Jak spalić 1000 kalorii w domu? 5 najlepszych ćwiczeń

Wiele początkujących jak tylko zaczynają uprawiać sport chcą wszystko na raz. Chcąc schudnąć bardzo dużo osób ciekawi kilka pytań:

  • ile kalorii można spalić za jeden trening;
  • jak spalić 1000 kalorii i szybko schudnąć.

Spróbujmy dowiedzieć się, czy jest to realne i jak spalić 1000 kalorii w domu za jeden trening?

Jak spalić 100 kalorii w domu? 

  • Bieganie

Bieganie nie bez powodu uważane jest za łatwy i skuteczny sposób na spalanie kalorii. Za 60 minut biegu w średnim tempie zużywa się około 450 kcal. Aby zwiększyć tę liczbę i zwiększyć poziom wytrzymałości, profesjonalni biegacze korzystają z ciężarków na nogi i mają specjalną odzież. Również zużycie kalorii będzie więcej przy podnoszeniu w górę lub biegu po nierównym terenie.

Aby tracić kalorie właśnie kosztem tkanki tłuszczowej, ważne jest, aby utrzymać tętno w określonej strefie (60-70% tętna maksymalnego). Dlatego warto obserwować tętno podczas biegu.

Po bieganiu dobrze jest wziąć naprzemienny prysznic i zrobić peeling skóry. Skóra napewno ci podziękuje! Kosmetyki do naturalnej pielęgnacji ciała możesz zrobić samodzielnie w domu. Czytaj w jakie sposób tutaj!

  • Rower

jak spalic 1000 kkal w domu

Jazda na rowerze to świetny sposób, aby ćwiczyć i bawić się z przyjaciółmi. Za 1 godzinę (przy średniej prędkości) zużywa się około 270 kcal. Doskonałym dodatkiem będą również ćwiczenia na nogi i wyłączenie obciążenia na stawy kolanowe. Dlatego rower – dobra alternatywa dla osób, które mają problemy ze stawami.

Peeling brwi – domowy sposób na idealne brwi

  • Skakankajak spalic 1000 kkal w domu

Skakanka – to prawdziwie magiczna kardio maszyna, z której można korzystać zarówno na ulicy, jak i w domu. Zużycie energii zależy od masy ciała i intensywności skoków. Średnio zużywa się 9 kcal na 1 kg masy ciała. Na przykład, przy wadze 60 kg (za 1 godzinę zajęć) uda ci się spalić około 600 kcal. Skakanka również trenuje mięśnie pośladków, grzbietu, brzucha i rąk.

Czy warto stosować peeling na pryszcze?

  • Burpee

jak spalic 1000 kkal w domu

Wybuchowe ćwiczenie, które wykorzystuje mięśnie całego ciała. Za 1 razem zużywa się około 1,4 kcal. Oznacza to, że aby spalić 1000 kcal, należy wykonać około 714 burpees, co jest dość trudne. Włączając to ćwiczenie w swój program treningu, będziesz w stanie znacznie zwiększyć zużycie kalorii. W 10 minut można wydać około 150 kcal.

  • Chodzenie

jak spalic 1000 kkal w domu

Tak, tak, piesze wycieczki też spalają kalorie. Za 1 godzinę spaceru w średnim tempie, można spalić około 200 kcal. Jeśli chodzić szybko, kalorie będą spalać się jeszcze szybciej. Zajęcia najlepiej wykonywać w parku lub w lesie. Obciążenie od razu wzrośnie z powodu nierówności na drodze.

I jeszcze jeden ważny moment: zużycie kalorii dziewczyny o wadze 50 kg i 80 kg będzie inne. Ilość spalonych kalorii zależy od wieku, płci, poziomu metabolizmu, rozwoju mięśni i ciała. Specjalne aplikacje mobilne pomogą ci śledzić rzeczywista liczba spalonych kalorii (z uwzględnieniem bieżących). Np: MyFitnesPal, Fitatu, FatSecret.

Rozsądnym podejściem do odchudzania jest przejście na zrównoważoną dietę z niedoborem kalorii i średnie obciążenia. Trzeba stawiać realne i bezpieczne cele, a nie dążyć do tego jak spalić 1000 kalorii w domu za jednym razem. Staraj się ćwiczyć regularnie, a nie okresowo. Tak stopniowo zdobędziesz doskonałą sylwetkę i nie popsujesz zdrowia.

I nie zapomnij , że burgery, frytki i cola – to też 1000 kalorii . Dlatego nie przekreśl swoje wysiłki w najbliższym zakładzie fast food. Pamiętaj, iż zdrowe jedzenie pozytywnie wpływa nie tylko na twoją sylwetkę, ale również na twoją skórę i włosy. Więcej o diecie na zdrowe włosy czytaj tutaj.

A co ty myślisz o szybkim spalaniu kalorii? Miałaś może już podobne doświadczenie? Podziel się opinią w komentarzach!

2 komentarze
  1. […] który podkreśli twoją sylwetkę i ukryje wszystkie niedoskonałości. Jeżeli jesteś ciekawa jak spalić 1000 kalorii przed urpolem – patrz tutorial w naszym […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *