Większość kobiet, patrząc na krótkie fryzury, nie ma pojęcia, w jaki sposób najlepiej obciąć włosy. Często, wybrać odpowiednie cięcie nie wychodzi od pierwszego razu, ponieważ modne fryzury damskie ciągle się zmieniają, a nie każda z nas ma czas na wyszukiwanie i śledzenie trendów. W tym artykule zebraliśmy najmodniejsze chłopięce fryzury dla kobiet, które chcą zawsze wyglądać seksownie.

Proponujemy przejść do przeczytania szczegółów w artykule:

Krótkie cięcie – hit tego sezonu!

Krótkie włosy nigdy nie wyjdą z mody, ponieważ dzięki tym fryzurom, kobieta może czuć się pewna siebie. Popularność krótkich fryzur na lato wzrasta, bo nie zawsze jest na to czas o tej porze roku, gdyż nie każda kobieta chce tracić cenny czas na układanie włosów. Krótki bob lub pixie — zbawienie dla kobiet w czasie upałów. Co do ograniczeń wiekowych, to ich po prostu nie istnieje. Cięcia na krótkich włosach świetnie prezentują się na kobietach od 0 do 99 lat.

BIONIGREE Zestaw Intensywne Wzmocnienie 100 ml

 

Warto przeczytać również:

Jak dbać o włosy - dieta na zdrowe włosy

Swoją popularność nie tracą klasyczne fryzury typu kare. Wyglądają świetnie na prostych włosach, które nie puszą się i nie sterczą w różne strony. Modne styliści oferują wiele rodzajów robienia krótkiego kare na włosach – wydłużone kare, z grzywką lub bez, kare z lekką zaniedbałością. Lepiej takie strzyżenie damskie wygląda na ciemnowłosych kobietach, ale blondynkom również będzie pasować. Najważniejsze jest dobrać odpowiedni odcień farby.

krotkie-fryzury-damskie-0-1

Najmodniejsza fryzura tego sezonu – cieniowany bob, który uważany jest za uniwersalną fryzurę dla krótkich włosów. Fryzura bob jest w stanie podkreślić zalety każdego rodzaju twarzy, a do tego pomoże właścicielсe cienkich lub tłustych włosów wizualnie dodać objętości.

krotkie-fryzury-damskie-0

Najbardziej krótką i odważną spośród wszystkich krótkich fryzur damskich jest fryzura pixie. Chłopięca pixie nadaje kobiecie osobowości i seksualności. Dzięki różnym technikom dziewczyna nabiera kruchości i kobiecości. Nawet najbardziej subtelne rysy twarzy mogą być wygładzone i stają się bardziej arystokratyczne. Wyszczuplić policzki bez diet, dzięki odpowiedniej fryzurze, pomoże nasz artykuł.

krotkie-fryzury-damskie-0-2

Jak dobrać krótką fryzurę do kształtu twarzy?

  • Owalna twarz. Ten kształt uważany jest za idealny i dobrać krótką fryzurę do takiej twarzy nie sprawia problemów. Uważa się, że do owalnej twarzy pasuje wszystko: i grzywka dowolnego kształtu, i jej brak.

krotkie-fryzury-damskie-owal-2

Jedyne ograniczenie – owalna grzywka: ona może niepotrzebnie wyciągnąć twarz właścicielki.

  • Okrągłą twarz. Kobietom o takim kształcie, lekko "wyciągnąć" okrągłą twarz pomogą wielopoziomowe fryzury lub rzadkie wydłużone boczne pasma. Dobre dla okrągłej twarzy i takie opcje jak asymetryczna fryzura, skośna grzywka, ułożone na jeden bok włosy.

krotkie-fryzury-damskie-01-okrag

Idealne krótkie cięcie dla okrągłego kształtu twarzy to kare. Krótkie i gładko zaczesane do tyłu fryzury posiadaczkom okrągłej twarzy nie pasują.

  • Kwadratowa twarz. Jeśli masz taki typ twarzy, to zasada wyboru fryzury będzie podobna do poprzedniej. Idealnie pasują do tego typu twarzy krótkie fryzury, wydłużające twarz, jednak warto przy tym dodatkowo złagodzić linię żuchwy. Pomogą to zrobić loki lub miękkie kosmyki, schodzące od czubka głowy do podbródka.

krotkie-fryzury-damskie-kwadrat-0

Gęsta asymetryczna fryzura lub skośna grzywka będzie również dobrym rozwiązaniem, ale od gęstej długiej grzywki, zaczesanych do tyłu włosów lub otwartych uszu lepiej zrezygnować.

  • Trójkąt. Jeśli posiadasz twarz o takim kształcie, zrezygnuj ze wszystkiego, co mogłoby wizualnie rozszerzyć górną jej część jeszcze bardziej, czyli od gęstej grzywki. Ci pasują krótkie fryzury nadające objętość twarzy w dolnej części. To mogą być loki, ułożone w kierunku od twarzy.

krotkie-fryzury-damskie-0-trojkat

Ogólnie rzecz biorąc, krótkie chłopięce fryzury dla tego typu twarzy – to nie najlepsze rozwiązanie, lepiej zatrzymać się na włosach średniej długości.

Komu nie pasuje krótkie strzyżenie?

  1. Po pierwsze, to kobiety z grubą, niewyraźną krawędzią owalu twarzy i podwójnym podbródkiem. Krótki bob lub kare tylko podkreśli te wady. W tym przypadku najlepiej nadają się włosy średniej długości, delikatnie ułożone wokół twarzy.
  2. Po drugie, krótkie fryzury nie nadają się kobietom z rzadkimi włosami. Chociaż istnieje jedyny wyjątek: jeśli kobiety zgadzają się na codziennie układanie włosów suszarką, starając się maksymalnie zwiększyć objętość fryzury.
  3. Również krótka fryzura nie zdobi tych, którzy korzystają z kosmetyków. Ona pozbawia ich kobiecości. Wyjątek — młode dziewczyny z idealnie gładką skórą i świeżym kolorem twarzy.
  4. Krótka fryzura również nie nadaje się dla tych przedstawicielek płci pięknej, które wolą czysto męski styl odzieży i czasem kupują sobie rzeczy w męskich działach. W tym przypadku krótka fryzura jeszcze bardziej podkreśli brak kobiecości w zewnętrznym wyglądzie.

Prawidłowo dobrana krótka fryzura na wesele, może stać się świetnym podkreśleniem kobiecości i romantyczności okazji.

Jak dbać o krótkie włosy?

Przede wszystkim, jeśli zdecydujesz się zmienić fryzurę na krótką, bądź gotowa na regularne wizyty do fryzjera w celu korekcji kształtu nowego cięcia. Nienależna wycieczka w salon może w negatywny sposób wpłynąć na twój wizerunek. Nawiasem mówiąc, to właśnie fryzjer podpowie jak dbać o krótką fryzurę, i pomoże dobrać wszystkie niezbędne środki do pielęgnacji w zależności od rodzaju twoich włosów.

krotkie-fryzury-damskie-0-4

Myć krótkie włosy trzeba z tą samą częstotliwością, co i długie – 2-3 razy w tygodniu. Podczas korzystania z produktów do stylizacji, zaleca się dodatkowe mycie głowy. Jeśli nie stosować się do tej rady, włosy staną się łamliwe, zaczną się dzielić i wypadać.

Maski i balsamy dodają włosom połysku i sprawiają, że one lepiej się układają, dlatego nie warto ignorować ich stosowania, nawet jeśli masz krótkie włosy.

krotkie-fryzury-damskie-3

Suszyć krótkie strzyżenia należy w większości przypadków z użyciem suszarki. Jeśli kosmyki wyschną w sposób naturalny, fryzurze może zabraknąć objętości. Aby uczynić je na bardziej wyraziste, należy użyć specjalnej okrągłej szczotki z naturalnego włosia i wstępnie podkręcając kosmyk za kosmykiem, kierować ciepłe powietrze suszarki w kierunku włosów.

Jak przedłużyć trwałość perfum

A jaka jest twoja ulubiona krótka fryzura damska w 2018 roku? Którją z przedstawionych przez nas wybrałabyś dla siebie? Więcej wpisów można znaleźć poniżej.