieli. Akurat takie siatki pomogą zgarnąć lajki na Insta i przyciągnąć uwagę potencjalnych followersów. Powtarzający się motyw lub kolor również mogą zadecydować o estetyce twojego konta.

Ten manicure - hit sezonu jesień 2018!

Lajki na Insta to nie wszystko!

Ale nie warto uciekać od rzeczywistości i przesadzać z idealnością profilu. Wszystkiego ma być w miarę. Zdjęcie powinno być kreacją rzeczywistości, a nie piękną bajką, jedną z tych, które opowiadała mama w dzieciństwie. Instagram jest twoim narzędziem do komunikowania się ze światem, więc staraj się przekazywać ludziom prawdziwe treści. Ładne konto na Instagramie powinno być odzwierciedleniem wewnętrznego świata człowieka, a nie jego wymarzonym życiem.

ładne konto na instagramie

Sukces twojego profilu na Instagramie zależy od tego, czy umiesz być sobą i tworzyć unikatowe treści, których właśnie potrzebują inni. Kto wg ciebie ma ładne konto na Instagramie? Dziel się nazwami pięknych profili w komentarzach!