Manicure — to świetna okazja, aby poświęcić sobie więcej czasu i "pobawić się" z modnymi trendami. Modne paznokcie 2019 to przede wszystkim różnorodność technik, kolorów i stylizacji.

Żeby twój manicure hybrydowy był zawsze na czasie – musisz najpierw zadbać o kształt twoich paznokci. W tym sezonie trzeba zwrócić uwagę na dwie opcje: długie migdałowe lub krótkie kwadratowe paznokcie. Wśród najbardziej popularnych kolorów znalazły się: koral (najbardziej modny kolor za wersją Instytutu Pantone), kawowy (nudowa paleta), zielony i żółty.

Stylizacja paznokci musi łączyć modne trendy i nietypowe ozdoby. Wśród głównych trendów: minimalizm, geometria, zwierzęce wzory i brokatowe paznokcie.  W tym sezonie nadać objętości można za pomocą 3D-naklejek, a do tego, aby zrobić manicure bardziej interesującym — dodać kwiaty.

Modne paznokcie na wiosnę 2018

Paznokcie ze zwierzęcym motywem

modne paznokcie 2019modne paznokcie 2019

Zwierzęce wzory — jeden z najmodniejszych trendów w 2019 roku. Na szczególną uwagę zasługują leopardowe paznokcie, które nadają im wyrazistości i seksualności. Taki motyw może wystąpić jako mocny akcent na jednym z paznokci. Jeśli nosisz bluzę z takim wzorem, warto zwrócić uwagę na bardziej elegancką stylizację paznokci, ponieważ zwierzęcych motywów nie może być za dużo.

Paznokcie 2018 hit sezonu wiosna-lato. DUŻA GALERIA

Brokatowe paznokcie – mit czy kit?

modne paznokcie 2019modne paznokcie 2019modne paznokcie 2019

Manicure z brokatem przedstawiony jest we wszystkich technikach nail-design’u, przecież takie paznokcie hybrydowe zawsze wyglądają stylowo, modnie i oryginalnie. Brokat może mieć różne rozmiary, kolory i kształty, co pozwala stworzyć idealny manicure na każdą okazję.

Minimalizm w stylizacji paznokci

Minimalizm — to świetny wybór, który pomoże odpocząć od świątecznych paznokci.  Ten rodzaj zdobienia jest najbardziej wyszukiwanym online przez kobiety, ponieważ wygląda naturalnie i delikatnie.

modne paznokcie 2019modne paznokcie 2019modne paznokcie 2019

Modne paznokcie 2019 w minimalitystycznym stylu muszą mieć spokojną kolorystykę, pastelowe, albo ciemne, stonowane odcienie.W trendzie czarny, biały, szary, beżowy, itp.Nadaje się do krótkich paznokci w kwadratowym lub owalnym kształcie.

Geometryczne wzory na paznokciach

modne paznokcie 2019modne paznokcie 2019modne paznokcie 2019modne paznokcie 2019

Na dziś jedną z najbardziej popularnych technik jest stylowa geometria. Geometryczny manicure może łączyć do trzech odcieni, kilka prostych kształtów, lub linii w różnej lokalizacji, oryginalne warianty kombinacji monochromatycznych powierzchni i geometrycznego wzoru.

Florystyczne motywy na wiosnę

modne paznokcie 2019modne paznokcie 2019modne paznokcie 2019modne paznokcie 2019

Kwiaty na paznokciach wyglądają kobieco i bez zarzutu. W tym przypadku nie warto ograniczać się tylko kwiatami. Florystyczne paznokcie to i delikatne gałązki i listki w niewielkiej ilości. Idealnym rozwiązaniem będzie manicure w jednej kollorystyce z kwiatami, albo gałązkami na jednym paznokciu.

Koralowy boom powraca!

modne paznokcie 2019modne paznokcie 2019

Jak już pisaliśmy w artykule, moda na koralowe paznokci, powraca. Instytut kolorów Pantone wybrał koralowy za najmodniejszy kolor roku, a to oznacza, że będziemy używać koral we wszystkim. Koralowe sukienki, buty, akcesoria i oczywiście paznokcie – na szczycie popularności w tym roku.

Anty-trendy 2019 w manicure – nasze modowe NIE!

  • Half-moon manicure, czyli paznokcie kziężycowe. W latach 2016-2018 wszystkie sieci społecznościowe były przepełnione zdjęciami księżycowych paznokci. Ale nadszedł i ich czas odejść do przeszłość i w tym roku ten manicure stał się prawdziwym anty-trendem. Alternatywą dla tej techniki stał odwrócony francuski manicure z naciskiem na podłoże paznokci.
  • Cekiny na paznokciach. Pewnie myślicie, że wszystko, co jest lśniące, jest modne? Tak, ale ta zasada nie dotyczy zdobienia paznokci. Cekiny już dawno nie są modne, a szczególnie brzydko wyglądają na długich paznokciach. Alternatywą mogą być lakiery hybrydowe z metalicznym połyskiem (takie jak na wzorach paznokci powyżej).
  • Zaniedbane paznokcie. Ten anty-trend jest poza czasem, ale w tym roku styliści robią na nim szczególny nacisk. W 2019 roku w branży modowej obserwuje się kontynuację zeszłorocznego trendu na naturalność, ale to nie znaczy, że można chodzić z zaniedbanymi paznokciami. Wszystko o tym, jak zrobić ładne paznokcie w warunkach domowych w naszym artykule.

Wzory paznokci 2019

Manicure na Walentynki 2019: ponad 20 najlepszych pomysłów

Modne paznokcie 2019 to nie tylko wyżej wymienione trendy. Nowe techniki stylizacji paznokcie ciągle się pojawiają, więc jeżeli zapomniałyśmy powiedzieć o czymś ważnym – napisz nam o tym w komentarzach!