W Korei piękno jest kultem, koreanki są przekonani, że kobieta jest piękna, jeśli jej skóra jest zadbana. Chcesz wyglądać młodo po 40-ce? Zacznij dbać o skórę codziennie od 20 lat. Tak myśli większość koreańskich kobiet. Kontynuując temat japońskiej pielęgnacji twarzy, zwracamy się do koreańskiego doświadczenia i beauty wskazówek koreańskiej piękności.

W dzisiejszym artykule szczegółowo opowiemy wam o wszystkich szczegółach pielęgnacji twarzy, a zwłaszcza o tym czym jest koreańskie oczyszczanie twarzy.

koreańskie oczyszczanie twarzy

Koreańskie oczyszczanie twarzy - wady i zalety 

W przeciwieństwie do europejskiej pielęgnacji twarzy, skierowanej nie na ostrzeżenie zmian związanych z wiekiem, a na leczenie i maskowanie istniejących problemów skóry, koreańska pielęgnacja cery oznacza dokładne zachowanie świeżości i piękna twarzy. Koreańskie kobiety nawet w starszym wieku wyglądają niesamowicie, mogą pochwalić się gładką, jasną, jakby porcelanową skórą, minimumem zmarszczek, idealnym owałem twarzy. Oprócz cech genetycznych i żywieniowych idealny wygląd azjatyckich kobiet uwarunkowany jest poprawnym, stałym, jakościowym rytuałem pielęgnacji skóry. Ale jak i każdy system, koreański również ma swoje wady i zalety.

 • Azjatycka pielęgnacja twarzy - zalety
 1. Specyfika koreańskiego sposoby pielęgnacji twarzy polega na zapobieganiu niedoskonałościom skóry i dolegliwościom, a nie w redukcji już istniejących wad.
 2. Koreańska pielęgnacja skóry twarzy jest trudnym, długim, wielopoziomowym kompleksem porannych i wieczornych zabiegów, mający na celu oczyszczenie i regeneracje skóry jak po zastosowaniu kosmetyków do makijażu, tak i po nocnym wypoczynku.
 3. Koreańska pielęgnacja oznacza wielowarstwowy sposób nakładania preparatów kosmetycznych, co przyczynia się do najbardziej głębokiego i intensywnego działania na warstwy skóry.
 4. Dużą uwagę koreanki przydzielają nawilżaniu skóry i ochronie przed promieniowaniem UV, co pozwala jak najdłużej zachować jej młodość. Dlatego wielu koreańskich środków mają w swoim składzie składniki nawilżające i przeciwsłoneczne filtry. O kremach przeciwsłonecznych z filtrem UV czytaj w naszym artykule.

koreańskie oczyszczanie twarzy

 • Azjatycka pielęgnacja twarzy - wady
 1. Koreański system pielęgnacji twarzy wymaga sporo czasu. Oczywiście, dla europejskiej kobiety tak długi proces pielęgnacji twarzy może wydawać się męczącym i bezsensownym. Azjatki różnią się zupełnie inną mentalnością, jeśli koreanka może sobie pozwolić malować się przed lustrem kilkadziesiąt minut, europejka uzna to za stratę czasu. Chociaż koreanki, które od najmłodszych lat uczą się dbać o wygląd, umiejętnie wydają na wszystkie zabiegi nie więcej niż 15 minut.
 2. Duży wybór kosmetyków. W kosmetyczkach koreańskich dziewcząt tyle kosmetyków, że może im pozazdrościć najbardziej seksowna i zadbana europejska kobieta. Korea produkuje skuteczne kosmetyki, ale dość drogie. Daleko nie każda nasza kobieta pozwoli sobie kupić i zastosować koreańskie naturalne środki, zwłaszcza w tak dużej ilości. O nowościach kosmetycznych kwietnia przeczytasz tutaj.
 3. Nie zawsze pasuje. Struktura skóry azjatyckiej i europejskiej kobiety różni się znacznie więcej, niż można przypuszczać. U azjatek od natury skóra różni się znacznie mniejszą skłonnością do tłuszczu. Dlatego naszym kobietom robić koreańskie oczyszczanie twarzy, stosować kosmetyki z Korei, które zawierają duży procent syntetycznych składników, należy bardzo delikatnie.

Koreańska pielęgnacja twarzy krok po kroku

Poniżej szczegółowo przedstawiono koreański wielopoziomowy system pielęgnacji twarzy.

Koreański system oczyszczania twarzy
Poranna pielęgnacja Wieczorowa pielęgnacja

·         Oczyszczanie twarzy (żel lub pianka do mycia twarzy, krem-mydło);

·         Tonizowanie skóry (tonik, balsam);

·         Odżywianie skóry (serum, emulsja, mleczko);

·         Azjatyckie maski na twarz;

·         Krem do twarzy na dzień;

·         Makijaż.

·         Podwójne oczyszczanie skóry (pianka lub hydrofilowy olejek);

·         Głęboki masaż skóry (peeling, maseczki);

·         Tonizowanie skóry (tonik, balsam);

·         Odżywianie skóry (serum,emulsja, mleczko);

·         Dodatkowa pielęgnacja przy pomocy maseczek, naturalnych olejów;

·         Krem do twarzy na noc, krem do twarzy wokół oczu.

 

Koreanki do oczyszczania skóry używają delikatne pianki lub żele, które miksowane są w specjalnej siateczce, nakładane na twarz lekkimi, okrężnymi ruchami, a następnie zmywane są ciepłą wodą.

Kremy azjatyckich producentów zupełnie różnią się od europejskich i amerykańskich marek. Są bardziej lekkie, porowate, nie tworzą na skórze lepkiej warstwy. Kremy z Korei nie tylko odżywiają, ale i intensywnie nawilżają skórę, nie zatykając pory. Rano warto skorzystać z kremu z filtrem SPF, a wieczorem nie można obejść się bez gęstego nocnego kremu, który nakłada się grubą warstwą, wchłania się stopniowo w ciągu snu.

koreańskie oczyszczanie twarzy

Ważną częścią koreańskiej pielęgnacji twarzy jest również makijaż. Koreańskie kobiety wolą mieć lekki, prosty, satynowy makijaż, podkreślając świeżość i czystość skóry. Koreanką może ograniczyć się podkładem lub wielofunkcyjnym BB kremem, pudrem, błyszczykiem do ust i delikatnym cieniem do oczu.

Koreańskie oczyszczanie twarzy - dodatkowe informacje odnośnie pielęgnacji skóry

 • BB-krem zamiast podkładu

Koreanki nie wykorzystują w swoim makijażu klasycznych podkładów z tej prostej przyczyny, że one mogą wysuszyć skórę i nie zawierają wystarczającej ilości odżywczych składników. A oto krem BB-z tonizującym i nawilżającym efektem — główny hit koreańskich kosmetyków. O tym jak wybrać BB krem czytaj w naszym artykule.

koreańskie oczyszczanie twarzy

 • Częsta zmiana środków

W przeciwieństwie do amerykańskich i europejskich marek, koreańczycy nie uwalniają swoje bestsellery przez lata i dziesięciolecia. Przemysł jest tak skonstruowany, że na rynku ciągle pojawia się coś nowego — ten lub inny produkt dostępny jest tylko kilka sezonów, a następnie go zastępuje nowość. Sami koreanki często zmieniają swoje środki do pielęgnacji. To powoduje, że skóra nie przyzwyczaja się do produktu, a więc pozostaje bardziej podatna na różne składniki.

koreańskie oczyszczanie twarzy

 • Ochrona od słońca

Koreanki nie lubią się opalać — mają od natury białą porcelanową skórę. Ponadto związek między słońcem i pojawieniem się zmarszczek — dawno udowodniony fakt. Koreańskie dziewczyny boją się zmarszczek, dlatego SPF-ochrona zawarta jest w każdym koreańskim kremie BB.

 • Azjatyckie maseczki do twarzy

Jeszcze jeden stały uczestnik koreańskiego beauty-rytuału — maska. Zazwyczaj są one wykonane z bawełny i zawierają naturalne ekstrakty: z aloesu, proteiny mleka, ślimakowy śluz, glinę itp. Maski pozwalają uzupełnić niedobór wilgoci i dać skórze niezbędne odżywianie.

 • Oleje, oleje, wiele olejów!

Azjaci lubią olejować swoją skórę. Olejowanie skóry jest jednym z głównych etapów w koreańskim oczyszczaniu twarzy. Olej z orzecha kokosowego, arganowy i inne olejki eteryczne stosowane są pod krem lub jako maska. Skóra staje się bardzo gładka.

koreańskie oczyszczanie twarzy

 • Koreańskie płatki pod oczy

Koreańskie know-how — żelowe plastry pod oczy, które zawierają kolagen, wygładzają drobne zmarszczki i zwalniają od worków. Ciekawe, że te płatki nie wymagają spłukiwania — można przykleić je, na przykład, podczas gdy ty jedziesz samochodem do pracy.

koreańskie oczyszczanie twarzy

 • Koreański serum lub emulsja

Jeszcze jedno "święte" narzędzie w koreańskim beauty-rytuale — serum i emulsji. Są one na bazie alg morskich, kolagenu i  ślimakowego śluzu, koziego mleka i innych naturalnych składników. Serum koreanki wykorzystują każdy wieczór — w tym samym momencie, kiedy nakładają i olej.

Warto przeczytać również:

Zniszczone włosy po rozjaśnianiu - co robić?

Jak poprawić wygląd twarzy po zimie?

 • Peelingi 

Domowy peeling — jeden z największych hitów koreańskich kosmetyków. Sami azjatyckie dziewczyny mają świra na punkcie oczyszczenia i odświeżenia skóry, dlatego robią peelingi 2-3 razy w tygodniu.

koreańskie oczyszczanie twarzy