Jak każdy wie, w związkach nie chodzi o to, by być takim samym. Co więcej, mówi się, że różnice są cenione i bywają kwestią dopełnienia. Jak jednak wiadomo, nie wszystkie cechy charakteru są przydatne w związku, a co więcej niektóre z nich potrafią być wyjątkowo uciążliwe. Jeśli więc jesteś sama i nie wiesz, czy twój charakter nadaje się do założenia z kimś relacji, to zobacz, jakie są pozytywne cechy charakteru do związku.

pozytywne cechy charakteru do związkuOczywiście cech pozytywnych jest wiele. Wszystko zależy od tego, z kim się związujesz i jakie ma ta osoba oczekiwania wobec ciebie i waszego związku. W naszym artykule odkryliśmy jednak cechy, które według badanych są najlepsze do założenia i utrzymania związku.

Dietetyczny fast food w domu. Czy to jest możliwe?

Jakie cechy powinien mieć partner?

Spośród wielu pozytywnych cech wybraliśmy te, których brak często przeważa o rozstaniu. Zastanów się poważnie czy masz takie cechy i czy nie powinnaś popracować nad ich rozwojem. Są nimi:

Empatia

pozytywne cechy charakteru do związku

Jest to bardzo ceniona i ważna cecha w związku. Dzieje się tak, gdyż, jak wiadomo, w życiu na partnerów czeka wiele ciężkich chwil, których wpływ mocno odznacza się na późniejsze życie w związku. Aby przetrwać nawet najgorsze sytuacje, należy zadać sobie pytanie, co czuje twoja połówka i czy możesz jej jakoś pomóc. Każde sytuacje są przeżywane w inny sposób przez różne osoby. Dlatego, zanim osądzisz zachowanie partnera, przemyśl to i spróbuj postawić się na jego miejscu. Czasem, by pomóc wystarczy być.

Jak urządzić gabinet w domu - inspiracje

Otwartość i szczerość

pozytywne cechy charakteru do związku

Na kłamstwie jeszcze nikomu nie udało się zbudować zdrowego i szczęśliwego związku. Najważniejsze jest bowiem by zaufanie u drugiej osoby. To jak się zachowujemy i czy można ufać naszym słowom i naszemu zachowaniu, jest warunkiem na to, czy dajemy drugiej osobie poczucie bezpieczeństwa. Jeśli raz zranisz zaufanie bliskiej ci osoby, to już zawsze będzie miała problem je odbudować.

Spontaniczność

pozytywne cechy charakteru do związku

Nic nie jest takim wrogiem związku jak rutyna i nuda zakradająca się poprzez pracę i codzienne życie. Dlatego spontaniczność jest czymś, co potrafi wyrwać partnerów ze smutnego marazmu i wnieść nieco ożywienia w ich codzienne życie. Nie jest tu jednak mowa o zupełnym szaleństwie, które odwróci wasz świat do góry nogami. Ważniejsze są bowiem małe ulotne chwile, które, choć tak niedoceniane, potrafią odmienić zupełnie związkową codzienność. Dlatego zrób ukochanej osobie niespodziankę, jedźcie na jakieś egzotyczne wakacje lub nie planując tego, po prostu przesiedźcie razem pod kocem cały dzień, opychając się pizzą i oglądając głupie filmy.

Jak urządzić małą kuchnię w bloku? 5 prostych zasad

Bądź przyjacielem

pozytywne cechy charakteru do związku

Jak wykazały badania, każdy trwały związek charakteryzuje się tym, że jego partnerzy są swoimi przyjaciółmi. Musi się wręcz, że nie możliwe jest, by kogoś kochać nie przyjaźniąc się z nim. Będąc wsparciem, powiernikiem sekretów i partnerem każdej szalonej przygody, stajesz się równocześnie przyjacielem. Jest to odpowiedni fundament pod związek. Nie buduj go w żadnym razie na namiętności czy chemii, gdyż jest to ulotne i z czasem i napływem codziennych problemów, przestaje to być istotne. Natomiast przyjaźń zostaje, gdyż czujesz jakby ta osoba była częścią ciebie, i jej dobro staje się twoim priorytetem.

Umiejętność kompromisu i przyznania się do błędu

pozytywne cechy charakteru do związku

Choć macho i silna stu procentowo niezależna kobieta, imponują i dochodzą do swoich celów, to prawda jest taka, że nie są to odpowiednie osoby do zawarcia związku. Najważniejsze jest by umieć czasem przeprosić i przyznać się do błędu. Nie można oczekiwać od siebie, że będzie się idealnym i bezbłędnym, gdyż tacy ludzie nie istnieją. Najważniejsze jest jednak, by umieć okazać skrucha i wybaczać. To samo dotyczy kompromisów, które są czasem konieczne. Nie jesteście tacy sami i nigdy nie będziecie, dlatego wiele kwestii stało się spornych. By jednak zminimalizować sprzeczki i różnice zdań, wystarczy czasem odnaleźć się w połowie drogi ze swoją połówką.

Jak przedłużyć trwałość perfum?

Miej własne zdanie

pozytywne cechy charakteru do związku

Nikomu nie jest potrzebny partner, który będzie cię rozstawiał po kątach lub wprost przeciwnie, schowa się za tobą. Pamiętaj, że nic nie jest tak seksowne i pożądane jak pewność siebie. Nie wykłócaj się, lecz miej własne zdanie i umiej je rozsądnie bronić.

Najgorsze, co może spotkać w związku to zaniedbanie. Pamiętaj, że to aż w połowie od ciebie zależy, jak będzie układało się wam w związku. Nie trzeba poddawać się mainstream'u i szukać odpowiedniego kandydata na męża wg stereotypowych cech pożądanych przez kobiet: czułość, poczucie humoru, itd. Idealny facet może tego nie mieć i wcale nawet nie musi.

Jeśli jednak wahasz się lub dopiero szukasz wybranka, sprawdź, czy posiada on pozytywne cechy charakteru do związku wymienione powyżej, gdyż bez nich problemem będzie zbudować cokolwiek trwałego z tą osobą.