Proces odchudzania jest długi i bywa bardzo ciężki. Aby przetrwać go spójnie, najważniejsza jest motywacja na odchudzanie. Bez niej pomysł, jak i samo wykonanie diety, mija się z celem. Jest wówczas po prostu niemożliwe. Dlatego tak ważne jest, by na początku tej drogi obrać sobie odpowiedni cel i dążyć do niego zapamiętale.

motywacja na odchudzanie

Jakie jednak można obrać cele? Co powinno być twoją wytyczną do dążenia do lepszej sylwetki?

Oto kilka najważniejszych motywacji w procesie chudnięcia:

  • polepszenie kondycji
  • zapobiegnięcie powstaniu wielu chorób
  • poprawa sylwetki
  • wyższa samoocena
  • korzystanie w pełni ze wszystkich rodzajów rozrywek.

Przeanalizujmy teraz, na czym dokładnie polegają wymienione wyżej motywacje i czemu mają tak wielki wpływ na twoje życie?

Oczyszczanie organizmu: popularne mity o detoksie

Polepszenie kondycji

Zbędne kilogramy często spowalniają i niszczą zupełnie kondycję. Chciałabyś kiedyś przetańczyć całą noc ze znajomymi bez przerw na posiedzenie? A może chciałabyś wejść na czwarte piętro bez windy, nie walcząc o oddech? Co z długim romantycznym marszem po plaży z ukochanym?

motywacja na odchudzanie

Otyłość lub nadwaga powodują problemy z normalną kondycją w codziennym funkcjonowaniu. Tym bardziej i dotkliwiej dotyczą, gdy są to sytuacje niecodzienne, a własna kondycja nie pozwala ci na jej wypełnienie. Zrzucenie zbędnego balastu, jakim są nadprogramowe kilogramy, pozwala na pozbycie się tych trudnych do pokonania przeszkód.

Najlepszy krem wyszczuplający jaki on jest? Top 10 kosmetyków

Zapobieganie powstawania wielu chorób

Chyba nie trzeba przypominać, jak wielkie ryzyko dla zdrowia, niesie ze sobą otyłość? Choroby wieńcowe, układu pokarmowego, układu odpornościowego, układu ruchu, praktycznie każdy układ narządów, odpowiadający za prawidłowe funkcjonowanie w codziennym życiu, jest obciążony i nie działa prawidłowo.

motywacja na odchudzanie

Dodatkowo takie choroby jak cukrzyca, zwał serca, miażdżyca i wiele innych są spowodowane nadmiernymi kilogramami, a ponadto w pewnym wieku realnie zagrażają życiu. Otóż na otyłość na całym świecie giną tysiące ludzi.

Poprawa sylwetki

Po zrzuceniu zbędnych kilogramów i, co się z tym wiąże, uprawianiem sportu, znacznie poprawia się wygląd sylwetki. Praktycznie każda część ciała wygląda lepiej i lepiej prezentuje się w różnych strojach. Poprawa postawy ma również wpływ na zdrowie i lepszy metabolizm.

motywacja na odchudzanie

Odpowiednia sylwetka jest również wygodna w trakcie wykonywania niektórych ćwiczeń. Wiele ruchów jest utrudnionych w momencie, gdy przeszkadza brzuch, czy inne zdecydowanie za duże części ciała. Gdy sylwetka jest zmniejszona - jest nią łatwiej wykonywać niektóre czynności i być sprawniejszym.

Jak spalić 1000 kalorii w domu? 5 najlepszych ćwiczeń

Wyższa samoocena

Jako że środowisko jest przepełnione wizerunkiem szczupłych dziewcząt i to one są stawiane za wzór piękna, każda kobieta walcząca z nadwagą, czuje się gorsza. Mimowolnie często porównuje się do innych szczuplejszych kobiet. Wiąże się to z dużymi przeszkodami w dalszym życiu prywatnym.

motywacja na odchudzanie

Niska samoocena wiąże się z trudnościami z nawiązaniem kontaktu z płcią przeciwną. Jednak sięga to niestety dalej. Często niska samoocena jest przekazywana dalej swoim dzieciom, które widząc wiecznie smutną i czującą się gorzej od innych mamę, uważają to za stały kanon zachowania.

Dlatego tak pożyteczną rzeczą jest zgubienie zbędnych kilogramów. Łatwo zauważyć, że wówczas nie ma już problemu czucia się gorszym wśród innych. Osoba, która ma podobną figurę, i podobną kondycję, o ile nie gorszą, okazuje się kimś, kto jeszcze niedawno wydawał ci się wzorem idealnej kobiety.

motywacja na odchudzanie

Wyższa samoocena mocno odbija się na życiu prywatnym, zwłaszcza na związkach partnerskich. Często ma to duże znaczenie na poprawę relacji intymnych i rozbudowanie tej kwestii. Również całe środowisko (ludzie w pracy, dzieci, sąsiedzi) odbierają cię jako pewną siebie, i szczęśliwą kobietę. Ostatecznie to ty stajesz się wzorem ideału kobiety dla innych zakompleksionych kobiet.

Korzystanie w pełni ze wszystkich rodzajów rozrywek

Ile razy nie chciałaś iść na basen ze znajomymi czy wylegiwać się na plaży ze względu na twój, jak to sama określasz w głowie, zły wygląd? Albo balas się próbować nowych rzeczy, nowych rozrywek, rodzaju sportu lub innego spędzania czasu w obawie, że „będziesz głupio na tym wyglądać” lub „pewnie się to pode mną złamie”.

motywacja na odchudzanie

Im więcej zbędnych kilogramów, tym częściej rezygnowałaś z kolejnych ciekawych nowości. Ile świetnych nowych przygód minęło cię, bo bałaś się tego spróbować. Ma to również związek z brakiem pewności siebie. Pomyśl o ile więcej i bardziej mogłaś żyć, gdyby nie ograniczenia, jakie cię obciążały?

Gdy osiągniesz swój cel i schudniesz do tego miejsca, gdzie będziesz już zadowolona ze swojego wyglądu, zaczniesz żyć pełniej, bardziej i mocniej. Poznasz wiele ciekawych rozrywek i miejsc, gdzie bałaś się wcześniej spróbować. Twoje życie stanie się ciekawsze, ale przede wszystkim będzie  zupełnie inne. Motywacja na odchudzanie jest niezbędna, gdyż bez niej nie zmożesz nawet zacząć zmieniać swoje życie na lepsze.