Dziwne, ale wiedzą jak dobrać fryzurę do sukienki dysponuje daleko nie każdy, w tym można przekonać się, patrząc na najnowsze zdjęcia świeckich spotkań współczesnych gwiazd. Właściwe połączenie sukni z typem fryzury pozwoli stworzyć harmonijny, pełny wizerunek.

Jaka fryzura pasuje do sukienki bez ramiączek

Jeśli jednak nie przestrzegać pewnych reguł, można łatwo podkreślić niedoskonałości wyglądu lub przyczynić się do ich powstania. Na przykład, jeśli do sukienki bez ramiączek z dużym dekoltem zrobić fryzurę z bujnych rozpuszczonych włosów, to głowa będzie wydawać się większą i wyglądać nieproporcjonalnie. W tym artykule przyjrzymy się bliżej problemu tego, jaka fryzura pasuje do sukienki bez ramiączek.

Warto przeczytać również:

Fryzury na wesele. Zobacz najmodniejsze pomysły 2018 roku

Najmodniejsze fryzury damskie 2018 - Fryzury na każdą okazję

Jaka fryzura pasuje do sukienki bez ramiączek?

Planując stworzenie harmonijnego wizerunku, aby udać się na bal lub inną uroczystość, należy dokładnie przemyśleć wszystkie szczegóły.
W pierwszej kolejności, fryzura dobierana jest w zależności od stylu sukni. Tak, jeśli sukienka ma klasyczny, prosty fason, to nie będzie więcej niż oddać hołd ogonom, albo prostym pęczkom.

Jeśli została wybrana sukienka w greckim stylu, fryzura powinna być wykonana w starożytnym kierunku. Jej główną charakterystyką są obwisłe loki. Chcesz coś niecodziennego? W tym przypadku na pomoc przyjdzie barwny ogon, ozdobiony mnóstwem drobnych plecionek. Nie mniej stylową będzie fryzura "Korimbos", "Lampadion" i "Getera".

Jaka fryzura pasuje do sukienki bez ramiączek

Gdy sukienka ma nutki w stylu retro, to, oczywiście, i fryzura powinna być z charakterystycznymi retro-nutami. Jako akcesoria można użyć obręcze i klipsy. Aby nadać wizerunku większej elegancji, fryzura jak do długiej, tak i krótkiej sukienki z otwartymi ramionami, może być uzupełniona koralikami, piórami.

Jaka fryzura pasuje do sukienki bez ramiączek

Jeśli chodzi o najbardziej popularne fryzury damskie 2018, do długiej i krótkiej sukni bez ramiączek idealnie nadają się klasyczne fale, które można utworzyć za pomocą brashingu, lokówki lub prostownicy. Mało tego, doskonale prezentują się rozpuszczone włosy. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy chcieliby się pochwalić swoimi gęstymi lokami. Powinniśmy wspomnieć, że nawet nudnym fryzurom można nadać artystycznego gatunku za pomocą układania dyfuzorem. Ważne jest, aby nie przesadzić ze środkami do stylizacji. Najważniejsze jest, aby zachować naturalne piękno każdego warkoczu.

Fryzura damska do sukienki bez ramiączek

Zastanawiając się, jaka fryzura pasuje do sukienki bez ramiączek, należy rozumieć, że w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na rodzaj sukienki damskiej. O najbardziej popularnych rodzajach sukienek w 2018 czytaj we wpisie. Świetnie nadaje się prosty kok, starannie zebrany na głowie, lub gęsty ogon. Najważniejsze — aby wybrać opcję, która otwiera ramiona i pokazuje całe piękno i wdzięk kobiety i wybranej sukni.

  • Bez ramiączek w stylu "rybka"

Najczęściej, sukienka w stylu "rybka" jest jednym z rodzajów sukienek, które cieszą się szczególnie dużą popularnością wśród współczesnych narzeczonych. O najbardziej popularnych sukniach ślubnych 2018 czytaj we wpisie. Istnieją opcje i rozmaitych strojów, wykonanych w konkretnym stylu. Charakterystyczną cechą sukienki "rybka" jest rozszerzona spódnica przed kolanami i otwarta góra. Wybierając strój z otwartą górą, należy zadbać o to, aby włosy były ułożone w prawidłowy sposób i nie mieli zwisających kosmyków. W przeciwnym razie, głowa będzie wyglądać nieproporcjonalnie, zwłaszcza w połączeniu z fasonem sukni.

Jaka fryzura pasuje do sukienki bez ramiączek

  • Z otwartymi ramionami lub odkrytymi plecami

Stroje z otwartą górną częścią i plecami pozwalają zrobić prawie każdą fryzurę. Można ułożyć loki na bok lub zrobić nietypowy warkocz, zebrać pasma w górę lub po prostu nakręcić włosy. Ale pamiętaj, że sukienka z otwartymi ramionami, nie bardzo komponuje się z bujnymi kształtami.

W tym przypadku trzeba zrównoważyć strój fryzurą, czyniąc ją bujną i falistą.

Jaka fryzura pasuje do sukienki bez ramiączek

Strój z otwartym tyłem wymaga zebranych fryzur damskich. Nie należy również zapominać o makijażu i manicure do sukienki. Można zrobić smakowitą wysoką fryzurę lub zbudować kok. Luźne loki zupełnie nie komponują się z sukienką z odkrytymi plecami, tak jak zamkną całe piękno.

Warto przeczytać również:

Modne fryzury na krótkie włosy gorące trendy obecnego sezonu

Stylowe fryzury damskie 2018: top 20 stylizacji dla każdego wieku

Jak dopasować fryzurę do dekoltu sukienki?

Jednym z podstawowych parametrów, dotyczący doboru fryzury do sukienki jest dekolt, którego geometria powinna być połączona z ogólnym wizerunkiem.

  • Jeśli dekolt ozdobiony "łódeczką", to lepiej zatrzymać się na prostej, dyskretnej fryzurze, która może być zrealizowana w postaci niskiego wiązku.
  • Dekolt w formie angielskiej litery V najlepiej wygląda z zebranymi do góry włosami, lub fryzurą ze złożonymi elementami w okolicy karku.
  • Długie rozpuszczone loki mogą wizualnie skrócić szyję w niektórych przypadkach. Dekolt wykształcony jednym paskiem na ramię, która biegnie z tyłu szyi i zabezpiecza górną część sukienki, wymaga budowania wysokich fryzur, w których należy połączyć prostotę i elegancję.

Jaka fryzura wg ciebie najbardziej pasuje do sukienki bez ramiączek?Napisz opinię w komentarzu!