Modne fryzury na krótkie włosy gorące trendy obecnego sezonu

Sezon jesień/zima 2017 podobnie jak w modzie, tak i we fryzjerstwie prezentuje nowe trendy, którymi można się zainspirować i nadać swoim włosom nowego stylu. Fryzury na krótkie włosy są obecnie bardzo na czasie, a projektanci oraz styliści fryzur cały czas zaskakują i przedstawiają oryginalne propozycje upięć i cięć. Zarówno męskie, jak i damskie fryzury na krótkie włosy w obecnym sezonie są bardzo ciekawe i warte uwagi. Przyjrzymy się zatem bliżej temu, co proponują fryzjerzy i projektanci na jesień i zimę 2017.

fryzury na krótkie włosy

Warto przeczytać również:

Pielęgnacja krótkich włosów krok po kroku
Pielęgnacja kręconych włosów
Jak dbać o włosy falowane
Modne fryzury damskie na Sylwestra 2018

Fryzury jak z pokazów mody

Nie ulega wątpliwości, że modne krótkie fryzury na ten sezon przede wszystkim pojawiają się na pokazach mody w Mediolanie, Paryżu, Nowym Jorku czy Londynie podczas imprez Fashion Week. Modelki i modele prezentując wizje projektantów jednocześnie pokazują fryzury i makijaże, które wpisują się w obowiązujące trendy. Co więcej, przy takich pokazach mody fryzjerzy mają również mnóstwo pracy, a jednocześnie mogą przedstawić szerokiej publiczności propozycje na modne krótkie fryzury.

 

fryzury na krótkie włosy

  • Modne krótkie fryzury dla kobiet

W tym sezonie na słynnych modowych pokazach królowała naturalność na włosach i zachowanie ich indywidualnego charakteru. Krótkie fryzury damskie, które wyglądają na niedbale ułożone i delikatnie potargane to wiodący trend, który można było zauważyć m.in. na pokazach Isabel Marant i Jeremiego Scotta. Modne krótkie fryzury to również klasyczne boby, które są w trendach od kilku ostatnich lat. Proste cięcie sięgające za ucho widzieliśmy w tym sezonie m.in. u modelek na pokazach Balenciagi czy Prady. Jest to bardzo wygodna fryzura, która nie wymaga zbyt wiele dodatkowej stylizacji, jest też „bezpieczna”, ponieważ pasuje do każdej okazji i jest ponadczasowa. Ponadto, kolejny trend, to bardzo krótkie cięcie w męskim stylu z długą, prostą grzywką, które nawiązuje do stylu tomboy, czyli stylowej chłopczycy. W tym sezonie takie propozycje fryzur pojawiały się na wybiegach u Alexandra Wanga. Takie krótkie fryzury damskie w stylu „power woman” są bardzo efektowne i odważne, ale podkreślają rysy twarzy, dodadzą też wyjątkowego charakteru. W modzie jest również długa i prosta grzywka, która niemal zasłania oczy, zarówno przy długich jak i krótkich włosach.

Modne krótkie fryzury

Modne krótkie fryzury powinny również uwzględniać obowiązujące trendy w koloryzacji. Obecnie na czasie są ciepłe odcienie blondu i brązu, ale też bardzo modny jest platynowy blond i nieco bardziej szalone, kolorowe włosy. Można więc eksperymentować do woli, ponieważ czasem nawet zmiana koloru może sprawić, że cała fryzura zyska nowe życie.

fryzury na krótkie włosy

  • Fryzury na krótkie włosy dla mężczyzn

Modne krótkie fryzury i ich propozycje pojawiają się także na pokazach prezentowanych przez mężczyzn. Panowie coraz częściej również chcą być na czasie oraz inspirować się nowymi trendami we fryzjerstwie. W tym sezonie jest kilka wiodących motywów, które pozwolą na wykonanie imponującej fryzury na krótkie włosy u mężczyzn. Popularny jest wciąż model cięcia męskiego, które opiera się na podkreśleniu górnej warstwy włosów i pozostawieniu jej dłuższej, a mocnym przystrzyżeniu ich dolnej i bocznej części. Taki typ fryzury jest bardzo dobrym wyborem, ponieważ jednocześnie jest modny i praktyczny. Nieco bardziej awangardowo przedstawiają się propozycję z wybiegów m.in. Kenzo, gdzie najczęściej pojawiali się modele w zaczesanych do tyłu, mocno wygładzonych włosach. Modne krótkie fryzury dla mężczyzn to także podkreślone grzywki np. poprzez dodatkowe podkręcenie.

 

fryzury na krótkie włosy

Dlaczego warto zdecydować się na krótką fryzurę?

Fryzury na krótkie włosy są w ostatnim czasie bardzo popularne, co pokazują doskonale obecne trendy na sezon jesień/zima 2017. Krótkie fryzury damskie, jak i męskie pojawiały się na wybiegach u największych światowych projektantów. Z pewnością warto rozważyć zmianę swojej fryzury i zdecydowanie się na krótszą wersję. Przede wszystkim jest to bardzo wygodna opcja, która jednocześnie jest bardzo stylowa. Jeśli fryzjer wykona dobrze i profesjonalnie cięcie, to nie będzie trzeba spędzać zbyt dużo czasu na wykonywaniu dodatkowych zabiegów stylizacyjnych. Podstawą jest zatem dobrze wykonane cięcie. Modne krótkie fryzury, to też mnóstwo propozycji na specjalne wyjścia, krótkie fryzury można przecież podziwiać na największych galach w Hollywood, takie włosy noszą m.in. Emma Stone, Tilda Swinton czy Emma Watson.

Jak widać trendów w cięciu, koloryzacji i stylizacji krótkich włosów jest w tym sezonie bardzo dużo, zarówno w męskich, jak i damskich wersjach. Można nawet stwierdzić, że fryzury na krótkie włosy zdominowały sezon jesień/zima 2017 i były częściej pokazywane podczas imprez modowych niż te wykonane z długich włosów. Inspiracji jest mnóstwo, więc obecny sezon może być świetnym momentem na zmianę i zdecydowanie się na koloryzację lub cięcie, nawet to najbardziej odważne, bo modne krótkie fryzury to obecnie najbardziej wiodący trend we fryzjerstwie i stylizacji włosów.

Przeczytaj również:
Makijaż do zielonych oczu
Kręcone włosy - jak o nie dbać
Dobre kosmetyki do włosów
Co to jest keratyna na włosy? Jak ją stosować?