Pierwszą rzeczą, która przyciąga uwagę mężczyzn – to oczy kobiety. W naszej mocy jest optymalnie pokazać piękno swoich oczu, trzeba tylko uzbroić się w makijażu. Ale w feerii cieni do powiek, eyelinerów, tuszów można łatwo się zgubić. O tym, jak dobrać cienie do koloru oczu poprawnie, będziemy rozmawiać w tym artykule.

Jak dobrać cienie do koloru oczu

Aby skutecznie dobrać odpowiednie cienie do koloru oczu, skorzystaj z naszego koła kolorów. Znajdź na kole swój odcień oczu i określ kolor, znajdujący się diametralnie przeciwne do twojego. Kolory te są nazywane wtórnymi (lub kontrastowymi). Kiedy wtórne kolory znajdują się obok siebie, każdy z nich sprawia, że sąsiedni kolor wygląda jaśniej. Odpowiednio, za pomocą wtórnych kolorów cieni, zrobią twoje oczy bardziej błyszczącymi i wyrazistymi. Jeżeli masz małe oczy, zobacz jaki makijaż dla małych oczu najlepiej Ci odpowiada. 

 

 

Wybieramy cienie do koloru twoich oczu

  • Cienie do zielonych oczu.

Jakie cienie do koloru tęczówki?Posiadaczkom zielonych oczu należy pamiętać o tym, że dla nich jest przeciwwskazane wykorzystanie tych odcieni cieni i kredek, które są jaśniejsze niż naturalny kolor ich oczu. Jeśli, na przykład, dziewczyna, u której jasno-zielone oczy, wybierze nasycone i żywe cienie koloru drzewka oliwkowego, to unikatowy kolor jej tęczówki po prostu będzie bladym i bez wyrazu, na tle jasnych cieni. Dla zielonych oczu, najlepiej nadają się głębokie brązowe, bagienne, złote i czarne kolory. W każdym razie, kolor cieni do powiek powinien być bardziej powściągliwy niż kolor tęczówki. Kredka do oczu również powinna być ciemna. Więcej informacji na temat makijażu do zielonych oczu w naszym artykule.

 

  • Cienie do brązowych oczu.

Jakie cienie do koloru tęczówki?Brązowe oczy na tyle wyraźiste, że ich posiadaczki mogą używać w swoim make-up praktycznie wszystkie kolory. Brązowe, purpurowe, fioletowe, szare, zielone i wiele innych odcieni mogą być wykorzystane w twoim dziennym i wieczorowym makijażu, jeżeli jesteś posiadaczką brązowych oczu. Kremowe, pieczone lub świetliste cienie z masy perłowej i bez niej – to wszystko ma mieć miejsce w kosmetyczce posiadaczki brązowych oczu. Podstawowa zasada przy wyborze cieni do brązowych oczu – unikać zbyt jasnych i bladych odcieni, ponieważ nawet zwykłe blado-różowe cienie mogą sprawić, że twoje oczy będą wyglądać bardzo zmęczonymi.

 

 

  • Cienie do niebieskich oczu.

Jakie cienie do koloru tęczówki?Cienie do tęczówki w niebieskim kolorze nie mogą być w  żółtych, zielonych i miedzianych odcieniach – na ich tle, jasny niebieski kolor tęczówki po prostu będzie bladym i błotnistym. Jeszcze warto pamiętać i o tym, że kobiety, którzy mają szczęście mieć niebieskie oczy, mają zwykle delikatną, białą skórę – właśnie z powodu tej cechy, niebieskie i różowe cienie mogą stworzyć iluzję siniaków. A szary, fioletowy i brązowy kolory i ich odcienie mogą nadać twojemu spojrzeniu głębi i tajemniczości. Powściągliwy make-up w ciepłych kolorach, możliwy jest i z matowym wykończeniem i z perłowymi cieniami, zapewniając im lub kremowej teksturze piękny wygląd, i pozwola wyróżnić jasność twoich niebieskich oczu.

 

  • Cienie do szarych oczu.

Jakie cienie do koloru tęczówki?Te dziewczyny, które mają oczy koloru szarego lub mają ten odcień w parze z niebieskim lub zielonym, mogą być zadowoleni uniwersalnością swojej natury. Cienie do szarych oczu, można użyć praktycznie w dowolnych kolorach. Główny błąd – zimny różowy odcień, który może sprawić, że twoje oczy będą wyglądały chorymi. Postaw akcent na kreski, użyj zadymiony efekt i prawidłowe blendowanie – i wtedy twoje spojrzenie będzie po prostu urzekające widoki!

 

 

 

A jakie ty masz oczy? Powiedz nam o swoim ulubionym odcieniu w makijażu oczu w komentarzach!