Warto przeczytać również:

Lustro wizażysty - jak wybrać i gdzie umieścić
Żarówki do makijażu - jakie najlepiej nadają się do makijażu?
Jak oświetlić lustro do makijażu?
Lustro do makijażu ze światłem - wybór lustra krok po kroku
barwa_światła_dla_makijażu

Makijaż ma właściwość różnić się w zależności od oświetlenia, dlatego trzeba znać pewne zasady. Te zasady pozwolą na zawsze pozostać atrakcyjną i przekonującą, bez względu na porę dnia i typ oświetlenia.

Cała tajemnica tkwi w tym, że od intensywności i naturalności oświetlenia różni się postrzeganie kolorów. Więc skromny makijaż w ciągu dnia może zamienić się na straszną maskę przy świetle świetlówek.

Słoneczne dni i naturalne oświetlenie słoneczne powodują mocniejszą prezentację różnych wad skóry, więc polecam przy wyjściu z domu dokładnie przekryć wszelkie zmarszczki i przebarwienia. 

barwy_swiatła_w_makijażuOświetlenie biurowe różni się od światła dziennego, dlatego osoby pracujący w biurze powinny skupić swoją uwagę na cechy oświetlenia w pomieszczeniu roboczym. Na przykład, żółte światło lampy praktycznie nie zniekształca nałożonego makijażu, dlatego jest najbardziej optymalną barwą światła dla nowoczesnych dziewczyn. Makijaż przy niebieskim odcieniu lampy powinien być wykonany w ciepłych odcieniach, tak jak zimne odcienie w połączeniu z niebieskim światłem zmieniają twarz dziewczyny na chorego człowieka.

Wieczorne imprezy sugerują obecność ciepłego światła, który relaksuje oczy po wyczerpującym dniu. Zazwyczaj przy takim oświetleniu wskazane jest wybierać chłodne odcienie do makijażu i rozjaśnić ton skóry. Nadmierne opalanie wizualnie zwiększa wiek kobiety, co jest niedopuszczalne dla płci żeńskiej.

Oświetlenie nowoczesnych urządzeń klubowych oznacza możliwość nakładania perłowych odcieni i błyszczących elementów.  Zazwyczaj oświetlenia na dyskotekach stale się zmienia, dlatego należy korzystać w makijażu zimne i ciepłe odcienie.

Dowiedzieliśmy się że każda funkcja oświetlenia wymaga indywidualnego sposóbu nakładania makijażu. To pozwoli przy każdej barwie świetła pozostać atrakcyjną kobietą, a nie przerażającym potworem.

Przeczytaj nasze najnowsze wpisy na stronie głownej Pretty Lady - Blog kosmetyczny.