Drugi podbródek — problem znany wielu ludziom, a szczególnie kobietom po czterdziestu. Nie myśl, że jeśli nadwaga omija cię stroną, to ta nieprzyjemność nigdy nie będzie ci przeszkadzała. Na pojawienie się drugiej brody mają wpływ wiele innych czynników: nieprawidłowa postawa, utrata sprężystości skóry, genetyka.

drugi podbródek

Ale zawsze jest jakieś wyjście i istnieje wiele metod, które pomagają usunąć drugi podbródek. Tylko najpierw bardziej szczegółowo omówimy główne przyczyny jego powstawania, których znajomość pomoże uchronić się przed tym bardzo nieprzyjemnym zjawiskiem.

Wykrywamy główne przyczyny

Pozbyć się drugiego podbródka bez skalpela nie jest łatwo. Jedna z pierwszych przyczyn podwójnego podbródka jest predyspozycja genetyczna, innymi słowy, ten tłuszcz na brodzie może być również przekazywany z pokolenia na pokolenie w drodze dziedziczenia. Smutna nowość, prawda? Ale nie spiesz się denerwować, usunąć drugi podbródek można zawsze, w tym nawet i dziedziczny.

Spróbuj sobie przypomnieć twarze twoich rodziców, babć i dziadków — jeśli żaden z nich nie ma takiej "wady", to przyczyna pojawienia się drugiego podbródka u ciebie, prawdopodobnie nie jest w dziedziczności.

Do następujących powodów można zaliczyć zmiany wiekowe, w tym utrata owalu twarzy, gdy skóra zaczyna tracić swoją jędrność i elastyczność, a mięśnie szyi są znacznie słabsze. Zapobiec tym zmianom pomoże Facefitness. Należy regularnie robić proste ćwiczenia dla szyi, a także zestaw ćwiczeń od drugiego podbródka, których przykłady znajdziesz już niebawiem.

drugi podbródek

No i jak już pisaliśmy na początku artykułu, przyczyną drugiego podbródka często jest otyłość, a także szybki przyrost lub utrata wagi. Z tego względu należy także pamiętać o regularnych badaniach tarczycy, zaburzenie pracy której także może powodować pojawienie się tłuszczu na brodzie.

Do innych możliwych przyczyn drugiego podbródka należą:

  • nieprawidłowa postawa, w tym i podczas siedzenia, na przykład, a także nieprawidłowa postawa podczas pracy przy komputerze lub przy czytaniu;
  • spanie na wysokiej poduszce;
  • niewłaściwe odżywianie i dieta z wysoką zawartością tłuszczu

Jak uniknąć tłuszczu na brodzie?

Przede wszystkim, zastanówmy się, jak można zapobiegać pojawieniu się podwójnego podbródka? Uniknąć tego w pierwszej kolejności pomaga odpowiedni styl życia i prawidłowa pielęgnacja skóry. Skóra w okolicach szyi i twarzy jest bardziej delikatna, dlatego wymaga szczególnego podejścia do jej pielęgnacji.

drugi podbródek

W czasie, gdy bierzesz prysznic rano, zrób masaż strumieniem wody szyi i dekoltu. Kieruj strumień chłodnej wody z dołu do góry. Następnie wytrzyj się miękkim ręcznikiem i nałóż na szyję i dekolt krem nawilżający. Należy to zrobić nie później niż 30 minut przed wyjściem na zewnątrz. Nadaje się do stosowania i odżywczy krem, pod warunkiem, że jest on szybko wchłaniającym.

Można również stosować domowe środki do pielęgnacji szyi i podbródka. Także, jeśli regularnie, dzień w dzień robić niektóre ćwiczenia na mięśni szyi — to można uzyskać całkiem niezły efekt. Gimnastyka twarzy przyczynia się do utrzymania jędrności skóry, wzmocnienie mięśni i ominięcie odkładania się tkanki tłuszczowej w tej części twarzy. W szczególności takie ćwiczenia są bardzo skuteczne, jak i gdy drugi podbródek jeszcze nie jest widoczny, i kiedy tłuszcz już jest wyraźnie widoczny.

drugi podbródek

Dobra fryzura wyszczuplająca twarz wizualnie także może świetnie ukryć drugi podbródek. Ukryć tłustą brodę można przy pomocy fryzury, która nie ukrywa szyję, i której pasma nie są blisko do brody. Objętość włosów odwraca uwagę od podwójnego podbródka. Jedną z odpowiednich fryzur jest wysoki koński ogon. Nie mniej imponująco wygląda fryzura damska krotki bob. Ale pamiętaj, że ci nie pasuje fryzura, w której włosy kończą się lokami w pobliżu podbródka. Wtedy twój podbródek nagle stanie się potrójnym.