Szybki makijaż na Halloween w warunkach domowych

Szybki makijaż na Halloween w warunkach domowych można zrobić przy pomocy różnych środków dostępnych w każdym domu. Jednak nawet kobiety, dobrze umiejące nakładać makijaż, mogą mieć kłopot z makijażem na Halloween. Do takiego typu makijażu potrzebne są pewne umiejętności.
Przed rozpoczęciem makijażu należy przeprowadzić test na reakcję skóry. Aby to zrobić, należy nanieść niewielką ilość kosmetyku na nadgarstek i poczekać około godziny. Jeśli nie ma żadnej reakcji (wysypki, zaczerwienienia, itp.) można śmiało stosować kosmetyk. Następnie należy przygotować wszystko, czego będziesz potrzebowała do makijażu i charakteryzacji na Halloween.

szybki makijaż na Halloween

Teraz przyjrzyjmy się bezpośrednio temu, jak zrobić makijaż na Halloween w warunkach domowych.

Podstawowe zasady makijażu na Halloween

  1. Najpierw umyj i wysusz twarz. Po tym, w razie potrzeby przyklej do skóry przedmioty, które będą zmieniać kształt twarzy (np. brodawki, blizny, sztuczny nos, itp.).
  2. Dalej nakładamy na twarz farby – fundament. Na przykład, jeśli masz zamiar stać się duchem na Halloween, nałóż na twarz białą farbę. Jeśli chcesz stać się diabłem – czerwoną. Fundament zaleca się nanosić przy pomocy gąbki. Do tworzenia tekstury przy nakładaniu makijażu najlepiej użyć szczotki.
  3. Do podkreślenia oczu użyj ciemnych cieni do powiek. Stosować je należy za pomocą cienkiego pędzelka. Oprócz tego, ciemne cienie do powiek są używane do podkreślenia niektórych obszarów na twarzy. Na przykład, do tworzenia zmarszczek lub ostrych kości policzkowych.
  4. Do tworzenia rysunków na twarzy używają kredki do oczu. Po naniesieniu szybkiego makijażu na Halloween w warunkach domowych, nałóż na twarz cienką warstwę proszku dla niemowląt. Proszek nakłada się za pomocą dużego pędzla.To pozwoli makijażu pozostać na miejscu.

Omówiliśmy najważniejsze, jak zrobić szybki makijaż na Halloween w warunkach domowych. Tu, wydaje się, wszystko bardzo prostym. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że po nałożeniu każdej warstwy makijażu należy pozwolić mu wyschnąć. Dla przyspieszenia tego procesu można użyć suszarki do włosów (zimne powietrze).

Jaki makijaż wybrać dziewczynie na Halloween?

szybki makijaż na Halloween 3

Jaki makijaż na Halloween wybrać dziewczynie? To pytanie może być dość trudne. Aby odpowiedzieć na niego, aby rozpocząć, trzeba zdecydować się na kostium. Zastanów się i zdecyduj, jaką charakteryzacje chcesz stworzyć. Kostiumy na Halloween mogą być różne. J Na przykład, jeśli wybierzesz strój czarownicy, to potrzebny jest odpowiedni makijaż. Zazwyczaj jest to biała twarz i ciemne oczy. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować z przerażających kostiumów, można stworzyć ładny i atrakcyjny styl. Na przykład, mogłabyś stać się aniołem, wróżką, księżniczką, itp. Taki strój uzupełni lekki, naturalny, lub fantazyjny makijaż.

Jeśli zdecydujesz się radykalnie zmienić swój styl i ubrać się, na przykład, kotem, potrzebny będzie do tego koci makijaż. Zrobić koci makijaż na Halloween własnymi rękami w domowych warunkach można dość łatwo i szybko. Do tego używane są "kocie" oczy, a także wąsy i nos.

Prosty i szybki makijaż na Halloween

Chcesz zrobić szybki makijaż na Halloween w warunkach domowych? Postaraj się użyć do tego tylko naturalne składniki. Taki makijaż na Halloween własnymi rękami nie tylko szybki i łatwy w zastosowaniu, ale i nie przyniesie szkody zdrowiu twojej skóry.
Zamiast bronzera można użyć skrobi kukurydzianej. Powoli wymieszaj go z kakao proszkiem i cynamonem w proszku. Ilość składników bierzemy na oko. Wszystko zależy od tego, jaki odcień chcesz uzyskać. W mieszaninę można dodać kilka kropli olejku eterycznego lub wódki. To pomoże bronzeru lepiej trzymać się na twarzy. Samodzielnie można zrobić cień do powiek i eyeliner. Do tworzenia cieni służy kakao w proszku, skrobia kukurydziana lub węgiel aktywowany, który nakłada się na mokro pędzlem. Do tworzenia eyelinera używamy równe części, oleju kokosowego i oleju z kakao, dodajemy około ½ łyżeczki węglu.

Makijaż i charakteryzacja lalki

Zastanawiasz się nad tym jak pomalować twarz na Halloween 2017? Makijaż i charakteryzacja lalki na Halloween jest bardzo prosta i szybka w wykonaniu.  Ale najpierw trzeba wymyślić, jaki będzie miała charakter. To może być smutna lalka, którą już dawno ktoś porzucił, lub zła lalka, która ożywa w nocy, aby czynić swoje czarne sprawy.
Oto instrukcja, wyjaśniająca jak zrobić szybki makijaż do tej charakteryzacji.

szybki makijaż na Halloween

  • Krok pierwszy. Przede wszystkim, należy wybielić twarz. Do tego dobrze byłoby skorzystać z materiałów profesjonalnych charakteryzatorów, ale jeżeli nie masz możliwości dostać podobne materiały, można to zrobić zwykłym podkładem i pudrem bardzo jasnego odcienia. Aby zamaskować niedoskonałości skóry, należy skorzystać z korektora. Na nosie i w górnej części policzków brązowym ołówkiem można narysować piegi.
  • Krok drugi. Oczy lalki muszą być wyraziste i duże, a brwi – wyraźnie podkreślone. Brwi najlepiej zrobić ciemne, ale nie koniecznie czarne, mogą też być fioletowe lub niebieskie. Na powiekach należy narysować długie i szerokie kreski, i nałożyć cienie w jaskrawych kolorach. Jeśli istnieje możliwość, można przykleić sztuczne rzęsy, lub po prostu gęsto nałożyć tusz do rzęs.
  • Krok trzeci. Policzki u lalki powinny być wyraziste. Trzeba wizualnie je  wciągnąć i nałożyć farbę w zagłębieniach na policzkach.
  • Krok czwarty. Usta można pomalować każdą jaskrawą szminką od różowej do czarnej. Dobrze by było nadać ustom kształt "łuku", żeby wydawały się bardziej pojemne i krótkie. Do tego usta pokrywają podkładem, a następnie rysowany jest nowy kontur, który i musisz pomalować szminką.