Pretty Lady 💋 Blog kosmetyczny

Jak dbać o włosy falowane?
włosy falowane

Naturalnie falowanym włosom jest potrzebne żywienie wzbogacone. Szampony którą są wzbogacone olejkami które w swojej kolejności pokrywają każdy włos folią ochronną. To bardzo pomaga lokom zachować swój kształt. Prawie niemożliwie jest przedobrzyć z odżywieniem włosów falowanych. Zobacz jakie kosmetyki warto stosować na włosy kręcone.

Włosy falowane bardzo narażone na suchość i potrzebują rzetelnej pielęgnacji. Oni nie tak dobrze pokrywają głowę jak włosy proste i dlatego mają mniejszy kontakt z warstwą tłuszczową. Głowa z włosami falowanymi też odróżnia się nierówną górną warstwa skóry. I w skutku jest super czułość włosów do wpływu zewnętrznego. Jak więc pielęgnować włosy tym którzy mają naturalnie falowane włosy? Trzeba więc dbać o włosy falowane wtedy dopóki one są wilgotne. Po przyjęciu prysznica można owinąć głowę ręcznikiem żeby on wciągnął wodę. Można delikatnie przyciskać ręcznik. Grzebień który ma rzadko położone ząbki najlepiej rozpląta kręcone loki. 

Jak ułożyć włosy kręcone? Rady od fachowców.

 • Powietrze gorące jeszcze mocniej wysusza włosy falowane. Przy idealnej pielęgnacji musimy dać włosóm żeby wyschnęli same. Jeśli nie mamy dużo czasu to możemy wysuszyć włosy za pomocą suszarki ale koniecznie trzeba użyć nasadkę i suszyć włosy przy niskiej temperaturze. 
 • Trzeba używać środki do układania, które specjalnie przeznaczone do włosów kręconych. Środki utrzymają włosy i zrobią loki prężnymi jednocześnie nie będą suszyć albo sklejać włosów.
 • Staramy się nie używać prostownicy do włosów. Ponieważ do włosów falowanych jest do duży stres. Jeśli prostujemy włosy to staramy się robić do bardzo rzadko. 
 • Dobra fryzura nadaje falowanym włosom zwiększoną objętość. Włosy kręcone zawsze będą miały większą objętość niż włosy proste.

Skuteczna pielęgnacja włosów falowanych

Jeśli mamy od urodzenia ładne falowane włosy to nie musimy się martwić o to żeby zrobić loki. Przy każdej pogodzie włosy będą wyglądały naturalnie. Porady jak dbać o kręcone włosy znajdziesz tutaj.

Dużo dziewczyn marzy o tym żeby mieć zbytkowną fryzurę z włosów falowanych. Taka fryzura podkreśla kobiecość, delikatność. Już dawno zauważono że długie kręcone włosy robią twarz kobiety piękniejszą i wyrafinowaną. Może właśnie dlatego niektóre dziewczyny starają się zakręcić prostę włosy. 

Inaczej jest z dziewczynami, które mają włosy falowane od urodzenia. Oni często prostują swoje włosy. Zawsze pragniemy do nowego, jeśli to się stosuje naszego wygładu zewnętrznego. Jak już pisaliśmy dbać o włosy falowane trzeba bardziej niż proste. Bardziej delikatnie…Oprócz tego włosy kręcone są bardziej nieposłuszne. Tylko to wcale nie znaczy że włosy nie są zdrowe albo słabe. Nieposłuszność jest to tylko wskaźnik stany wewnętrznego.

Co zrobić żeby mieć naturalnie falowane włosy?

 • Włosy powinne być czyste i wilgotne. Jeśli twoje włosy są wilgotne to musisz użyć ręcznika żeby on wciągnął wodę.
 • Jeśli masz włosy nieposłuszne to trzeba użyć troche żelu do włosów. To pomoże zachować formę włosów na dłuższy czas.
 • Dalej rozdzielamy włosy na niewielkie pasma. Dla początku rozdzielamy na dwie części, a potem każdą część dzielimy mniejsze pasma. Tak będzie wygodniej zakręcać włosy.
 • Dalej zakręcamy włosy. Pamiętamy żę im więcej będzie pasm i im cieńsze będą, tym prężniejsze i mniejsze loczki uzyskamy. 
 • Zawiążemy papilotkę na węzeł. Jeśli mamy gęste włosy to możemy zrobić dwa węzle.
 • Potem zakręcamy wszystkie loki po kolei. Staramy się żeby loki były takie samej grubości. Dzięki temu później nasza falowane włosy będą wyglądać naturalnie.
 • Bardzo ważnym jest to żeby nie odwijać papilotów dopóki włosy są jeszcze wilgotne. Czekamy aż wyschną.

kręcone falowane włosy

 

Jeśli masz pytania: zostaw w komentarzach. Postaram się szybko odpowiedzieć.

Przeczytaj nasze najnowsze wpisy na stronie głownej Pretty Lady – Blog kosmetyczny.

Komentarze:

Podziel się swoim komentarzem. Jest to dla nas bardzo ważne.