Włosy kręcone są cięższe i bardziej nieposłuszne niż proste. Dlatego oni potrzebują szczególnej pielęgnacji. Kręcone włosy mogą być miękkie i bardzo lekkie albo odwrotnie - mogą być suche i twarde. Jeśli będą właśnie suche to mogą się nie poddawać stylizacji.

Niemożliwość stylizacji loków wynikają z tego powodu że oni mają taką strukturę która przeszkadza cyrkulacji naturalnych środków nawilżających oraz tlenu. Dlatego włosy często wyglądają zmęczonymi. Zwłaszcza mogą być tłuste przy korzeniu i bardzo suche na końcówkach.

Między innym w przeciągu życia kręcone włosy mogą przypadkowo zrobić się proste i odwrotnie - proste włosy mogą się zakręcić. To wynika w skutku zmian hormonalnych. Np. w trakcie ciąży lub pod czas stosowania środków antykoncepcyjnych.

Jeśli chcesz jednak panować nad swoimi upartymi kręconymi włosami to musisz dobrać poprawną I profesjonalną pielęgnację włosów.

Poprawna pielęgnacja loków

Musimy zwrócić szczególną uwagę na wybór szamponu do z kręconych włosów. O tym właśnie teraz powiem. Najpierw podstawie włosy pod prysznic żeby oni były wilgotne. Potem was ma nie dużą ilość szamponu w przybliżeniu 10 g. Wymieszałam szampon z wodą i nakładam na wilgotne włosy. Potem delikatnie wcieram tą mieszankę po całej powierzchni włosów. Przy tym staram się wyprostować swoje loki i pilnuje na tym żeby nie było włosów zaplątanych. Potem ponownie umieszczam włosy pod prysznic. Chcę żeby woda bez mojej pomocy usunęła szampon z włosów. To jest potrzebne do tego żeby nie uszkodzić naturalny kształt loków. Do tej procedury jest potrzebne szampon - specjalny szampon podkreślające skręt loków. Nie tak dawno usłyszałam po umyciu loków odżywkami czyli tzw.co-washing ale na razie na to się nie decyduję.
Również nie korzystam z szamponów które mają zawarty silikon (2-w-1), dlatego że loki po nich szybko wyglądają brudnymi.

Teraz chcę powiedzieć o niektórych szamponach do skrętu loków które bardzo mi się spodobały.

Szampon podkreślający skręt loków

ECHOSLINE Szampon S2 do włosów suchych i kręconych. W składzie szampon ma białko mleczne i zbożowe. Po nim włosy robią się bardzo miękkie i się nie plątają. A jeszcze po stosowaniu środka włosy pachną smacznymi cukierkami.
Szampon Crazy Curls (w tłumaczeniu brzmi “Szalone loki”) do włosów kręconych ma w skład się olej oliwkowy. Włosy po nim stają się elastyczne, sprężne i bardzo wyraźne.
A teraz dwa moje najbardziej ulubione szampony które podkreślają skręt loków od BONACURE Schwarzkopf Professional.

  • Pierwszy - ВС Curl Bounce bardzo dobrze żeście włosy i podtrzymuje kształt moich loków.

ВС Curl Bounce Blog

  • Drugi to BC Moisture Kick Shampoo bardzo dobrze zwilża nie przydaje moim włosom Połysk. Po użyciu tego szamponu włosy są posłuszne.

BC Moisture Kick Shampoo

Stylizacja loków w warunkach domowych

Teraz istnieje bardzo dużo sposobów żeby zrobić tak żeby nasze loki wyglądały jak dzieło sztuki. Na szczęście w tym celu nie musisz codziennie odwiedzać fryzjera. Wszystko jest naprawdę prostsze niż myślisz. Trzeba tylko poprawnie dobrać zasoby do pielęgnacji loków i typy stylizacji. Ale jak być jeśli włosy są nieposłuszne? Czy jest jakaś technika Stylizacji kręconych włosów?

Należy jednak pamiętać że włosy kręcone wymagają specjalnej pielęgnacji i ona się różni od pielęgnacji włosów prostych. Teraz do włosów kręconych można kupić całą linię kosmetyków która pomoże przywrócić te włosy miękkie i bardzo posłuszne.

Jeśli znać niektóre sekrety to można nawet robić fryzury które będą wyglądały bardzo ładnie.

Jeśli porównywać włosy faliste i kręcone to różnica pomiędzy nimi nie jest duża.

Np. jeśli dziewczyna ma długie falowane włosy bo bardzo ładnie będą wyglądały pojedyncze loki. .Do ich oddzielenia można użyć żelu do włosów kręconych. Natomiast w jeśli dopiero zaczynasz robić stylizację włosów kręconych i nie masz w tym doświadczenia to można łatwo się pomylić. Stylizacje włosów kręconych pasują nie do wszystkich kształtów twarzy. Ale tutaj już może pomóc fryzjer. Profesjonalista potrafi znaleźć wyjście nawet z najbardziej trudnej sytuacji. Możemy skorzystać z usług fryzjera tylko po raz pierwszy żeby zobaczyć jaka stylizacja będzie nam pasowała najbardziej, a dalej robić w domu.Należy pamiętać że na włosy zły wpływ ma suszarka I inne urządzenia do układania włosów. Specjaliści mówią że najlepiej w ogóle nie korzystać z suszarki a dać włosom wyschnąć w sposób naturalny.

Przykłady stylizacji włosów kręconych zdjęcia

Szampon podkreślający skręt loków Stylizacja loków w warunkach domowych4 Stylizacja loków w warunkach domowych_11 Stylizacja loków w warunkach domowych_3 Stylizacja loków w warunkach domowych_1 Stylizacja loków w warunkach domowych Przykłady stylizacji włosów_3 Przykłady stylizacji włosów_2 Przykłady stylizacji włosów_1

 

Przeczytaj wpis 8 kosmetyków do włosów kręconych
Albo Jak dbać o włosy falowane

Przeczytaj nasze najnowsze wpisy na stronie głównej Pretty Lady - Blog kosmetyczny.