Główne trendy kosmetyczne tego roku są dojść różnorodne i żywe. Sama możesz zadecydować, co wybrać – absoluty nude lub coś bardziej odważne, na przykład, makijaż uszu. Tak, to też jest jeden z głownych trendów kosmetycznych 2017 roku.

Główne trendy kosmetyczne 2017 roku

Trendy kosmetyczne w makijażu 2017: główne kierunki

Trendy 2017 wydają się być bardzo demokratyczne, ponieważ uosabiają w sobie różne rodzaje popularnego makijażu, z którym kiedykolwiek spotkałyśmy się na szczycie mody. Moda 2017 wyraźnie pokazuje nam zmianę różnych epok i ciągłość pokoleń. Współcześni projektanci zapewniają nam pełną swobodę wyboru i oferują zastosować najlepsze techniki, stanowiące klasykę kosmetycznej industrii w nowej adaptacji. Przytrzymując się modnych kierunków podstawowych trendów, należy do nich podejść twórczo, kierując się przede wszystkim indywidualnymi danymi i gustem. Przy nakładaniu głownych trendów kosmetycznych wizażyści polecają być nieco odważniejszą w swoim twórczym wyborze.
Przeczytaj również:
Aparat ortodontyczny od środka, niewidoczny i komfortowy

Główne trendy kosmetyczne w makijażu 2017:

  • zdrowa i zadbana skóra z efektem lekkiego świecenia;
  • maksymalnie zbliżony do efektu naturalności makijaż w stylu nude;
  • monochromatyczny make-up;
  • znana wszystkim technika smokey ice w nowoczesnej interpretacji;
  • korzystanie z kresek, dla tworzenia efektu "kocich oczu";
  • graficzny makijaż – stanowi podstawową tendencję w wieczorowym makijażu;
  • świąteczny makijaż w stylu "metalik".

Proponujemy przejrzeć się bardziej szczegółowo głownym trendom kosmetycznym 2017 roku:

1. Idealny nude

Dawno już minęły czasy, gdy spędzaliśmy godzinę czasu przy toaletce robiąc makijaż po to, by udać się do sklepu po chleb. Brak makijażu – modny trend bieżącego sezonu. Nawet gwiazdy, udając się na świeckie imprezy, często wybierają właśnie tę tendencję. Oczywiście zupełnie bez makijażu się nie obchodzi, ponieważ dużą rolę odgrywa w tym trendzie idealna czystość i równość twarzy, a dla osiągnięcia tego efektu musimy jednak użyć odpowiednich kosmetyków. Ale zasadą jest maksymalna naturalność.

Główne trendy kosmetyczne 2017 roku

Warto zauważyć, że odtworzyć efekt maksymalnej naturalności nie jest łatwo. Taki makijaż będzie wyglądał perfekcyjnie w przypadku gładkiej skóry i zadbanych brwi. Ten efekt wymaga starannej pielęgnacji skóry twarzy, a także zastosowania maskujących środków i baz pod makijaż. Więcej o bazach pod makijaż w naszym specjalnym artykule. Nieestetyczne siniaki pod oczami, drobne zaczerwienienia i pryszcze należy starannie maskować, w przeciwnym razie można dostać nie ten efekt, którego oczekiwałaś.
Ruchome powieki zawsze pokrywamy w naturalnych kolorach (do tego świetnie się nadają beżowo-piaskowe, różowe, brzoskwiniowe, a także jasno-brązowe odcienie). Do ust zalecane są kolory zbliżone do cieni do powiek. Niektórzy wizażyści radzą dodać po nałożeniu takiego makijażu bardziej jasny akcent – na przykład, trochę złotego blasku na środek dolnej wargi lub ciemny brokat na dolną powiekę, a także perłowe cienie, dobrane do koloru skóry.

2. Kolorowe kreski

Przyzwyczaiłaś się do czarnych klasycznych kresek? - już nie jesteś w trendzie. W tym sezonie muszą one być kolorowe i szerokie. Oczywiście, nie musisz rysować je aż do skroni, cechą trendu jest dobrze zaznaczony mały ogonek. Eksperci zalecają wybrać morskie odcienie: turkusowe, niebieskie, fioletowe.

Główne trendy kosmetyczne 2017 roku

3. Brokat

Tygodnie mody 2017 roku potwierdziły, że brokat jest ponownie w trendzie , a także zaproponowały różne warianty jego stosowania. Można eksperymentować z ustami, oczami. Nawet możemy narysować za pomocą brokatu na czole pierwszą literę swojego imienia!

Główne trendy kosmetyczne 2017 roku

4.  Graficzny makijaż

Graficzny makijaż – jeden z najmodniejszych kierunków, według współczesnych wizażystów. Wszelkiego rodzaju abstrakcji malowane są w tym sezonie, z wykorzystaniem połączenia czerwonego z czarnym lub niebieskim. Sypkie cienie do powiek wykorzystywane są podczas tworzneia gradientu na oczach, a za pomocą płynnych cieni do powiek malowane są na skroniach imitacje pociągnięcia pędzla.

 

[caption id="attachment_1277" align="aligncenter" width="990"]Główne trendy kosmetyczne 2017 roku                                                                                                                        photo credits @ vogue[/caption]

W graficznym makijażu 2017 roku dopuszcza się pewne wtapianie poszczególnych linii – jednak jej granice muszą być wyraźne . Odcień szminki do tego makijażu można dobrać w dowolnym kolorze, odpowiadającym ogólnej kolorystyce makijażu.

5. Więcej glam-rock'a

Pamiętasz Avril Lavigne na początku jej kariery? Styl glam rock w makijażu, który panował na początku 2000 roku, aktualny jest i dzisiaj. Główny nacisk w nim jest na kreski, które powinny być trochę roztarte. Warto również podkreślić wewnętrzne powieki – to pomoże uzupełnić makijaż.

Główne trendy kosmetyczne 2017 roku

6. Jagodowe usta

Odcienie dojrzałych jagód teraz nie mniej popularne niż klasyczny czerwony. Szczególnie istotnym jest malinowy kolor. Nie warto bać się mocnych kolorów – zawsze można "wyciszyć" je za pomocą beżowego korektora. Granice warg powinny być maksymalnie wyraźne, nawet graficzne.

Główne trendy kosmetyczne 2017 roku

7. Niespodziewane akcenty

Makijaż uszu – to naprawdę nowy trend. Podczas gdy wydaje się nam że jest dziwny i nawet szalony, ale kto wie, co będzie dalej? Można spróbować nałożyć na jedno ucho żelowy eyeliner w jasnym kolorze lub kremowe błyszczące cienie – to jest wybór prawdziwych beauty-holików. Mniej szalony trend – pastelowe brwi. Jeśli wcześniej były złote, to teraz mogą być pudrowe lub niebieskie.

Główne trendy kosmetyczne 2017 roku